Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16-17 Temmuz Uludağ Zirve Tırmanışı ve Trans Uludağ

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Orhan Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Sabah 7:30 feribotu ile Yenikapıdan Güzelyalıya geçerek başlayacak etkinliğimizde 1. gün Uludağ Maden bölgesine çıkıp konaklayacağız.
    2. gün sabah erkenden kalkıp kısa bir tırmanışla zirveye giden düzlüğe çıkacağız. Burada bazen bisikletimizi sürüp bazen iteceğiz ve zirveye çıkacağız. Zirveden sonra göllere inip yüzecek ve yemek yedikten sonra harika bir off road yoldan çok keyifli bir inişle Alaçama ulaşacağız. Sonrasında Kestel üzerinden Bursaya ulaşıp Güzelyalıya dönerek 20:30 feribotu ile Yenikapıya dönüp turu tamamlayacağız.
    Turun bisiklet ve yüklerle zirveye çıkıp trans yapacağımız kısmı oldukça zordur. Gerek Maden bölgesinden yapacağımız kısa fakat dik ve gevşek zeminli kısım, gerek zirveye yaklaşırken aşacağımız dağcılıkta çarşak yürüyüşü denilen kayalık alanda bisikleti iterek yapacağımız zirve tırmanışı ve gerekse de göllere inerken yapacağımız çarşak yürüyüşünde büyük ihtimalle ben ne akla hizmet edip buralara geldim diyeceksiniz.
    Akşam feribotuna yetişmek için zamanımız kısıtlı olduğundan hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Göle girip yüzeceğiz derken bunun gurubun hareket kabiliyetine bağlı olduğunu gözden çıkarmayalım. Hızlı bir gurupla göllerden saat 14 te ayrılırsak feribota yetişebiliriz. Yavaş bir gurupla ayrılış saatimiz 12 olacaktır.
    Arzu edenler bisikletlerini ve eşyalarını kamp alanında bırakıp zirveye çıkabilir ve dönüşü geldiğimiz yoldan yapabilirler.
    Bu tura gelmeyi düşünenler geçen yıl yaptığımız Uludağın zirvesine yaptığımız turun anlatımını tekrar okuyup fotoğrafları dikkatle inceleyerek kararlarını versinler. Şimdilik araç desteği sağlamayı düşünmüyorum. Destek konusu etkinlik tarihi yaklaştığında kesinleşecektir.

2. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    Keşiş dağına yapacağınız macera da keyifli tırmanışlar.Unutmayalım güvenlik en birinci öncelik.
    Orhan bey blogda maceranın anlatımı fotolarla beraber bekliyoruz.
    Kolay gelsin.

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  3. Serdar Utuş

Serdar Utuş Üye

Seviye:
    iyi yolculuklar katılacak olanlara herşeye rağmen spor güzel bisiklet bi ayrı güzel tabi :)

4. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Zamanım olursa neden katılmayayım ki orhan abi. Kısmetse katılırım öyle diyeyim kesin bişey şimdi söyleyemiyorum abi..Kal sağlıcakla...Saygılarımlaaa...

ahmet centeli bunu beğendi.
  5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Bu kadar önceden konuyu açtığınıza göre iyi bir hazırlık dönemi lazım demek ki!

6. Orhan Kılıç

Seviye:
    Yüklü bisiklet ile tran yapmak için gerçekten iyi bir hazırlığa ihtiyaç var. Bu hazırlık gerekli malzemelerin temini yanında fiziki hazırlık dönemidir. Burada sadece yokuş çıkma performansı yeterli değil. Yüklerin ve bisikletin zirveye taşınabilmesi ve sonrasında aşağı indirilebilmesi için güçlü bir vücuda ihtiyaç vardır. Önerdiğim şekilde dağı aşmak isteyen arkadaşların fiziki dayanıklılıklarını arttırmak için şimdiden çalışmaya başlamaları gerekiyor. Eşyaları ve bisikletleri aşağıda bırakarak zirveye çıkıp geldiğimiz yönden dönmek isteyelerin yokuş çıkma performanslarını arttırmaları yeterlidir.
    Yokuş çıkmayı sevmeyen ama zirveyi görmek isteyenler ise ister bisikletleri ile isterse bisikletsiz olarak teleferikle dağa çıkıp treking yaparak zirveye çıkabilirler. Bisikleti olanların aşağı inmeleri hiç sorun değil. Arabalardan daha hızlı giderek zevkli ve bol adrenalinli bir inişle pedal çevirmeden Bursaya inebilirler.

ERTAN27 bunu beğendi.
  7. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yorma bu gençleri Orhan dede..Yorma yahu. :).

8. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    orhan bey sizi kutluyorum allah kaza bela vermesin inşaallah bu turu kazasız belasız bitirirsiniz bizim sizin gibi bisiklet sporuna gönül vermiş insanlara çok ihtiyacımız var
    saygılar
    ali albut

Uğur Demirtaş ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  9. Orhan Kılıç

Seviye:
    Yormuyorum Bülentçiğim. Sıra dışı macera yaşamak isteyen varsa gelsin diyorum. Bu turu bisikletlerimizde yük olmadan geçen yıl Ağustos başında yapmıştık biliyorsun. Bu yıl daha deneyimli olarak ve yüklü bisiklet ile yapacağım. Arzu eden katılabilir. Bu sefer en azından ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı biliyorum.

ahmet centeli bunu beğendi.
  10. Orhan Kılıç

Seviye:
    Teşekkür ederim Ali Bey. Sizin gibi arkadaşlarımızın yanımda olduğunuzu bilmek bana güç veriyor. Bu yıl bu turun çok daha zorlarını yapmayı arzuluyorum. Tek korkum sakatlık ve hastalık. Bu gün yaya geçidinde bir araba çarptı, havalandığımda inanın aklıma sadece planladığım turları yapıp yapamayacağım geldi. Neyse ki ucuz atlattım, bir şeyim yok.

11. aydın agca

aydın agca Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun orhan bey, havalandığınızda aklınıza gelenler bisiklet sporuna nekadar bağlı olduğunuzu fazlasıyla ifade ediyor. insallah planladığınız gibi 45 yıl daha bisiklete binersiniz bizlerde zevkle takip ederiz turlarınızı.

12. Orhan Kılıç

Seviye:
    Teşekkür ederim Aydın Bey. Bir gün bir yerde görüşmeyi umuyorum.

13. Bahadır ATILGAN

Bahadır ATILGAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun Orhan abi umarım iyisindir.

14. Berk Yıldırım

Berk Yıldırım Üye

Seviye:
    Orhan dede geçmiş olsun bu arada ben sana demedimmi malı mülkü ne yapacaksın bu yaştan sonra vasiyetini yaz bir an önce ne olur ne olmaz sonra rahat rahat uyursun :):):):):):)

15. sezer genceldi

sezer genceldi Üye

Seviye:
    abi iyi misin? çok geçmiş olsun,sorun yok değil mi?

16. Orhan Kılıç

Seviye:

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Son derece iyiyim. Hedefime ulaşmadan bu işi bırakmak yok. :)

17. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sen yazarken ben yoruldum burada... :D ..Sanırım ben gelmiyorum.:rolleyes: (Zaten katılamıyorum. )

18. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yeni farkettim Orhan bey, geçmiş olsun... Anladığım kadarıyla önemli bir şeyiniz yokmuş... Kazasız günler dilerim. :)

19. Orhan Kılıç

Seviye:
    Teşekkür ederim Ahmet Bey. Ciddi bir şey yok ve antrenmanlarımı aksatmadan sürdürebiliyorum.

Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.
  20. Orhan Kılıç

Seviye:
    Ben beklerim nasılsa bir gün gitmeye karar vereceksin ve o zaman seni yanlız bırakmayacağım.