Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1500-2500 TL MTB Tavsiye

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında OguzTML tarafından paylaşıldı.

1. OguzTML

OguzTML Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Herkese Merhaba, 1500-2500 TL Arası MTB arıyorum. Forumlardan araştırdım her kafadan farklı ses çıkıyor önerebileceğiniz modelleri yazarsanız çok sevinirim.

Boyum: 1.83 29 Jant'mı alsam 26'mı o konudada çok kararsızım lütfen bilgilerinizi benimle paylaşın.Herkese şimdiden çok teşekkürler.

2. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
  3. OguzTML

OguzTML Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisiklet güzel ancak bütçemi zorluyor :)

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Berke bunu beğendi.
  5. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    iyi pazarlık yapıyorsan 2500 e indirebilirsin

slx le xt arasında fiyat farkı 250 dolar. kaldı ki mosso nun göbekleri xt. epicon un da rock shox dan pek farkı oluğunu düşünmüyorum

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Göbek konusunu bilmiyordum oradan açığı kapatsa ve Rock Shox tercihim olurdu yine. :)

Berke bunu beğendi.
  7. OguzTML

OguzTML Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Teşekkürler İnternetten almayı düşünüyorum 2500'e kimse inmiyor bir kaç model buldum sahipleriyle anlaşamadım. Başka model öneriniz varmı?

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2500 liraya alacağınız en iyi model budur.
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=128

9. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben 26" 'i asla önermem, ben eskiden 26" kullanıyordum, şimdi ki bisikletim Salcano ng 550 29" , süper, arkadaşımın 26"'i var, ona bindiğimde bildiğin çocuk bisikleti gibi geliyor, elimin altında oynatıyorum :D 29" 26" 'e her türlü fark atar, şimdi bazıları kıvraklık diyecek ama prof. downhill bisikletçisi değilseniz sorun yoktur, zaten benim 29" le arazide gittiğim gibi, 26" olanların çoğu gezemiyor.

10. OguzTML

OguzTML Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  11. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi sayılır ama yukarıda linkini verdiğim Carraro'nun donanımı bir tık daha iyi ama Sedona'yı beğendiyseniz onu alın.

Berke ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  12. barış kalkan

barış kalkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  13. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sedona da sram set var, o yüzden kesinlikle sedona derim, gayet güzel. Sram lar shimano dan daha iyidir, shimano kollarda 1:2 kullanır, yani daha çok içeri itersiniz, ama sram 1:1 oranını kullanır, yani yarısı kadar içeri itince vites geçmiş olur. Ve arazide shimano dansöz gibi kıvırtırken, sram asker gibi durur. O yüzden sedonayı almanızı öneririm.

14. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    shimano da daha yumuşak geçişler olduğu söyleniyo. sram daha iyi olsaydı prof takımların hepsi sram kullanırdı. 1:1 ve 1:2 arasında ne kadar mesafe olabilir ki. misal sram de 1cm ittiriyorsan shimano da 2cm ittirirsin. bununda çok fark edeceğini düşünmüyorum. bahsettiğimiz mesafe 1-2 km olsa haklı olabilirdin ama malesef 1-2 cm :)

Ömer KARAN bunu beğendi.
  15. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu mesaj ironi miydi? Ciddiye alarak (her ne kadar olmasa da) cevap veriyorum, prof takımların hepsi zaten (shimano sponsorluklarındakiler hariç) sram kullanır. Merida ya girin, geleceğin birincileri orada yetişiyor ve sram set kullanırlar, Nino Schurter, yani dünyanın en iyi (bu seneki bahtsızlıkları saymazsak) dağ bisikletçisi ve takımı Scott-Odlo racing team da sram set kullanır daha bu uzar gider, araştırmadan cevap vermeyelim, bu arada o nasıl bir şeydir? 1,2km vites attırma nedir Allah aşkına? Yarışta serilik önemlidir, Nino Schurter'in 1 saniyeyle olimpiyatları Jaroslav Kulhavy'e kaptırdığını unutmayalım. Yarışta en iyi olmak zorundadır, 1 cm de olsa...

16. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    bu konuları fazlasıyla araştırdım, yeterince bilgim var. 1:1 ve 1:2 nin öyle ahım şahım üstünlükleri yok. bahsettiğin dünya şampiyonları shimano kullansaydı dahi dünya şampiyonu olurdu. sramda 1 basışta kaç vites değiştirilebiliyor bilmiyorum ama ben shimano acera vites kollarıyla bir basışta 3vites değiştirebiliyor, sram da bu özellik var mı_?

Ömer KARAN bunu beğendi.
  17. OguzTML

OguzTML Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Teşekkürler yardımınız için

18. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben ise böyle düşünmüyorum, bence pek bilginiz yok, sizden daha fazla araştırdığıma emin olabilirsiniz. Yarışta 1 saniye her şeyi değiştirir, mesela Jaroslav Kulhavy, 300 gr fazla ağırlık taşımış olsaydı belki o yarışı alamayacaktı. Yada shimano acera kullansaydı yine alamayacaktı. Ve 1 basışta 3 vites değiştirme ihtiyaçları yok adamların zaten, nerede ne yapacaklarını biliyorlar ve zaten vitesler shimanodan çok hızlı değişiyor, sramın 3 tek basışının shimanonun tek basışta 3 vites değişiminden hızlı geçeceğine de eminim.

19. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    bunları araştırarak öğrenemezsin. ikisini de kullanan birine danışmalısın. sram in 1:1 çekişinden dolayı avantajı yok. sram de sadece baş parmakla vites küçültüp büyütebiliyorsun, ve aynı anda fren de sıkabiliyorsun. shimano da ise baş ve işaret parmağıyla vites atıldığı için fren sıkmanın zor olduğu söyleniyor. sram kullandın mı da ön yargıyla yaklaşıyorsun?

Ömer KARAN bunu beğendi.
  20. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ya nasıl öğrenilir ben merak ediyorum? Ya herkes bilmiş, ben bir şeyleri kaçırmışım. Hologram kullanım simülasyonu çıktı ve yaygınlaştı da benim haberim mi yok? Araştırarak öğrenilmezmiş, nasıl öğrenilir? Ayrıca Sram'a ön yargıyla yaklaşan ben değil sizsiniz. Ve bir insan vites değiştirirken neden fren sıkma ihtiyacında bulunsun?