Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16'' Kadro

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında DOKTORBEY tarafından paylaşıldı.

1. DOKTORBEY

DOKTORBEY Cannondale Flash

Adı:
    Samet
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar boyum 160 cm 16'' kadro küçükmü gelir ?

Örümböcük bunu beğendi.
  2. caesar

caesar Forum Bağımlısı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yok kardeşim küçük gelmez. Deneme olanağın varsa test etmen daha net fikir edinmeni sağlar. Senin için 16-17.4 arası bir şey ideal olabilir.

3. akndgl

akndgl Kıdemli Üye

Adı:
    Akın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Alacağınız bisiklet 26" MTB mi, yoksa 28" şehir bisikleti veya 29er MTB mi?

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    28" şehir bisikleti ve 168 boy için hangi kadro boyu uygundur?

DOKTORBEY

DOKTORBEY Cannondale Flash

Adı:
    Samet
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Örümböcük bunu beğendi.
  6. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kadro boyu için internette ve forumda skalalar mevcut. Kadro boyu için bacak boyunuz daha önemli

7. hamidgf

hamidgf Üye

Adı:
    Hamid Fidan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu ilk gönderim bütün forum ailesine merhabalar ben hamid . Kadro boyu ile ilgili benimde bir sorum var sedona 300s almayı planlıyorum boyum 165 cm, 44 cm kadro boyu bana uygun mudur? 48 cm üzerine binince araya çok çok az baskılı dokunuyor daha önceki konularda okuduğuma göre 3-4 parmak boşluk olmalı deniyor fakat kullanıma göre de durumun değişeceğini söyleyen gördüm günlük 10 km okula gidiş için hafta sonları da sık olmamakla birlikte 100 km uzunluğunda rotası olan ufak gezilere katılmayı planlıyorum. Kadro boyu seçimimde yardımcı olursanız sevinirim.

8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @hamidgf
    Sitelerde kadro boyu hesabi icin pek cok alternatif var. Ben kullandigim sitenin linkini vereyim. Tercih ettihin tu bisikleti buradan sec. Inch ve Cm secenekleri var. Cinsiyet, boy , iç bacak boy olculerini gir, sana uygun kadro boyunu ve + / - olabilecek makul olculeri verir sana:

Bicycle Frame Size Calculator

Ic bacak boyu resimde "I" ile gosterilen kisim. Bunun nasil olculecegini de biraz arayip bulursun. Ayakkabisiz ve dik dururken olceceksin...
    bacakboyu.gif

Bu arada inch - cm hangisi hangi olcuye gelir dersen cevirici sitelerde cok yardimci olur. Birazcik klavye ve google cogu seyi cozer ;)

Convert Units - Measurement Unit Converter

9. hamidgf

hamidgf Üye

Adı:
    Hamid Fidan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @suat akman cevabınız için teşekkürler. Forumda girmediğim kadro konusu, google üzerinden arayıpda yapmadığım hesap kalmadı. İç bacak boyumu hep tek ölçtüm geçen sene 75 bu sene 68 buldum ne olmuş anlayamadım:eek: buna güvenemem en doğrusunun birileri yardımı ile ölçmek olduğunu da biliyorum ama yardım istiyesim yok. Normal hesapla boyuma 44 uyduğunu düşünüyorum fakat normal hesapta hiç tecrübelerden bahseden yok örneğin uzun yol istersen 3-4 parmak boşluk olmasın tam sınırda olsun diyen gördüm ben tamda bunun gibi bir görüş arıyorum. 44 kadro sedona 300s bulunduğum şehirde yok bayide sadece 48 var 44-48 alt sınır ,üst sınır mantığında bir cevap alırsam internetten uğraşmadan 48 almayı düşünüyorum. Tekrardan kullanım tipime göre yeni bir görüş beklediğimi belirtmek istiyorum iyi forumlar.

10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @hamidgf
    Tercih sizin ancak olculerinizi almak cok zor degil. Su video genel olarak neyi nasil olceceginizi gosterecektir:

Ayrica ic bacak boyu icin yardimsiz olcmek zor degil. Duz bir duvara karsi 90 derece aci yapacak bir cismi bacaklariniz arasinda tutun. Duvara isaretleyin ve olcun ;)

bacakboyu1.jpg

Sizin dediginiz gibi 2-3 parmak davalari artik bunca kolaylik ve olcum istatistikleri varken cok gecerli degil ama kullanilabilir. Kaldi ki olcumler artik sadece bacak boyuna gore degil. Kol boyunuza gore de yapiliyor profesyonelce isterseniz. Tercih ettiginiz oturma pozisyonu (sport, comfort etc.), pedal kolu boyu gibi degerlerde onem kazaniyor. Kadro size uymasa da ergonoımik ayarlar (sele kizagi, gidon boynu acisi boyu vb.) ile bir sekilde uygun hale gelebilir. Ama dogru kadro boyu her zaman bu ayarlari daha kolay ve ideal yapmanizi, daha saglikli ve performansli surusunuzu saglayacaktir.
    M boy tisort giyiyorsaniz belki giysi esner yada uyumlu olur diyerek farkli beden alirsiniz. Ancak S beden sizi sikar ve esneklik gerektiginde kasar. L beden hava dolar oraya buraya takilir vb. Ideali bulmak iyidir...

hamidgf bunu beğendi.
  11. hamidgf

hamidgf Üye

Adı:
    Hamid Fidan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @suat akman Güldürdünüz teşekkürler:komik: ben kitap mantığını bir türlü çözememiştim video benzerini izlemiştim ama ben bacak arasına kitap deyince ayak arasına koyup bu ne işe yarayacak diye sorguluyordum :acpsnr:fotoğraf çok faydalı oldu teşekkürler tekrardan bir defa daha ölçeyim. Videoda çok işe yarar gibi.

suat akman bunu beğendi.
  12. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @saphane1234 Merhabalar. Boyum 171, iç bacak 77 cm. 28 jant şehir bisikleti kullanıyorum; bisikleti alırken 18" kadro da denedim, bacak aramı çok rahatsız etti, 16" kadro aldım tam geldi. MTB' de de 18" kadro denemiş, çok rahat edememiş, yine de 16" ile 18" arasında kalmıştım. Alacak olsam hâkimiyet için 16" kadro tercih edecektim.

DOKTORBEY bunu beğendi.