15'lik Mavişimşek Restore Edildi...Artık Daha Hızlı

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
Geçen sene boyadığımız bisikletim içime sinmemişti.Gerek işçilik gerekse sonuç olarak. Bende bu sene yeniden toplamaya ve bazı parçalarını değiştrimeye bu sayede yolda daha hızlı olmaya çalıştım ve ilk izlenimlere göre başarılı da olmuşum :)
Değişen Parçalar:
1-Lastikler: Daha ince dişli yani yol tipi lastiklere geçildi böylece gitmemek için yola direnmekten kurtuldu ve daha akıcı bir bisiklet oldu
2-Ruble:Önceden 6'lı olan rublem hem bana yetmeyip hızımı kesiyordu ve 2011'de değiştirdiğim 7'li sistem Shimano Revoshift vites kollarına uymuyordu.Bu sebeplerden ötürü 7'li Shimano rubleye geçtim.Böylece lastiklerle sağlanan akıcılık ruble ile desteklenmiş ve daha hızlı bir bisiklet elde edildi.
3-Arka fren ve ön vites telleri:Zamanla sürtünmeden dolayı artık aşınmış ve yer yer kopmaya başlamış olan teller yenisi ile değişti ve daha güvenli oldu.
4-Fren Pabuçları:Geçen sene değişen pabuçlar 1 senede 1.000 küsür km yaptığı için artık bitmişi bu yüzden yenisi ile değiştirelerek fren sistemini de yenilemiş oldum
Fotoğrafların tamamı Facebook hesabımda mevcut en allta linki verdim bu yüzden sadece tadımlık 2 tane koydum buraya...
Boyanmadan önce böyleydi:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/8508_10201230670599569_1454101830_n.jpg
Boyandıktan sonra böyle oldu renk biraz daha koyu ve canlı hale geldi.Üzerine vernik altına da astar atıldığı için daha sağlam ve kalıcı oldu:
NOT:Arkadaki araçta Bizim Bordo Fırtınadır oda 98 modeldir bisikletçiye gidip gelirken çok yardımcı olmuştur :D
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/944713_10201230703600394_309960433_n.jpg
Fotoğrafların Tamamı için:
(link)
TEŞEKKÜRLER:
Ahmet Bektaş (Boya tedariğinde yardımcı oldu ve astarı yaptığı için)
Hami Bektaş (Yardımları için)
Tolga Ali Bektaş (Verdiği Bilgiler için)
Özer Bektaş (Yardımlar için)
Fatih Aydın (Teknik konuda yardımlar için)
Bisikeletçi Hakan Usta (Eksikleri tamamladığı için)
Teknik Motorsiklet Cihan Usta (Lastik ve Ruble tedariği için)

Scudo

Berkcan E.

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Güzel olmuş gerçekten bol pedallar :)

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
Durmadan parça değiştirdiğim bisikletim bile bu kadar sıcak gelmemişti bana, kazasız bol pedallar. :)

Tepki
4
Güle güle kullan güzel olmuş. :) Yalnız lastiklerin markasını modelini öğrenebilirmiyim ? Fiyatı ne kadar nerden tedarik edebiliriz ?

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
@enes savaş
Aslında tam anlamıyla kırma bir şey diyebiliriz kesin olarak ne olduğunu bende bilmiyorum çünkü 1998 yılında kuzenim toplatmış 2006'dan beri de bende ve ben bildim bileli üstünde hiç bir yazı yok aslında bir şekilde markasını falan öğrenebilsem çok iyi olur

@Berkcan ERGEN
Çok teşekkür ederim sağol :)

@murat6774

2008'de sıfır aldığım bisikleti 2010'da sattırdı bu velet.Çünkü dediğiniz gibi sıcak gelmemişti :) Hepimize kazasız belasız bol pedallar sağolun teşekkür ederim :)
@Ömer Tuna DİKİCİ

Teşekkür Ederim

@mturkmencekic

Sağolun teşekkür ederim :) Lastiklerin markası Rubena modelini bilmiyorum açıkcası ne desem yalan olur :( Fiyatı da 25 dedi tanesine ama rubleyi falan da alınca 22.5'tan verdi

• Beğen
Tepkiler: mturkmencekic

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Tahminim Rubena cobra gibi duruyo lastikler. Güle güle kullanın bu arada . :)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
@Emre GÜLEN

Olabilir yanlış hatırlamıyorsam öyle bir şeyler yazıyordu.Emin olmadığım için buraya yazmadım.Sağol Teşekkür Ederim :)

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum bisiklet çok güzel olmuş. Pedalın bol olsun. sana bir tavsiyem olacak o sele çok kaba daha kibar bir sele kullanırsan daha rahat edersin. (eğer selenden memnunsan tavsiyemi gözardı et)

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
elinize sağlık güle güle kullanın.... bol pedallar...

Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Güzel olmuş eline sağlık, bilmediğini alıp şok olmaktansa eğerki birde sağlamsa elindekini değerlendirmek bence daha iyi. Bendede 2007 model komple aluminyum MTB Bianchi Orıon(ki eksiksiz 7 li ruble ve buna uyumlu shimano tourney parçalar var) 40 - 50 km turlar için biraz yoruyor ama çok sağlam ve 13 kg geliyor daha 2000 km yapmadım bile , 2. aydır nasıl bir kombisnasyon yaparsam daha akıcı ve yol için uyumlu olur beni yormaz diye birçok bisikletçiye sordum hiçbiride demedi ya şunu şunu değiştirisen verim alırsın herkesin tek değidiği şey;; yok be kardeşim okadar masraf yapacağına at onu iyi bişey al zaten 600 tl den başlıyor dediler biri hariç;; yani %99 u zaten bayi şeklinde tamam güzel marka ve modeller var ama çare varken neden elimdeki sağlam olanı önce değerlendirmiyeyim, insaflı olan bisiklet bakım ve bayisi arkadaşın tavsiyesi ile yavaş yavaş toplamaya karar verdim bende, marsaf sa ortalama 250 tl, sizin bisikleti görünce şimdi biraz daha ısındım kendi canavarıma.

abcde_

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Bianchi
Bende Rubena lastik var hiç beğenmiyorum yol tutusu filan sıfır telmaşa birşey. Belki bendeki modeli kötü. Rubena lastik icin yorumlarınız nedir sizin kullandıgınızın yol tutusu nasıl.?

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Hasan Karagüney

cobralar yol tutuşu iyi ve bisikleti yatırmaya olanak sağlıyor aynı zamanda su tahliyesi güzel yapıyor

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
@Hüseyin Tekin

Aslında çok memnunum çünkü çok rahat ev koltuğu kadar rahat diyebilirim.Fakat bacak hareketini engellediği için yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum

@Buğra Kaan

Teşekkür Ederim sağolun

@Berkant.dogan

Yukarıdaki alıntıda belirttim :)

@alipulhan

Gerkeçtende elinizdeki iyiyse onu değerlendirmek daha faydalı olabiliyor.Bu bisiklet 2006'dan beri bende, 2008'de çok masraf çıkarıcak diye hiç uğraşmayıp 0 bisiklet almıştım ve ondan tad alamayıp 2010'da sattım ve bunu toplayarak tekrar bunla devam ettim.

@Hasan Karagüney

Henüz 50-60 km'lik bir yola çıkmadı.ama şuan için iyi gibi geldi bana

@Mert.Demir

Sağolun, teşekkür ederim

@enes savaş

Tam anlamıyla test edemediğim için henüz bilmiyorum ne desem yalan olur :)