Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 Temmuz'da Hasankeyf için bir çadır da sen dik!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Cengiz Yargıç tarafından paylaşıldı.

1. Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    HASANKEYF İÇİN BİR ÇADIRDA SEN DİK!

Hasankeyf Sular Altında Bırakılacak! mış...
    Tarih, Medeniyet, Kutsal Mekanlar Sularla Boğulacak! mış...
    Kutsal Dicle Nehri Tahrip edilerek Ekolojik Denge Bozulacak! mış...
    Ilısu Barajı İle Suya Gem Vuracaklar! mış...

Hasankeyf Hepimizin Ortak Değeri. Hasankeyf e Sahip Çık,
    SENDE HASANKEYF E BİR ÇADIR DİK!

Tarih: 15 Temmuz Pazar 2012

Yer: Has Bahçe / Hasankeyf / Batman

Genellikle Ağaç dikme kampanyaları yapılırdı ekolojik dengeyi korumak adına, Ama bizim kampanyamız biraz farklı biz Hasankeyf e çadır dikiyoruz Çünkü;
    *Hasankeyf i boşaltmıyoruz. Biz buradayız diyoruz!
    *Hasankeyf i herkesin gelip görmesi için konaklama alanları oluşturuyoruz!
    *Hasankeyf te doğal yaşam kampı, neolotik kafe, ekolojik tarım alanları oluşturuyoruz!
    *Bisiklet turları, treking turları, doğa gezileri, kültür turları, inanç turları, Turabidin turları, doğa sporlarına yönelik turlar yapıyoruz!

Kamp Alanı; Hasankeyf köprüsünün hemen yakınında, Dicle Nehri Kenarında, Kaya Mağaralarının karşısında, HasBahçe yanındaki 10 dönümlük arazide bulunuyor.

HASANKEYF ÇADIR KAMPANYASI
    Kampanyamıza katılmak için çadırınızı alıyor ve Hasankeyf e geliyorsunuz.
    Kamp alanımıza kuracağınız çadırın üstüne kendi adınızı (veya Dernek, kurum, topluluk, vs..) yazarak çadırınızı bu alanda bırakıyorsunuz.
    Artık sizinde Hasankeyf te dikili bir çadırınız oluyor ve HASANKEYF TURİZM ELÇİSİ oluyorsunuz.
    Kurduğunuz çadırda istediğiniz zaman ister kendiniz geliyorsunuz ister çevrenizdeki arkadaşlarınızı Hasankeyf e yolluyorsunuz.

ÇADIR GÖNDEREREK DE KATILABİLİRSİNİZ KAMPANYAMIZA
    Hasankeyf e gelebilmeniz için vakit sorunu yaşıyorsanız bir çadır alarak kargo ile göndermeniz halinde biz sizin adınıza çadırınızı dikiyoruz. Üstüne isminiz yazılan çadırınıza yine dilediğiniz kişilerin kalması için yönlendirebilirsiniz.

TATİLİNİ HASANKEYF TE YAP
    Yaz dönemine girdiğimiz şu günlerde tatilinizi Hasankeyf te yapın.
    Bisikletle, Motorsikletle, Karavanınızla, Otobüsle gelin Çadır kampımızda konaklayarak doğa gezilerine, tarih ve kültür turlarımızla size bölgeyi tanıtalım.

AMAÇ
    Onlar Hasankeyf i boşaltmak istiyorlar, Biz ise herkesin Hasankeyf i gelip görmesini istiyoruz.
    Bugüne kadar Hasankeyf için çok şey yazıldı ve konuşuldu. Ama biz bunun söylemini yapmak yerine sizin kendinizin gelip görmesini ve değerlendirmenizi istiyoruz;
    Hasankeyf Dünya Mirası Olarak Korunmalı mı? Yoksa Sular Altında Kalmalı mı?

İletişim:
    belgeselokulu@gmail.com
    www.pedalliyorum.com
    www.batmanturizm.com

“HASANKEYF NEOLOTİK ÇADIR KAMP”
    HASANKEYF MÜCADELESİNİ TEMSİL EDECEK

Batman Turizm ve Tanıtım Derneği ile Pedallıyorum Bisiklet Topluluğu işbirliğiyle başlatılan Hasankeyf Neolotik Çadır Kampında;
    - Doğal ve çevreye zarar vermeyen malzemeler kullanılacak.
    - Kamp alanı tamamen gönüllü aktivistler tarafından şekillendirilecek
    - Kamp alanında şebeke elektriği kullanılmayacak. İhtiyaç duyulan enerjiler için Güneş enerjisi, Bisiklet pedal enerjisi gibi alternatif enerjiler kullanılacak. Böylece Ilısu Barajından üretilecek elektriğe ihtiyaç duymadığımız vurgulanacak.
    - Kamp alanında organik tarım yetiştirilecek. Tarım ve bahçe işleri kamp misafirleri tarafından yapılacak.
    - Kamp alanındaki çadırlar Hemen her ilden birçok kişi, kurum, dernek, vs. tarafından kurulacak. Çadır sahibi kişi ve kurumlar “Hasankeyf Turizm Elçisi” ünvanıyla kendi illerinden ve kurumlarından ziyaretçileri Hasankeyf e gönderecek. Böylece Hasankeyf e her hafta birçok ziyaretçi ve aktivistin gelmesi sağlanacak.
    - Ziyaretçilere bölgeyi gezdirerek halkla tanışması sağlanacak. İhtiyaç malzemeleri bölge esnafı, köy halkından temin edilerek bölge halkının ekonomisi canlandırılacak.
    - Her hafta yurtiçi ve yurtdışından Sanatçılar, Gazeteciler, STK’lar kampa davet edilecek. Birçok ünlü sanatçı bu çadırlarda konaklaması sağlanacak.
    - Kamp alanında sürekli paneller, toplantılar, fotoğraf sergileri, belgesel film gösterimleri, doğa yürüyüşleri, doğa sporları, otantik müzik etkinlikleri, kültür gezileri organize edilerek aktivite merkezi haline getirilecek.
    ... Hasankeyf sürekli ziyaretçi akınına uğratılacak, Neolotik Kamp alanı Hasankeyf Mücadelesini temsil edecek...

HASANKEYF’TE DİKİLİ BİR ÇADIRIN OLSUN!

Batman Turizm ve Tanıtım Derneği
    www.batmanturizm.com - meminbulut@gmail.com

Pedallıyorum
    www.pedalliyorum.combelgeselokulu@gmail.com

2. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    çok çok yazık ya bir proje yüzünden ne kadar güzel bir kültür mirasımız yok olacak :( çok üzücü

3. Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    HASANKEYF E ÇADIR DİKEN KİŞİ VE KURUMLAR

1) Batman Turizm ve Tanıtım Derneği – Emin BULUT
    2) Pedallıyorum Bisiklet Gurubu – Cengiz YARGIÇ
    3) Has Bahçe – Fırat ARGÜN
    4) Delta Bisiklet
    5) BİSSEV Bisiklet Topluluğu – Gönül TEKEŞ
    6) MADDOSK Malatya Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği – Erhan DEMİRCİ
    7) Unzile HAYTA
    8) Gülten KURT

Listede kesin katılacaklar yeralmaktadır.
    Listeye isminizi yazdırmak için mesajla veya belgeselokulu@gmail.com email yoluyla bilgilendirin.
    Etkinliğe çadır göndererek katılacak olanlar 14 Temmuz tarihinden önce; Yurt İçi Kargo ile Batman a göderebilirler. Kargo alıcı adresi;
    Batman Turizm ve Tanıtım Derneği
    Emin BULUT
    0533 545 37 50