1500 - 1750 TL Arası Şehir/Tur Bisikleti

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@Orhan Akarkut

Ben gerçekten fiyatını hak edecek bi bisiklet bakıyorum sırf kadroya para ödemek istemiyorum donanımı düşük tutuyor Merida gibi markalar orta donanımlı bi şehir bisikleti göremiyorum.

Scudo

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Crossway 20V'nin donanımı Sedona 340'tan düşük mü? Sram Via Shimano Acera'dan iyi mi?

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@Orhan Akarkut Ben önceki mesajımda hibrit ve mtb hantallığını çekmek istemediğimi düz maşalı bi bisiklet alacağımı belirtmiştim ama bu tür bisikletler de kadro yüksekken donanım düşük o yüzden parasını haketmiyor. Ayrıca Merida'da sadece arkada Acera-X var nasıl donanım karşılaştırması yapıyorsunuz acaba? İyi kötü aramıyoruz hepsinin bi kısıtlaması var sonuçta aradığımız F/P ürün.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Siz ilk mesajda amortisörlü maşa demiştiniz, düz maşa değil. Sedona 340 da zaten düz maşalı değil. Ben Merida'nın genel anlamda daha üstün olduğunu düşünüyorum. Kesin bilgilere sahip değilim, nette araştırdım, sram via ile acera karşılaştırması bulamadım. Sram via, Sram hiyerarşisinde nerde yer alıyor onu da bulamadım. O nedenle size iki soru sordum, bu soruların cevaplarını bence araştırmalısınız.

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@Orhan Akarkut Sram X5 - Shimano Deore ayarında bi vites sistemi 340 ile karşılaştırırsak Sedona donanım olarak güçlüyken Merida kadro olarak güçlü.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
Sedonadada ömür boyu kadro garantisi olduğu söylendi . Ve merida markasını türkiyeye getirten sedonaymış

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aslı bisiklet meridanın distribütörüdür, sedona ise kendi markasıdır. o markaların sitelerinde de garanti bölümlerinde şu yazıyor, copy paste.

sedona:

(link)

Sedona ürünleri üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Garanti süresi kapsamında yaşanacak olumsuzluklara en hızlı biçimde cevap vermeye çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetinin kalıcılığına önem veriyoruz.

merida:

MERIDA BIKES ÖMÜR BOYU KADRO GARANTİSİ ŞARTLARI:

1- Yetkili servislerimizde yapılan garanti dışı tüm işçilik masrafları bisiklet sahibine aittir.
2- Bu garanti sadece yeni bir Merida bisikletin ilk ve asıl sahibine verilmektedir.Bisikletin asıl sahibi ürünün kendisine ait olduğunu fatura ve garanti belgesi ile kanıtlamak durumundadır. Söz konusu garanti sadece fatura ve garanti belgesi ile belgelenmiş bisiklet sahibini kapsamaktadır. Başkasına devir edilemez. Fatura ve garanti belgesi üzerine kadro seri numarasının yazılması zorunludur.
3- Tüm garanti işlemleri, Merida Bisikletinizi yetkili satıcı ve servislerimiz vasıtası ile gerçekleştirilecektir.
4- Garanti sadece hatalı olan metal, karbon kadro parçanın değişimini kapsamaktadır. Garanti kapsamına alınmış olan ürünler aynıları ya da muadilleri ile değiştirileceklerdir. Tedavülden veya üretimden kalkmış olan bir ürün garanti kapsamına alındığı zaman MERIDA BIKES tarafından yeni bir ürüne sayılabilmesi için belirli bir fiyat oluşturulacak ve muadili ile değiştirilecektir.
5- Bisikletlerin daha önceden belirlenemeyen bir ömürleri vardır. Bu ömür MERIDA BIKES tarafından her başvuruda tek tek incelenecek ve MERIDA BIKES’a iade edilmiş olan kadronun ve maşanın malzeme yapısına, sürüş ve kullanım koşullarına bağlı olarak ayrıca değerlendirilecektir.
6- Ömür boyu garanti uygulaması sadece MERIDA BIKES satış sonrası hizmetler bölümünün yetkisi altındadır. Ayrıca garanti sadece MERIDA BIKES yetkili servisleri tarafından montajı yapılmış bisikletleri kapsar. Dağlardaki atlama parkurlarında kullanılmak üzere ve yüksek yerlerden atlama, zıplama yapmak üzere bir bisiklet istiyorsanız, bu tür kullanıma uygun olan bir bisiklet seçiniz. MERIDA BIKES’ın yarışlarda kullanılmasına müsaade ettiği XC RACE modellerinde alüminyum kadrolar ömür boyu kadro garantisi kapsamı içindedir, XC RACE karbon modelleri için ise garanti süresi 5 yıldır.
7- Bisikletlerin sınıfının dışındaki parkurlarda kullanılması durumunda, bisiklet garanti kapsamı dışında kalır. (Örnek: Cross Country bisikletleri Extreme sürüşler için uygun değildir)
8- Tüm garantilerimiz, bisikletlerin taşıma kapasitesine uygun kullanılması halinde geçerlidir. Kullanıcılarımız 10.maddede belirtilen kullanımlar durumunda kendinde ve bisiklette oluşabilecek hasar ve yaralanmalardan sorumlu olduğunu bilmelidir.
9- Atlama, zıplama, yüksekten düşme, akrobasi, yarış amaçlı sürüş, ticari kullanım, her türlü motorlu sürüş, ağır yükler ile sürüş, normal ve üretim amacı dışında kalan her türlü sürüş garanti kapsamı dışındadır.
10- Sele borusu ve gidon boğazının makul ölçüler ve sınırlar dışında (müsaade edilen, ölçü belirtilmiş yükseklikte) yüksek kullanılması sonucunda bisikletin kadrosunda meydana gelen hasarlar da garanti kapsamı dışındadır.
11- Söz konusu garanti, kullanım esnasında ve iklimsel koşullardan dolayı meydana gelmiş paslanma ve yıpranma bulunan hiçbir MERIDA kadrosunu veya parçasını kapsamamaktadır.
12- Söz konusu garanti, bir kaza veya çarpışma, ihmal, yanlış kullanım, modifikasyon veya değiştirme, hatalı montaj, tamir, zımparalama, eğeleme, fırçalama, doldurma, kaynak yapma, delik delme, anotlama, yeniden boyama, kromajlama, bisiklet tutucu tarafından oluşmuş boru deformasyonu hallerinde geçerli değildir.
13- Garanti; çeşitli nakil vasıtaları ile taşıma esnasında meydana gelen hasarlar, düzenli bakım eksikliği ve ürüne uygun olmayan parça ve aksesuarların montaj edildiği bisikletleri kapsamamaktadır.
14- Garanti, boya ve cilayı kapsamamaktadır. Garanti, orijinal çıkartma ve cilanın sökülmesi durumda kapsama dışında kalmaktadır.
15- MERIDA BIKES kazalardan dolaylı oluşan hasarlardan sorumlu tutulamaz.
16- MERIDA BIKES satış sonrası hizmetler bölümü, herhangi bir MERIDA kadrosunda veya parçasındaki malzeme ve işçilik hatası olup olmadığına karar verebilecek tek yetkili kurumdur.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
sedona markasında genel olarak bütün parçaları kapsıyor anladığım kadarıyla kadrodan bahsetmiyor . merida dünya markasıdır tabii

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmet çekmegeli
benim bildiğim kadro maşa falan garantili oluyor, vitesim bozuldu desen ağız burun kıvırırlar bence, satın aldığın yerin insafına bakar

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@obezkirpi satın aldığım yer iyi ya . çok iyi fiyat verdiler işte sedonada meridada vardı alacağım yerde çok kararsız kaldım sonra üstündeki donanımları ve farkları saydı satıcı kullandığı lastiklere kadar . Sedona çok daha mantıklı geldi 20v kıyasla eğer bütçem el verse merida 40d alıcaktım o da 1490 liraya indi

bütçe olarak çıkabilirdim ama ekipmanları alamazdım

Sedonanında ömür boyu kadro garantisi var dedi . Resmi bayileri zaten ilgili tecrübeli yerdi

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
Herkese merhaba,

Yeni üyeyim.

Ben de benzer bir durumla karşı karşıyayım, bu fiyat skalasında ilk gözüme çarpan model Sedona 345 oldu ancak burada hiç ismi geçmemiş. Bu model hakkında ne düşünürsünüz ? Bu bütçede farklı tavsiyeleriniz olur mu ?

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@ahmet çekmegeli Teşekkürler, disk fren önceliğim değil. Tek önceliğim bütçem dahilinde maksimum kalite ve performansa ulaşabilmek. :)

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Sedona 340 Aldım. :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ilk yorumda "Kron, Sedona ve Salcano gibi markalar istemiyorum arkadaşlar. " yazmışsın, profilinde bisikletin btwin gözüküyor, profil resmi kron, sonra sedona aldım diyorsun.

tuğçe kazaz?

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@obezkirpi Daha yeni geldim eve mübarek bi soluk alayım fiyat uygun gelince geri çevirmedim. :huhuu:

goztepemre

Üye
Tepki
17
İsim
emre m
Bisiklet
Sedona
@-OnuR-

hayırlı olsun güzel seçim, bende sedona 325 alırken meridalara bakmıştım. ne yazık ki meridanın alt serileri görünüm olarak beni tatmin etmemişti. fiyat nasıl hocam?

• Beğen
Tepkiler: -OnuR-

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@Miriel @-OnuR- Hayırlı olsun öncelikle . Aynı zamanlarda konuyu açmıştık ikimizde şehir / yol bisikletleri arasında kararsız kalmıştık ikimizde azda olsa sedonadan çekiniyorduk . 2 gün arayla aynı modeli aldık :):)

Miriel birçok seçenek var kafanızı karıştırmadan mağazaya gidip bakmak fazla uzatmadan almak en doğrusu sedona 340 f/p ürünü olarak güzel bir seçenek

• Beğen
Tepkiler: Miriel ve -OnuR-

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@ahmet çekmegeli Tercihim Sedona 345 oldu.

Trek 4400, Kron City Tour ve Sedona 345 güzel bir aile oluşturduk sanki :)

@-OnuR- Senin bisikletin de hayırlı olsun dostum, kusura bakma konunu da işgal ettim biraz.. :)