Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16.11.2009 Bolu - Yedigöller - Düzce

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ömer başkıran tarafından paylaşıldı.

1. ömer başkıran

ömer başkıran Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar Gamerasi nickli arkadaşımla rumeli fenerinde balık yemek için plan yapmışken jet bir kararla yedigöllere gitme kararı aldık.. Derken kendimizi İstanbuldan Boluya kalkıcak ilk otobüs için (07:00) esenler otogarında bulduk bisikletleri yerleştirdikten sonra 4.5 saat süren otobüs yolculuğumuz başladı..

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    uyuklaya uyuklaya Bolu otogarına vardık..
    Otogarda yol tarifi ni aldıktan sonra koyulduk yola.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Yol olabildiğince çamurlu ve 25 km sürekli tırmanış. Her yarım saatte bir fotoğraf çektirmek için durup bahanesi ile soluklanıyoruz.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

BUda ilerlemekte olduğumuz yol
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

Yolun tırmanış kısmını geçtikten sonra yedigöllere yakın bir yerde yaşayan Kamyon şöförü Hasan bey ile tanışıyoruz.. sağolsun büyük yardımları oldu arabasında bir müddet yolculuk edip yağan yağmur ve yerde yer yer görünen kar birikintilerin soğuğundan arınmış olduk..
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

Ve nihayetinde amacımız olan yedigöllere ulaşmıştık Dipnot burdan itibaren fotolar biraz flu çekerken ekranda düzügün gibi görünsede bilgisayara aktarınca hüsran olduk..
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]
    [
    [​IMG] [​IMG]

Garip bir şekilde kök kısmı oyulmuş ağaca sığınmaya çalışırken

[​IMG] [​IMG]
    [
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Üşümeyen kar yağsada ben uzun paçalı birşeyle bisiklet sürmem diyen Ruhinin bacakları
    [​IMG] [​IMG]

Dönüş yolu için Hasan bey in tecrübesinden yararlanarak bolu yerine Düzce istikametine yönelme kararı aldık. Fakat önümüzde biraz engel vardı ilk etapta malasef açık olması gereken alabalık çiftliği meğer işletilmiyormuş.. yani yedigöllerde yiğecek olarak ne götürdü iseniz onu yiğeceksiniz.. Biz açtık , bir yandan saat 4 olmuştu ne yazıkki sis de çökmeye başlamıştı. Hasan bey sağolsun evine davet etti bisikletleri tekrar kamyona yükledik ve hasan beyin evine yöneldik. Eee görüş mesafesi 3 m olan sisli havada hızlı gidilemiyordu
    [​IMG] [​IMG]

Derken 1 saat kadar araçla yolculuktan sonra Hasan beyin evine ulaşıp odun sobasında üzerimizi kurutup ısınırken bir yandan da miss gibi köy ekmeği ile köy yemeklerini mideye indirdik.. BUndan sonra iişimiz artık kolaydı.. ilk etapta Hasan beyin köyünden Düzcenin yığılca ilçesine 22km ordan da Düzceye 36 km pedallayıp İstanbula dönecektik.. Fakat hesaplamağımız sorunlar ortaya çıktı özetle 22 km lik yığılcaya olan yol asfalt ama tek şerit bir yandan sağnak yağmur ve dağ yeri olduğu için 0 aydınlatma ile sezgilerimiz ile yol bularak Yığılca ilçesine geldik nispeten burdan Düzceye 36km olan yol 2 şerit asfalt ve arada sırada gelen arbaların far ışıkları altında sağ salim Düzce otogarına vardık. Şükür otobüste bulup 09:00 gibi Düzceden ayrıldık. Gece 2:30 gibi evde idik biraz uyuyup gezinin huzuru ile sabah 6 da kalkıp 7 de işimizin başında idik.. Dİlimin döndüğü makinemizin çektiği kadar paylaşmaya çalıştım.

İlk kez tur paylaşımı yapıyorum Boluda başlayıp Düzcede bittiği için şehirlerarası kısmına açtım hatam varsa lütfen bilgilendirin. Son olarakta geri dönüşte çok acelemiz vede aşırı yağmu yüzünden fotoğraf çekemedik..

2. Gamerasi

Gamerasi Üye

Adı:
    Ruhi Kurt
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ellerine saglik kardesim...

3. Faruk UZUNKÖPRÜ

Faruk UZUNKÖPRÜ Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık arkadaşlar çok güzel bir gezi olmuş, yazın gitseydiniz çok daha eğlenceli olurdu sanırım :), paylaşım için teşekkürler.

4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Yedigöllerin en güzel zamanlarından birini bizle paylaştığınız için teşekkürler.

Gamerasi ve ömer başkıran bunu beğendi.
  5. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    tebrikler arkadaşlar..

6. Ali ŞAHİNLER

Ali ŞAHİNLER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel gezi olmus ömer ınsallah bı gun beraber gıderız ama daha sıcak bı havada :)

7. elif inci

elif inci Aktif Üye

Seviye:
    Epey riskli bir yolculuk yapmışsınız ama sağsağlim dönmüşsünüz,tebrikler. Hasan Bey gibi yolda bisikletçilere yardım eden insanlar olduğunu bilmek de ayrı bir güzel doğrusu...

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Bol maceralı, biraz korkutucu, havanın durumuna göre de, eksik giysi ve donanımla yapılan güzel bir geziye benzettim.
    Yanlışmı okudum acaba deyip, yukarıya kopyaladım, yer yer kar, demek hava bayağı soğuk, ama sizlerin üstüne bakıyorum, ayağınızda kısa pantalon görüyorum. :)
    İnanın o gece karanlığında, tehlikeli bir yolda turunuzu kazasız bitirmişsiniz. Mühim olan sizlerin aldığı tad. :)

Ellerinize sağlık. Burdan bakınca çok güzel bir tur. Ama yaşayan bilir diyeyim. ;)

Tehlikesiz turlarınızın devamını dilerim. Ayaklarınıza sağlık. Bizlere de bu güzellikleri gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

9. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yehuuuuuu süper bir gezi en çok sevdiğim orman ve çamur bir arada ayrıca kamyon gezinizide kıskandım doğrusu birde altınızda fullsüpansiyon bisikletler olsa dahada rahat ederdiniz paylaşım için teşekkür

10. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şansınız yaver gitmiş güzel bir macera olmuş, herhangi bir talihsizlik yaşamamanız sevindirici, açıkçası benim içim ürperdi okurken, özellikle gece dönüşünüz! ama aynı zamanda imrendim

11. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    Harika bir tur olmuş yedigöller her mevsim için doyulmaz güzellikte zaten ama gece için yeterli donanımız var mıydı? Gece yolculuk bisikletle oldukça tehlikeli yinede unutulmaz bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık

12. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Rumelikavağına niyet,Yedigölere kısmet;sanıyorum sezonda gitseydiniz bu kadar zevkli ve heyecanlı bir gezi olmazdı.Bisikletin her türlü hava koşulunda kullanılabildiğini bizlere göstermiş oldunuz,fotoğraflar ve paylaşım için teşekkürler

13. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Harika bir gezi olmuş , tebrikler.

14. hgy

hgy Yeni Üye

Seviye:
    Yaklaşık 10 yıl önce yaz ortasında, Bolu-Yedigöller-Bolu parkurunu 4 bisikletli olarak gerçekleştirmiştik. Lastik problemi nedeni ile geceye kalmıştık ve Yedigöllere yaklaşırken gece karanlığında yol üzerinde parlayan bir tabelaya ışığımızı tuttuğumuzda "Ayıini Düzlüğü" yazıyordu. Çadırlarımız yanımızda idi ve geceyi Yedigöllerde geçirmiştik. Ertesi günde dönüşümüzü gerçekleştirdik. Yazınızı okuyunca eski anılarım aklıma geldi.

Yazınızdan okuduğum kadarı ile kıyafetiniz tamamen yetersiz, gece donanımınız yok, yiyeceğiniz yok vede yolu bilmiyorsunuz.

Anayoldan uzaklaşıp doğanın içinde sürüş yapan her bisikletçinin yanında gerekli donanımın olması lazım. (Kıyafet, çadır, yiyecek)

Şanslıymışsınız.

Gücüne güvenen genç ve tecrübesiz arkadaşların sizin maceranıza öykünmemesini ve eğer bilmedikleri doğa koşullarına gidiyorlarsa gerekli donanımı yanlarına almalarını tavsiye ederim.

15. Vural UZUN

Vural UZUN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tebrikler çok güzel bir gezi olmuş. Yağmur, çamur, karanlık hiç biri engel olmamış:) Gece 2.30'da eve varıp sabah 6'da kalkıp işe gitmeniz de ayrıca takdire şayan:) Ayaklarınıza sağlık.

16. ilhami yücel

ilhami yücel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Harika bir tur. Ayaklarınıza sağlık:in:

Katılıyorum.

17. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hadi kalk gidelim bu olsa gerek bence bu daha eylenceli ve heycanlı olmuştur arkadaşlar ayağınıza sağlık bizleri iştahlandırıyosunuz

18. pedaltutkunu

pedaltutkunu Üye

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum size. Bu amansız arkadaşları bisikleti aşılayan kişi olarak beni deli ettiler. Rumeli fenerine gideceklerini konuşmuşduk ve yedi göller yolundayız diye telefon açtılar ve şaka yaptıklarını düşündüm. Kontrol etmek için daha sonra aradığımda da telefonlarının çekmemesi beni çok meraklandırdı dediğiniz gibi donanımları yol bigileri ve zamanları yetersiz olduğu için hiç mantıklı bir gezi düzenlemediler... Sadece çok sanşlılar... Kesinlikle gücüne güvenen ve tecrübesiz arkadaşların bu şekilde bir gezi düzenlemesinler değer verdikleri insanları arkalarından merakta bırakmasınlar...

19. Gamerasi

Gamerasi Üye

Adı:
    Ruhi Kurt
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ayyy canım bizi de düşünürmüş... Şaka bir yana haklısın kardeşim...

ömer başkıran bunu beğendi.
  20. ömer başkıran

ömer başkıran Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Hepsinden alınacak dersler mevcut. Eksiklerimizi dile getirdiniz. Bu tarz bir yolculuk yapmaya kalkıcak arkadaşlarada ne tür güçülüklerle karşılaşabileceğini hatırlatmış olduk. Bu arada arkadaş kısa şortlu olan gamerasi üşümediği için giyinmedi yedekte eşofmanı mevcuttu. Her ne kadar şanslı olup Hasan bey e denk gelsekte plan B olarak saat 16:00 a kadar tırmanıp karanlık çökmeden geri dönüş yapacaktık. Ama bu seferde yedigölleri görmemiş olacaktık.