1500-1600 TL bisiklet önerisi

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Ben apartman girişine kilitleyemiyorum haylaz çocuklar vitesle frenle oynuyorlar. Bir ara apartmandan çıkardım bisiklete bindim acelem vardı direkt ayakta sürecektim bir anda boşa düşüverdim vitesle oynamışlar tabi pedal çevirdiğim anda değişince neredeyse düşüyordum, zincir de kırılabilirdi, tehlikeli bir durum. Zaten artık apartman girişinde demir trabzan da yok dümdüz mermer oldu bağlayacak yer yok yani.

Neyse umarım güzel bir tavsiye gelir. Dediğin gibi beklemedeyiz. :)

• Beğen
Tepkiler: AkigoMT
Scudo

Berkayesenkaya488

Aktif Üye
Tepki
42
İsim
Berkay
Bisiklet
Salcano
@AkigoMT başlangıç için Salcanolara bakabilirsin. Ben hiç katlanır bisiklet kullanmadım fakat uzun turlara gidilmez deniyor eğer şehir icinde surecekseniz katlanır da olabilir.

• Beğen

AkigoMT

Üye
Tepki
10
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
@Berkayesenkaya488 Çok sağol dostum ama Salcano'lar görünüm olarak biraz basit kalıyor sanki :) Sürüş keyfi bakımından iyidir belki onu bilmiyorum tabi.

@dodurgalı_06 Çok teşekkür ederim Mustafa bey.Önerebileceğiniz bir marka var mıdır acaba?

• Beğen
Tepkiler: Berkayesenkaya488

gokhaan

Üye
Tepki
30
İsim
Gökhan
Bisiklet
Carraro
Bence sen internetten bu fiyat araığındaki modelleri araştırıp seçenekleri azalt. Yoksa burada herkes başka marka ve model önerecek ve kafan iyice karışacak :)
Zaten 1000 tl civarı bisikletler hemen hemen aynı performansı verecektir. Dediğim gibi sen 3-4 model belirle kafanda ona göre seçim yapmak daha kolay olur.

• Beğen
Tepki
54
İsim
Çağrı Öztürk
Bisiklet
Bianchi
Kullanan arkadaşlar Sedona 410 modelinden çok memnunlar 1000 tl'nin biraz üstünde ama bir değerlendirin isterseniz.

• Beğen

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@gokhaan haklısınız bence de bir çok marka ve model var ve çoğu kişi kendi bisikletini övecektir. Kendi kafanızda birkaç marka belirlemek iyi olacaktır. Benim önerebileceğim bir marka yok ama ön amortisörlü alırsanız rahat edersiniz ağırlığı önemsemiyorsanız

• Beğen

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
Ben de Nisan ayında benzer kullanım amaçları ile bisiklet aradım. Bu forum özellikle çok bilgilendirici oldu. Ben seçimimi Carraro 224' ten yana kullandım (~1200 TL). İstediğin fiyat aralığı ve amaç için Mosso, Carraro, Salcano, Sedona markalarına bakabilirsin diye düşünüyorum. Forumda bulunan bu markaların kendi başlıklarını okuman biraz uzun sürecektir ama yol gösterici olacaktır. Dikkat etmen gereken hususlardan sanırım en önemlisi kadro boyu. Bunun hakkında da bu forumda ve youtube da bilgilere ulaşabilirsin. Sonra amortisörlü maşa mı istiyorsun disk fren mi onlara karar ver. Bunları seçtikten sonra seçim yapman gereken model sayısı zaten azalmış olacak. Sonra satış sonrası destek için hangi marka daha iyi (evine yakın servisi e iyi teknikeri var mı gibi) sorusunu düşünebilirsin.

Kolay gelsin

AkigoMT

Üye
Tepki
10
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
@gokhaan Vallahi internette dolaşa dolaşa da kafam allak bullak oldu zaten :)
@dodurgalı_06 13 kiloyu pek geçmediği sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum çok teşekkür ederim.
@luneris Sedano ve Carraro fazlasıyla dikkatimi çekti açıkçası.Dediğiniz gibri kadro boyunda da biraz araştırma yapmıştım.Kendi boyuma göre kadro boyunu internetten baktığım kadarıyla biliyorum sanırım.Bir bisikletçiye gidip bisikletlerle deneme yapmak en mantıklısı olacak :) Yardımınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

@Çağrı Öztürk Evetr o bisiklete bakmıştım çok hoşuma gitti gerçekten ama 1.400 TL gibi bir fiyatı var şu an.Bütçeyi aşıyoruz sanki :) Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@AkigoMT Bence bisiklet markalarının kendi sitelerinden değilde mağazalardan aynı modellerin 2015 üretimlerine bak. Özellikleri çoğunlukla aynı oluyor ve daha ucuz.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
şahsen bende yeni bisiklet almayı düşünüyorum ve öyle karşılaştırıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bence ilk etapta 2. el al. konuşulan markaların yaklaşık performansları aynı olacaktır. bu modellerden az kullanılmış uygun fiyatlı birşeyler illaki çıkar. Ne avantajı olur senin için dersek. bu tip bisikletler genelde geçiş, karar verme bisikleti oluyor, kısa süre kullanılıp kenara atılıyo. kullanıcı da yol yada mtb ye geçiyo. ki seninde öyle olacaktır. fazla para vermeye hiç gerek yok. zaten akhisar bildiğim kadarıyla bisiklet kullanımının çok olduğu bir yer. kullanılmış bulmaktada sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum. işin başı nede olsa. hayırlı olsun şimdiden. HOŞGELDİN. :)

AkigoMT

Üye
Tepki
10
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
@_murdoch_ Yorumunuz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler Nazmi bey hoşbuldum :) Akhisar'da bisiklet kullanımı yaygın evet ama genelde bu bisikletler Bisan yani burdaki deyişimizle amca bisikletleri :) Buralarda bi 2.el bisiklet bulabilirim belki ama o da zamanımı alırmış gibime geliyor :) Şu hala devam etmekte olan güzel güneşli günleride kaçırmamalıyım :) Ama dediğiniz gibi büyük ihtimalle geçiş bisikleti olacaktır ilk kullandığım bisiklet.Bakalım kendim için en iyi kararı vermeye çalışacağım tekrar çok teşekkür ederim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Naçizane tavsiye benimki sahibindene bi bakın ordanda hızlı bi şekilde edinebilirsiniz. Yaz ayrı kış ayrı güzel. :)

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
@AkigoMT hoşgeldiniz, Ben 2 yıl Salcano City Sport 40 kullandım. Gayet memnun kaldım. Nisan da satıp yola geçtim. Tarif ettiğiniz özellik ve ekonomide en iyi çözümlerden biri olabilir. Bununla beraber yukarıda da var Carraro 224 ayni özellikte marka değeri var. Ayrıca Bianchi Touring 727 de aynı özellikte ve marka değerinden kaynakli fiyat farkı var.
Bu modellerin çok temiz 2.elleri olabiliyor. Bakmanizi tavsiye ederim.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AkigoMT
genelde pazarlik yapıncabaya bi indirim yapiyorlar. ben carraro sportive 227 icin 1390tl teklif aldim mesela sizde bir arayip konusun sedona 410 1000tl civarina kadar gelir muhtemelen

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@AkigoMT Merhaba, foruma hoşgeldiniz öncelikle. Tercihinizi yaparken ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve fiyat/performans kıyaslamaları açısından dikkate almanız gereken modellere sahip Carraro Sportive serisi. Şayet daha önce incelemediyseniz alttaki konu başlığına göz atmanızda fayda var diye düşünüyorum, selamlar.

(link)

AkigoMT

Üye
Tepki
10
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
@Ömer Çolak Teşekkür ederim Ömer bey.Salcano'yu tavsiye edende çok var tam tersine etmeyende anlam veremedim açıkçası.Carraro ve Sedona aklıma daha çok yattı gibi.Bianchi'yi pek incelemedim bi onada bakayım en iyisi :) Pek bi bilgim olmadığı için 2. el internet alımında sıkıntı yaşayabilirim diye düşünüyorum.Çevremde bulmam gerekiyor o da zaman alır.Teşekkür ederim tekrardan tavsiyeleriniz için.

@Cyhn_24 Carraro'nun albenisi daha fazla sanki karar vericem yavaş yavaş teşekkürler :)

@BF Okuru Çok teşekkürler Ömer bey görmemiştim inceliycem.