1500 tl bütçe ile şehir-tur bisikleti

Tepki
6
Bisiklet
Scott
arkadaşlar kışa girmeden corratec x-vert cross modeli bisikletimi sattım.bahara girerken yeni bir bisiklet alma niyetindeyim.

çoğu arkadaş 2.el al ya da trek al diyecektir.ama trek lerin tasarımını beğenmiyorum çok sade ve düz.alacağım bisiklet düz-rijit maşa olacak.

scott'ların tasarımı hoşuma gittiği için iki model beğendim.

scott sub 20 2011- 27 vites,deore vites kolu,deore ön vites,deore arka vites ,shimano brm-445 hidrolik disk fren,jantlar alex. 11.5 kg, nakit alacağımdan satıcı 1600e bırakıcak.
scott sub 30 2012-27 vites,acera vites kolu,acera ön vites,acera arka vites,tektro sch-01 hidrolik disk fren,jantlar rigida. 12kg,bütün sistemi deoreye çevirirsem (vites kolları,ön-arka vites) +300 tl ,çıkan acera parçalara karşılıkda sigma km saati alırsam bana 1500 tl ye gelicek.
sizce hangisini almalıyım.

1500 civarına başka alternatiflerim nelerdir?
çok hafifse 9-10kg civarı v fren tercih edebilirim.
tavsiyelerinizi bekliyorum.

Scudo
Tepki
17
Bisiklet
Scott
Specialized Sirrus serisine bak mutlaka.

hafif olsun ve hız yapayım diyorsan kesinlikle budur.

ben de alacağım, Bisiklet fuarını bekliyorum belki orada biraz daha uyguna bulurum diye.

28 şubatta fuar, belki orada kafama daha başka bir şey yatar.

bu arada hep shimano deore olsun diye tercih ettiğini farkettim.

hissedebileceğimiz kadar fark var mı bu acera-alivio deore arasında?

neden tercih ediyorsun mesela deoreyi?

Bilgi verirsen sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Barış Yavuz
Tepki
6
Bisiklet
Scott
@Erkan Dilek

eski bisikletimin vitesleri alivio'ydu hep ayarı bozuluyordu,belki zincir kötüydü,belki ben vitesleri çapraz kullandım,ilk pahalı bisikletimdi çünkü,pek bilmiyordum,o yüzden bu sefer alacağım bisikletin malzemeleri bir üst seviye olmasını ve daha kaliteli olmasını istiyorum.
speacilized sirrus tavsiye etmişsiniz,benim için görsellik çok önemli o modeli inceledim pek beğenmedim.ayrıca çok hızlı gitmeyi pek sevmem her türlü taşıtı temkinli kullanırım,benim için jantı, vites sistemi,frenleri sağlam olsun yeterli.

Tepki
17
Bisiklet
Scott
tam tersi Sirrus oldukça görsellik içerir, hatta tip olarak en iyisi diyebilirim. ama tabi zevkler ve renkler meselesi... istediğiniz gibi bir bisiklete kavuşursunuz umarım.

• Beğen
Tepkiler: Barış Yavuz