Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1500 TL Civarı Yol-Yarış Bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Görkem Kavasoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Görkem Kavasoğlu

Görkem Kavasoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Bu bütçeye ne alınır tam karar veremedim. Kendimi yol bisikleti yarışlarına hazırlamak için alıyorum. Carraro 022 ve 916 dambiez var şuan aklımda. 022 CR RACE'e daha yakınım. Siz ne düşünüyorsunuz ?

2. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    hepsi güzel bisikletler.carraro baslangıc donanım icin italyan malını secmis.italyan-fransız malı yarış bisikletleri cok tutulan markalar diye biliyorum.

4. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hasan arkadaşımın da dediği gibi Giant SCR modelini de düşünebilirsiniz. Fakat Shimano Sora sistemi kullanmış birisi olarak Campagnolo Xenon donanımın frenlerine resmen hayran kaldım. Carraro CR Race022'yi 10'lu vites sisteminden dolayı ve frenleme gücünden dolayı tercih ederim. Ayrıca fiyat olarak da biraz daha uygun. Fakat Giant da Carraro'dan aşağı kalmaz sonuçta kendini ıspatlamış bir marka. Giant bence kadro olarak Carraro'dan daha üstün fakat donanım dersek ben Carraro derim.

5. Görkem Kavasoğlu

Seviye:
    Xenon üretimden kalktı diye biliyorum. Parça uydurmakta zorlanır mıyım acaba ?

6. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Parçalarını Türkiye'de bulmanız biraz zor olabilir ama ebay'den parçalarını bulabilirsiniz. Diğer taraftan Shimano'nun parçalarında sıkıntı çekmezsiniz alternatifiniz daha çok. Eğer parçaları üst seviye ile değiştirmeyi düşünüyorsanız Giant'ı tavsiye ederim. ;)

7. Görkem Kavasoğlu

Seviye:
    916 dambiez mi ? 022 cr race mi önerirsiniz ?

8. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    022 cr race 'yi stokta bulduğunuz bi yer var mı?

fabrika 54 cm kadro yok demişti geçen bayiden sordurttuğumda.

9. Korkut Sert

Korkut Sert Üye

Seviye:
    Gökhan Ö.; Carraro'nun 022 modelinin 54 cm kadrosu sahibinden.com'da bir Konya firmasında mevcut. 916'nın 54 cm ve 51 cm kadroları da İzmir Sundu bisiklette mevcut diye biliyorum. Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olması amacı ile söyleyeyim dedim.

10. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
  11. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de yakın zamanda 1500tl civarı bütçemle f/p oranı yüksek bir yol bisikleti arayışına girdim. Seçimimi Carraro 022 Race modelinden yana kullandım. Üzerindeki 10lu sistem Campy donanım bu modeli f/p olarak öne çıkarıyor bence. Kişisel bir şey ama bence mat gri renk kadrosu da gayet şık duruyor, örnek olması açısından bisikletimin fotoğraflarını yükleyebilirim dilerseniz :)

12. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    sohbete müdahil olayım :p

şahsen sevinirim eğer paylaşırsanız :)

13. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzelmiş rengi. Görünümü de yüksek not aldı benden. Kazasız iyi günlerde kullanın...

MertSayın bunu beğendi.
  14. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Şık Durdugundan 916 Dambiez Almayı Düşünüyorum 150 Lira Daha Bulurum Sanırım 022 İle 916 Arasındaki Farklar Neler 150 Lira Farka Degermi?

15. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ufak bir düzeltme :)

MertSayın bunu beğendi.
  16. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    katalogdaki bilgilere göre görünen tek fark kadro+maşa, iki bisiklette de campy xenon 10lu sistem kullanılmış, uygun kadro boyunu bulsam ben de fiyatından dolayı 916 D'ambiez almayı düşünüyordum ancak fabrikayı aradığımda 916 D'ambiez modelinde boyuma uygun kadro olmadığını, sadece Small beden, 48cm kadro seçeneği olduğunu söylediler, o yüzden 022 Race modeline yöneldim. Ama bisiklet fiyatını hakediyor onu söyleyebilirim, bundan önce 9lu sistem tiagra setli Scott Speedster kullanıyordum, şuanki bisikletimin üzerindeki campy sistem eski bisikletimi aratmıyor, hatta vites geçişleri ve 10lu sistem oluşu bu bisikleti bir adım öne çıkarıyor. Yalnız bisikletle beraber gelen stock lastikler schwalbe lugano, 23c tur lastikleri. Daha performanslı birşey istiyorsanız uygun zamanda üst seviye yarış lastikleriyle değiştirirsiniz (Conti GP 4000s, Michelin Pro3, Schwalbe Ultremo R1 gibi) o zaman tadından yenmez, hem ağırlıktan da kazanç sağlamış olursunuz :)

17. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende Carraro 022 RC / 54 cm tercih edenlerdenim.1500 TL civarında f/p oranı en iyi bisiklet bu diye düşünüyorum.Ayrıca aldıktan sonrada hata yapmadığımı anladım.Vites ve özellikle fren donanımı olağan üstü...Xenon serisinin üretimden kalkması beni çok sarsmadı açıkçası.Almadan önce biliyordum ama pek umursamadım.Campa'nın sorun çıkarma ihtimali çok uzak.Tabii ciddi bir kaza olmazsa !! Olursada Ebay veya muadili sitelerden illaki bulunur.Zaten sadece arka değiştirici Xenon, ön değiştirici yeni seriden (Veloce) kullanılmış.Yani bir uyumluluk sözkonusu.

18. Korkut Sert

Korkut Sert Üye

Seviye:
    Konu daha çok Carraro 022 üzerine yoğunlaşmış ama benim adıma gerçekten verimli bir izlenim oldu. Bende uzun zamandır Cr 022'yi almayı planlıyordum. Kullanan arkadaşların memnun kalmış olması, ve resimler benim karar vermemde çok yardımcı oldular.