Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1500 TL Bütçeli Bisiklet Seçimi...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yarkın Y. tarafından paylaşıldı.

1. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Abilerim aranıza katılmış bulunuyorum öncelikle herkese şimdiden teşekkür ederim zaman ayıracağınız için. Ben 16 yaşındayım boy 1,85. 1500 Tl ye kadar bütçem var üstüne çıkamam. Bu 1500 tlnin içine ekipmanlar (kask,forma vb.) dahil. Şuan mtb mi yoksa şehir bisikletimi alsam diye karar veremedim yardımlarınızı bekliyorum. Kullanıcağım alanda bozuk yollarda var ve biraz sert kullanıyorum bisikleti. Kaldırıma çıkar ordan inerim. Bu konuda mtb daha mantıklı geliyor ama bianchi speed 3000 den sonrada bi hamallık daha yapsammı diye soru işareti bırakıyor kafada. Artık bisikleti hobi haline getirmek istiyorum küçük çaplı turlar vs. Bisiklet in yanında almam gerekenleride söylerseniz sevinirim. Bisiklet ve ekipman tavsiyelerinizi bekliyorum. Aklımda sedona ve merida markaları var.

2. Hakan Balıkçı

Hakan Balıkçı Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba kardeşim,
    Eğer dağdan iniş yapmayacaksan,arazide sürmeyeceksen MTB yerine Şehir Bisikletlerine yönelmende fayda var.Patika asfalt toprak yolda sürülebilir olması avantasj olacaktır.
    Bundan sonrasında maşanın kilitlenebilir mi sabit mi olmasına karar vermen gerekecek.Sabit maşa hidrolik maşalara göre 1kg gibi yükünü hafifletmekte olduğu görülüyor.
    Fren sistemi ise V fren ve Hidrolik fren olarak 2 seçenekten birine karar vermelisin.Aynı markalarda hidrolik fren sistemi farkı 200-250TL gibi rakamlar.
    Benimde bütçem senin kadar.Yerli markalarda fiyat performans olarak birkaç model incelemeni tavsiye ederim.Sedona 345-325-320,Carraro Sportive 227-330
    Yabancı markalarda da Merida Crossway 40-100-300 ve Giant Roam 2 ve 3 serileri ilgini çekebilir.
    Umarım biraz olsun fikir verebilmişimdir.
    Bolca pedallaman dileğiyle.

3. CAGDAS Y.

CAGDAS Y. Yeni Üye

benim de bu kadar bütcem var ama carraro nasıl bir markadır açıkcası bilmiyorum

4. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Cevabınız için teşekkürler. Kilitlenebilir maşalı ve v fren olması tercihim. Sedona 325 modeli var aklımda v fren olmasada. 650usd fiyatı var. yaklaşık 1365 tl eder.
    diğer vs. şeyler için 135 tl kalır yeterlimidir sizce ?

5. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Formadan kastın teri dışarı atıp çabuk kuruyan tshirtler mi?

Kısa Kollu Bisiklet Forması - Siyah - 25 TL
    MTB Bisikletçi Şortu - Siyah - 50 TL

Sanırım düzgün bir kask 50 TL den başlıyor. Kaskı öncelik vermeni kıyafaetlerden önce genel aydınlatma yapan zorunlu ön ve arka farını almanı tavsiye ederim. Bunların gerçekten düzgün olarak etrafını aydınlattığından emin ol. Ucuz ürünlerin çoğu düzgün aydınlatma sağlamıyor.

6. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisiklet seçimim kesin şuanda Sedona 325 düşünüyorum. Km saati ve far olarak ne önerirsiniz?
    Kask olarak = Sedona Kask Mv-39 42 TL
    Forma alt= Short 500 MTB Bisikletçi Şortu 65 TL
    Forma üst= Jerseay Ss 320 Bisikletçi Tişörtü 50TL
    Eldiven= Sedona Pk-812-095 Eldiven 27TL
    Pompa= Sedona Kısa Bisiklet Pompası 21 TL
    Suluk= Sedona Suluk 600 ml 12
    Suluk tutucu= Sedona Suluk Kafesi 13 TL
    Sele altı çanta= Bisiklet 0,4 L Sele Çantası 26 TL
    TOPLAM= 1365+256= 1621
    Bütçeyi biraz aştık ama sanırım biraz indirimle farkı düşürürüz.

7. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Km den beklentiniz nedir?
    Btwin DC 4 S kullanıyorum. Km/h + saat + toplam katettiğim yol ve kısa süreki katettiğim yol bilgileri var şimdilik beni idare ediyor. Decathlonda indirime denk geldim 14 TL ye almıştım. Her ne kadar Türkiye de teknik servisi olmasa da SIGMA BC-14.12 - 12.12 çok kullanan oluyor. O ürünüde inceleyebilirsin.

DC 4 S - 27 TL kablolu + 4 fonskiyon: kısmi hız/mesafe, toplam mesafe, saat
    Count 4 - 48 TL kablosuz + 4 fonskiyon: kısmi hız/mesafe, toplam mesafe, saat
    Count 8 65 TL kablosuz + Anlık/ortalama/maks. hız, anlık/toplam mesafe, saat, kronometre/hız karşılaşt.
    Count 14+ 170 TL kablosuz + hız, mesafe, zaman, ritm ve kardiyo (opsiyonel).
    Btwin GPS sayacı 300 TL

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  8. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:

Count 4 güzelmiş. Peki far olarak ne önerirsiniz. Kısmetse bir sonraki ay almayı düşünüyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  9. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar gitceğim yolları gözden geçirdikten sonra mtb ye döndü fikrim bütçeyide arttırdım biraz. Aklımda sedona 740 ve whistle mıwok 650B 1491D var sizce hangisi arkadaşlar başka bir modelde önerebilirsiniz.

10. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sizce hangisi ?
    -Sedona 740
    -Whistle mıwok 650B 1491D

11. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fazla bir bilgim yok ama Alivio aceradan daha iyi diye biliyorum. Donanım nedeniyle Sedona alırdım sanırım. Genelde insanlar sürekli bu tarz konulara cevap vermekten sıkıldıkları için pek yazı yazılacağını sanmıyorum. Forumda bir çok karşılaştırma var. Alivio mu Acera mı gibisinden. Onları bulup okur isen senin için daha faydalı olacaktır.

Yarkın Y. bunu beğendi.
  12. Ahmet UĞURLU

Ahmet UĞURLU Yeni Üye

Seviye:
    Yarkın Y. bunu beğendi.
  13. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    zaten kullanıcıymışsın, onun için seçimin daha kolay olacaktır. öncelikle v fren al kafan rahat olsun. marka olarak gözüne hoş gelene bak. ben mosso kullanıcısıyım 2 ay kadar oldu alalı. forumda hatrı sayılır şekilde carraro sportive 224 227 kullanıcısı var. merida crossway alanlarda artıyor gözlemlediğim kadarıyla. lafı tekrar mossoya getireyim, acera 27 vites ve düz maşa modeli 11kg civarında. bu diğerlerinden bence 1 adım öne geçiyor. (iddalı konuşmuyorum sadece benim fikrim) karşıyaka seda bisikletin ilerisinde joker bisiklet var. orada mossonun amortisörlü maşalı modelleri var 22inç kadro vardı sanırım. boyuna uyabilir. istersen bir incele bir tur at sokakta, satıcı arkadaş problem etmiyor böyle şeyleri. karar senin tabiiki.

yukarıda sizinde sorunuzu cevaplamış bulundum. ankarada toplanan gruplar varsa yada forumdan sportive konusu içinden size yakın olan birileri varsa buluşup inceleyebilirsiniz belki.

burada nacizane önerim şort tayt forma bunlara çok takılma. zamanla temin edebilirsin. taty olmadanda sürülüyor bu alet. öncelikle kask için bütçeni biraz daha arttır derim. prpwell f-59lar güzel f/p ürünü deniyor. eşime alacağım. ben levior kask kullanıyorum.
    eldiven çanta vb gibi şeylere gelince acelen yoksa ve ailende yada senin kredi kartın var ise, aliexpress ebay gibi sitelerden bu şeyleri çok ucuza alırsın. ben gidonun hemen ardına üst boruya takılan küçük heybe çanta ve sele altı çantayı 7$ a sipariş verdim 20 gün sonra gelir. para kolay kazanılmıyor ve aynı paraya daha çok şey alabilirsin. yurt dışı sitelerde eldivenlerin en ucuzları 7$ dan başlıyor. (jelli)
    buradada karar yine senin tabiiki

Yarkın Y. bunu beğendi.
  14. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öneriniz için teşekkür ederim fakat mtb düşünüyorum artık.
    Mossonun dediğiniz bisikletine baktım ama mosso bana göre pek göze hitap etmiyor. Şuan aklım Sedona 740 da gerçekten çok etkiledi görünüşü. Bu arada e-bay den sipariş verme fikri çok mantıklı geldi onuda birazdan incelicem. Teşekkür ederim fikirlerinizi paylaştığınız için.

15. Ahmet UĞURLU

Ahmet UĞURLU Yeni Üye

Seviye:
    Benim önerdiğim bisiklet Merida V40 dağ bisikleti değil, şehir yol bisikleti kategorisinde ve 28" linke tekrar göz atın bence.

16. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Farkındayım bu yüzden "Öneriniz için teşekkür ederim fakat mtb düşünüyorum artık. " dedim. Bi karışıklık oldu sanırım :)

17. Doruk.

Doruk. Kıdemli Üye

Seviye:
    Bişey sorucam carraro yerli değil mi?

18. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla değil ilk defa sizden duydum.

19. Yarkın Y.

Yarkın Y. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla değil ilk defa sizden duydum.

20. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Carraro İtalyan markasıdır. Parçalar yurtdışından (uzakdoğudan) gelir , montajı burda yapılıp satılır. :)

Yarkın Y. bunu beğendi.