15 senelik Castello :)

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Ben de vakti zamanında castello kullanırdım ve o zamanlar en iyi bisiklet -bizim gözümüzde- bianchi'den sonra o'ydu...Fakat yıllar sonra bu forumu okuyup, araştırmaya başlayınca aslında o güne kadar bisikletle ilgili bildiğim neredeyse herşeyin yanlış olduğunu anladım..Zararın neresinden dönersek kardır diyerek aynı senin düşündüğün gibi yeni nesil bisikletçiliğe adım atmaya karar verdim.Fakat malum öğrenci bütçesiyle hemen isteyince olmadı..Ben de fotoğraflarının sonunda belirttiğin gibi önce güzel (alabileceğim en hafif,dayanıklı ve fiyat performans oranı en yüksek) bir kadro alıp daha sonra elimdeki mevcut komponentleri bisiklete takıp o şekilde bir süre kullandım..Daha sonra elime para geçtikçe aşama aşama bisikleti geliştirdim, şu an 2 yıllık bir sürecin sonunda -benim için- son noktaya yaklaştım diyebilirim..Aslında bence insana zevk veren de bu; en az bisiklet sürmek kadar da onunla beraber büyümek, olgunlaşmak, yeni şeyler öğrenmek..Ben de sizde kendi bisiklet serüvenimi görür gibi oldum (her ne kadar daha erken yaşta da olsam duygu ve düşünceler buna yakındı)..Size tavsiyem -imkanlar dahilinde tabiki- alabileceğiniz en güzel kadroyu alın ve sonra sabırla bisikletinizi geliştirin, böylece bir kerede alınan parçaların (eğer beğenilmezse) pişmanlığını yaşamazsınız, araştırıp en uygun olanını almış olursunuz (bunun için de forumun ikinci el köşesini tavsiye ediyorum) hem de yeni şeyler öğrendikçe onları uygulama fırsatı bulursunuz...
Umarım bu hevesiniz devam eder ve siz de istediğiniz en güzel bisiklete sahip olursunuz, selamlar...

Scudo