Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16 Mayıs Armutlu turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mülayim sert tarafından paylaşıldı.

1. mülayim sert

mülayim sert Forum Bağımlısı

Seviye:
    selam romalılar..
    bu hafta sonu gidecek yer ararken özgür abinin armutlu turu güzel bir tur olacak gibi geldi, hemen bende geliyorum diye atladım ve pazar günü sabahın 7:30 da bostancı iskelede bulustuk, özgür abi kardeşini de getirecekmiş ama midesinden rahatsız olduğu için o gelemedi ve turu 2 kişi başlayıp 2 kişi tamamladık :). beraber armutlu turu yaptık çok keyifli bir gezi oldu.. aslında konuyu özgür ağabeyin açıp fotoğraflarla olayları anlatması gerekiyordu ama, bilgisayarında birtakım sıkıntılar olduğu için ben kendi makinemle çektiğim fotoğrafları yayınlayarak olaya bir giriş yapayım ayrıntıları daha sonraki zamanlarda özgür abi anlatır..

yalovada açık büfe kahvaltı yaptık. benim makineyle sadece birbirimizi çekmişiz kahvaltıyı çekmemişiz ..

esenköye çıkarkenki yol yapımı çalışması olan rampa en çok bu yoldan keyif aldım mtbnin tadını çıkardık :)

benim gezilerdeki klasiğim: iş makineleriyle bisikletin beraber fotoğraflarını çekmek

Çıktım esenköyün Yoluna, Sıra Sıra Zeytinler. çıkacağımız yer karşıdaki tepe (fotoğrafı çekerken oraya gideceğimizi bilmiyordum bilsem geri dönerdim belki :))

özgür abi esenköyde keşif turunda

demir atım

yukardaki fotoğrafta dediğim rampalar dizisi

özgür abinin bu evle ilgili yorumu: abi burda oturmakta fena ya canın bişey çekse bakkala git gel ölüm ya sessizlik sakinllik iyi de bi yere kadar :D

arkada imralı adası var ama fotoğraf çekecek adam bulamadığımızdan sadece biz varmışız gibi görünüyor :)

---------------------------------------------------------------------

bundan sonrasında fotoğraf çekemedim ya da çekmedim. sıcak, yorgunluk, rampalar izin vermedi.. zaten acayip ağırlık yapıyor bi daha götürmeme kararı aldım makineyi compact bulcam bi tane..

dönüşte fotoğraf çekebildiğim iki kare

armutludan çıkarken havası inen özgür abi sıcaktan indi yauw bu diyerek lastiği şişirdi sonra rampaları havası az lastikle çıkarak kendini dayanıklılık testine soktu, baktı gördü inişlerde tehlike olacak değiştirdi lastiği ..
    --------------------------------------------------------------------
    böyle geçti armutlu turu lodostan ve diğer olaylardan pek bahsetmedim onları da özgür abi anlatır fotoğraflarla :)

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Paylaşımınız için teşekkürler. Yorgunluk ve doğa şartları bazen insana bıkkınlık veriyor. Eve geldiğimde gezinin son bölümleri ile tek kare çekmediğimi fark ediyorum. Bazende görüp ilgimi çeken bir şeyin görüntüsünü bu rampada durulurmu dönüşte çekerim diyorum, dönüşte ise tamda hızlanmışken durmayayım deyip es geçiyorum.

çirkin ve mülayim sert bunu beğendi.
  3. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir paylaşım olmuş Ersoy. O fotoğraftaki arkadaş kim sana benzeyen ama sakalı olmayan kişi.:D Bir yerden tanıdık gelecek ama çıkaramadım.:D Özgür çok iyi bir pedaldaştır. Umarım yakında tekrar beraber turlarız. Bu arada turlarda fotoğraf çekmek gerçekten büyük dert. Eğer ekiple gidiyorsanız ekibi bırakmamak lazım ama dünya kadar güzel kare takılıyor gözümüze Orhan abinin dediği gibi hep bunu da dönerken çekerim diyoruz ama o da olmuyor. Demek ki özel bir fotoğraf turu düzenlemek gerekiyor.

mülayim sert bunu beğendi.
  4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok keyifli bir tur olmuş. Fotoğraflar için de teşekkürler.
    Bu tür gezilerde en uygunu compact makina taşımak. Diğer SLR'ler hiç pratik değiller. Tabi bu fotoğraf kalitesinden ödün vermek anlamına da geliyor.
    Paylaşım için teşekkürler.

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    özgüre ve ersoya selamlar
    dostlarım romalılar lejyonlar işi bitirdiniz

:in: :in: :in: :in:

6. dinçer dışbudak

dinçer dışbudak Yeni Üye

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler ,kazasız geziler dilerim

7. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İçten anlatımınızla gezinizi daha da güzelleştirmişsiniz. Fotoğraf makinesi konusundaki düşünceniz süper... Ben tura giderken telefonumdaki şarkıları bile boşaltıyorum ağırlık olmasın diye...:D Pedalınız güçlü olsun. :in:

8. ozgur deveci

ozgur deveci Üye

Seviye:
    yorumların ve fotografların ın üzerine pek birşey söyleyemiyorum ancak yaşanır ersoyu,m sadece şunu söyleye bilirim eğer bir gurup ismi olacaksa ANATOLİAN EAGLES olur ayağına pedalına sağlık

9. mülayim sert

Seviye:
    @çirkin:
    bay çirkin o fotoğraftaki şahıs benim mağaradan çıkış sürecinde önce saçları kestirdim sonra sakalları yavaş yavaş insanlara benzemeye çalışmaktayım :D

@Orhan Kılıç

teşekkürler abi o aklımızdaki kareleri not almalı aslında sonra gidilmeli :)

@Kudret Kurtcebe
    kralı selamlıyoruz :)

@Ahmet Salih Özenir
    abi ben ağırlık yapmasın diye ruhumu bıraktım rampanın birinde :)

@Hakan Eşme, @mehmet sevinc, @dinçer dışbudak,
    teşekkürler dostlar

10. mülayim sert

Seviye:
    özgür abi zeytin işine girdi bağlantılar kuruyor..

dayıya güzergahımız hakkında brifing verdim yola düşüyorum tekrar..

sevgili inek hayvanıyla fotoğraf çektirme çalışmalarım

burda aslında karakaçan var, bisikletle takas etmek gibi bir niyetimiz olmadı :)

dönüşte çok aradığımız traktörlü amca

devamı var az sonra..
    (bir iki gün içinde)

not:
    havalar çok sıcak olunca erimiş asfalt lastiklere yapışıyor, oradan da kadroya bugun bisikleti yıkadım ama ziftler hep kaldı bir türlü çıkartamadım. bu istikamete gidecek arkadaşlar dikkatli olsunlar...