Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16 Haziran Muğla-Devedaşı-Düzen-Değirmendere-Şelale-Muğla

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında eristi tarafından paylaşıldı.

1. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Sevgili Pedalşörler,
    Muğla Bisiklet Platformu olarak bildiğiniz üzere sürekli yeni parkurlar keşfedip bunları bisikletseverlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. :)

16 Haziran 2007 Cumartesi Ben diyim tur, siz deyin performans hoş bir gezi yaptık. Sabah 08:00'de başlayan geziye ben 20 dk. gecikmeli olarak katıldım.
    Parkurumuz aşağıdaki gibi,

Gezi fotoğraflarımızı Mustafa Hocamın cep telefonu ile çektik teknik desteğinden ötürü teşekkür ediyoruz.
    Dr. Kağan, Altan, Ali Kardeşimiz, Can Abi, Mustafa Hocam Düzen mevkiinde beni beklediler ve buluşup oradan teknik sayabileceğimiz değirmendere kanyon parkuruna ilk pedallıyanlar olmak üzere yola koyulduk. Dik ve toprak yolda ilerledikçe manzara gittikçe netleşip güzelleşti, arkamızdan esen püfür püfür rüzgarda bu manzarayı izlemek üzere durmak için kimsenin birşey söylemesine gerek olmadı.

Bu doyumsuz manzarayı kısa bir süre izledikten sonra kanyona girmek üzere yola koyulduk, çok da uzun olmayan bir yolculuktan sonra kanyonu katederek hedefimize vardık.

Kanyondaki sadece duvarları kalmış bir Kilise kalıntısı da var, bilmişlik etmiş olmayayım ama kısa olmasına rağmen keçi yolundan azcık geniş oldukça teknik bir parkur, Altan ve Ali Kardeşimiz bu parkuru 2 defa yaptılar, sanırım bundan sonraki performans antrenmanlarını parkuru belli oldu.

Ali Kardeşim maşallah tam performans yaptı, tekniği de göz doldurdu

Bu arada Mustafa Hoca çevreyi iyice bir kolaçan ederek değerlendirilebilir doğal kaynak arayışına girdi,

Biz büyük düşünürler parkur hakkında felsefi derin tartışamalar yaparken Sevgili Ali ve Altan kanyon parkurununun tadını bir kez daha çıkardılar.

Mustafa Hoca ortamda tespit ettiği kekikleri kamulaştırarak sırt çantama tepti (Ama o kekikleri ona yar etmedim unutttu bende kaldı netice olarak ondan da ben kamulaştırdım :D )

Kağan kardeşimiz de resmen yollara taş söktürdü, hatta ben arkalarından yetişmeye çalıştığım için geri gelerek bana eşlik etti.

Parkurdan Sonra, En sevgili teknikerimiz Kemaraltı Bisiklet Ali'nin dükkanın orda oturup taze kavrulmuş kahveden içtik.

Bu da tam maskotluk bir kedi, görüntü tamamiyle doğal herhangi bir mizansen unsuru yok; sanki pamuktan bir yastık üzerindeymiş gibi bisikletin gidonuna kıvrılıp uyumuş :)

Bir başka gezide birlikte pedallamak dileğiyle.

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Kürşatcım merhaba

Ellerine ve ayaklarına sağlık.
    Sevgili Muğla ekibi arkadaşlarımıza da tabi, hepsine burdan sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.
    Demek sizlerde keşif gezilerine çıktınız. Süper bir ortam bulmuşsunuz.
    Mustafa hocam kekikleri hatırlayınca sana bırakmaz ona göre.

Dr. Kağan, Altan, Ali Kardeşimiz, Can , Mustafa Hocam , Kürşat hepiniz tam bir ekipsiniz, aranızda tanışmadığım arkadaşlar var ama nasılsa yakınlarda bir gün gene buluşup tanışırız. Artık bir memleketimizde Muğla oldu kalben.

Fırat işlerinden dolayı gelememiş herhalde.

Hepinize sevgi saygı ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

3. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Ender Abi teşekkürler, Muğla'nın küçük şehir yapısının avantajıyla birbirimizi bulmamız ve bir araya gelmemiz kolay oluyor. Bugün de şehrimizde bisikletin toplumsal yaşam içerisinde trafikte kendine yer alabilmesi ve yolların ortak paylaşımına yönelik bir etkinlik düzenledik umarım ulusal basına da düşer.
    Etkinliğimize Valimiz, Belediye başkanımız, İl Emniyet Müdürümüz ve bitrçok bürokrat katılarak bizlere destek verdiler.
    Bu konuyla ilgili Dilek hanım, Adnan Hocamız,Bülent Bey ve Muğla Bisiklet Platformundan bir çok arkadaşımız girişim ve hizmetlerde bulundular hepsine minnettarız. Umarım faydalı olur.
    Fırat ta bugün ancak katılabildi bize sağolsun, mesafe kısa olmakla beraber işleri nedeniyle her zaman bizimle olamıyor.

Biz Muğla Bisiklet Platformu olarak tüm pedalcıları hem hemşehrimiz hem de kardeşimiz olarak kabul ediyoruz.
    Hep beraber pedallamak üzere...

4. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    kürşat kardeşim,
    cep telefonu kamerasıyla bile döktürmüşsün sanatını :)
    abi siz nerelere çıktınız indiniz öyle?..
    bisikletçinin önü hariç hiç yol göremedim ben.
    muğla bisiklet platformunun faaliyetleri için zaten
    söylenebilecek birşey yok. baksanıza, kediyi bile
    bisikletçi yapmışsınız. gidona sıkı sıkı yapışmış gariban :)
    görüşmek üzere.

5. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Abi sağol şımartma bizi,
    Etrafta keçinin tırmanabildiği heryeri deniyoruz. Bizim ekip maşallah fantazi kurdu, önce gözüm yemiyo parkurları sonra acayip gaz veriyolar dayanamıyom; düşüyom peşlerine...
    Ama çaktırma fotoğraf çekiyom bahanesiyle epey bir soluklanıyom :rolleyes:
    O kedinin bir de kardeşi var kaplan misali bizim bisikletçi alinin dükkanın ordan ayrılmıyolar.
    Bi sistemi kurabilsem video görüntüsü de koyacağım gezilerden ammma neyleyim ki malzeme eksiğim var :D

Bu arada siz de bayağı toparladınız Denizli ekibini, seneye bir ulusal ölçekte honaz dağı turu yaparsınız artık...
    Sağlıcakla kalın

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  6. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Kürşat merhaba,

Gezimizi çok güzel görüntülemişsin.Hakikaten çok iyi bir performans turu oldu.Ben sizin gibi değerli kardeşlerimle pedallamaktan büyük zevk aldım.Özellikle patika şeklindeki tamamen teknik gerektiren kanyon yolu çok hoşuma gitti.Altan'ada bu güzergahı bizlere gösterdiği için ayrıca teşekkür ederim.Paylaşımın için teşekkür ederim.Ellerin dert görmesin.

Gezimize ilgi gösteren ve mesajlarını bizlerden eksik etmeyen dostlarımızada ayrıca teşekkür ederim...

7. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    güzel gezi ayaklarınıza sağlık

8. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    muğla ekibinin gezi notlarını ilk defa gördüm hakketen iyisiniz pedalınıza sağlık... o gaz verenlerden denizlide de var.. ver gazı ver gazı yapıp cıkartıyolar bizi.. nedense bizde gazı hemen alıyoz:):)... demek muğla ekibinden öğrenmişler taktikleri :):):):)

9. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet ne şanslıyız ki böyle ekipler var.Bir taraftan Serkan kardeşimle tüm Türkiye'yi geziyoruz,diğer taraftan Denizli ekipleyle, Denizli'nin görülmesi gereken yerlerini.Şimdi de Muğla ekibiyle Muğla'yı gezmeye başladık.Pedal çeviren arkadaşlara da fotoğrafı çekip buraya ileten arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.En kısa zamanda yeni turlar ve yeni fotoğraflarda görüşmek dileğiyle...

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  10. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Hep beraber umarım yeni turlarda pedallarız.

Teşekkürler

Muhtemelen Hava Yoluyla bulaşan bir viral enfeksiyon bu, hiçbirşey fayda etmiyor :D

Can abim o sizin güzelliğiniz,
    umarım yakında kuvvetli bir mali kaynak bulur gezilerimizi vieo olarak paylaşıma açma fırsatı buluruz.

11. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz
    performansınızdan dolayı hepinizi kutlarım
    Resimler, zaten bir harika..
    ayaklarınıza sağlık;)
    paylaşım için teşekkürler

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  12. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Ekip güzel, program güzel bir de muğla'da olunca bu gruptan çok gezi çıkar daha:in: .
    Bu sevda bitmez bize de bol bol seyir düşer:) . izin veririseniz Can ve Fırat kardeşimle konuşup bu sene işallah bir turunuza mutlaka katılacağım:) .
    İçinize sinsin, bu da çok güzel olmuş:)

13. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Beraber pedallamak dileğiyle teşekkürler.

Teşekkürler,
    Yolun pedala nazı olmaz, izin ne demek omuzumuzda bir dost daha pedallarsa yollar su olur akar. Şu anda büyük ölçekte bir turun hazırlıklarını yapmaya çalışıyoruz. Olgunlaşıp uygulanabilir olduğunda bütün bisikletseverler davetli olacak. Bu sayfalardan hepinize duyurup davet edeceğiz gerekli olduğunda siz bisiklet severlerden de yardım talep edeceğiz.
    Sağlıcakla kalın.

tırt kaptan bunu beğendi.
  14. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    ekip uyumlu oldumu her şey güzel oluyor performansınız harika fotolarda ona keza paylaşım icin teşekürler

15. Nur Çetinkaya

Nur Çetinkaya Üye

Seviye:
    muğla ekibi olarak harika bir gezi gerçekleştirmişsiniz.turlarınızı bizlerle de paylaştığınız için teşekkürler.fotoğraflar da çok güzel.ellerinize sağlık.
    sevgiler

16. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    son fotograf harika.bakmaya doyamadım kedicige:p .ne sevimli.çok teşekkürler paylaşım için...

17. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Kürşat, anlatım ve fotoğraflar harika. Bizim forumda da yazmıştım burada tekrarlayayım, 32 senedir Muğla'dayım Kilisemiz olduğunu bilmiyordum. Sizin sayenizde öğrendim. Antrenmanlar konusunda ne yazık ki size eşlik edemiyorum. Benim anca Sakar'da antrenman yapacak imkanım oluyor ama size katılabilmeyi çok isterdim. Ayrıca senden Babadağ yarışında limitleri zorlayan bir performans bekliyorum ona göre... Sağlık ve Esenlikler dileklerimle...

18. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Kardeş sen hep bizimlesin, fırsatın olsa bir dk bizden ayrı kalmayacağını da biliyoruz.
    Babadağla ilgili :
    Ver coşkuyu ver coşkuyu belki gelirim gaza :D

Olsa olsa ben yarışta sonunculuk limitlerini zorlarım abicim, Aslan gibi sizler varsınız ben tozunuzu silerim ardınız sıra anca. Amma sizin gibi iyi dostlarım var orda bana verecek bir kupa daha bulurlar :in:, Zaten sizle pedallamak şampiyonluk kupasını gezdirmek gibi birşey.
    Sevgiyle kal

19. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar.gezilerinizi ilgiyle takip ediyorum,süpersiniz.paylaşımlarınız için teşekkürler

20. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Fotolar biraz bulanık;ama önmeli olan ruhu...Çok güzel bir gezi olmuş..Tebrikler..