Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 Kasım 2009 Mercan Göleti

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hakan Eşme tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Selamlar,

Hava durumu, hafta sonu için rüzgarsız ve yağmursuz bir havanın ipuçlarını bize verdiğinde daha cumartesi gününden son hazırlıklarımızı yapıp Korudağ Ormanlarının derinliklerine doğru bir tur planlamaya başlamıştık. Kamil ağbi ile buluşup diğer arkadaşları dolaştık. Herkesde bir heyecan vardı.

Rüzgar yoktu, yağmur yoktu ve günlerden Pazar'dı. Bu biraraya zor gelen üçlüyü Kasım ayında denk düşürdüğümüzde, geriye kalan sadece pedallamak ve tur sırasında çekilen fotoğrafları paylaşmaktı.

(Tam yola çıkma anında Kamil ağbi arayarak ani gelişen bir olay nedeniyle tura katılamayacağını söyledi ve "iyi pedallar" diledi. Aklının bizde kaldığını hepimiz biliyorduk.)

Katılımcılar soldan sağa: Ahmet Murat Gürer, Haluk Akalın, Hamza Katırcı, Hakan Eşme, Umut Ketenciler, Rahman Ketenciler

Sabahın erken saatlerinde yola düştüğümüzde, her daim bizimle olan "Uğurlama Komitesi" sevinç çığlıklarıyla bizi yeni bir tura uğurladılar.

Önümüzdeki tepelerin altına toplanmış olan sis bulutları güzel bir günün habercisiydi.

Kısa süre sonra asfalt yoldan kurtulup toprak zemine kendimizi atmıştık.

İlk molada katılımcıları sizlere tanıtmaktan için deklanşöre basıverdim.

Ahmet Murat Gürer

Umut Ketenciler

Hamza Katırcı

Haluk Akalın

Rahman Ketenciler

Hakan Eşme

Mola sonrası Mercan Köyüne varıyoruz.

Köy içinde yine bir "Karşılama Komitesi" ile karşılaştık. Fakat bu kez sessizlerdi ve "Olmaz ki, böyle de yatılmaz ki..." diyerek geçiverdik yanından.

Günün bir özelliği de Rahman'ın yeni aldığı Giant Anthem X3 bisikletin ilk testini yapıyor oluşumuzdu.

Mercan Köyünden çıkıp gölete doğru ilerlemeye başladığımızda yollar da çamurlanmaya başladı.

Rahman ilk günün heyecanıyla "tabanları çamurlarım, Anthemi' asla" diyerek ileride başına neler geleceğini bilmeden yeni bisikletini sırtına aldı.

Bir kucak, iki kucak ama nereye kadar; işte buraya kadar:)

Çamurdan çıktığımızda harika bir manzara ile karşılaştık. Sonbahar yaprakları yola dökülmüş ve hüznü, hazanı bizimle paylaşmak ister gibiydiler.

Sonbahar yapraklarını geride bırakıp gölete doğru uzandığımızda yolumuz sanki sonsuzluğa açılır gibiydi ve basıverdim deklanşöre; bu kareyi hissettiğimde çocuklar gibi sevindiğimi anımsıyorum:)

Mercan Göleti sabahın sislerini delip de gelen konuklarına karşı oldukça mütevaziydi. "Gizem ve sessizlik" hakimdi her yana.

Neresi ufuk, neresi yansıma, karışmış birbirine, gölet tüm gizemini bize sunuyor gibiydi.

Gizemli bahçeyi geride bırakıp kendimizi yine çamurlara bırakıverdik.

Rahman rampa testlerini sürdürüyordu.

Zemin sert gibi gözükse de oldukça çamurluydu.

Ve tekerlekler dönmez oldu.

Rahman'ın turun ilk anlarında sırtına alıp taşımaya çalıştığı yeni Anthem'i

Çamur ve rampalar... gölün gizemine ve sonbahar yapraklarına yaptığımız övgüler "Toprak Ana'yı" üzmüşe benziyor ki, her geçen dakika bizi çamurla sınadı

Ve beklenen son: yeni bir alet geldiğinde, eski aletin "mırın kırın" etmesi. Giant'ı çekemedi ve su koyverdi. Hamza, hünerli elleriyle arka vitesi onarmaya çalışıyor, ve başarıyor.

Nemli ortamın olmazsa olmazları: mantarlar.

Zemin yine batak fakat Haluk'un keyfi yerinde, bugün sürekli gülümsedi.

Hamza çamurdan dolayı ilerlemeyen bisikleti tek teker üzerinde götürmeye çalışıyor.

Her fırsatta temizleme yapıyoruz ama bölgenin her yanı çamurlu.

Çamuru geride bırakıp asfalta çıkıyoruz. Dişbudak Köyü çıkışındayız.

Köy kahvesinde çay içerken aynı zamanda durum değerlendirmesi de yapıyoruz. Bundan sonraki yolumuz ormanın daha da içleri ve çamurun daha balçık halini aldığı bir bölge.

Toprak Ana'nın bize bu kadar sitem edeceğini bilmiyorduk doğrusu. Belirlemiş olduğumuz rotanın bundan sonrası için daha fazla çamur olabileceğini hesap ederek, geriye dönmeye karar veriyoruz. Nasılsa vardığımızda 60 km'lik turumuzun 40 km'si yapılmış olacak.

Bu arada çaylar da güzelmiş; tazeliyoruz.

"Yine düştük yollara, yollara
    Yine aştık dağları, dağları..."
    Bulutsuzluk Özlemi'ne de selamlar gönderiyoruz...

Dereler tepeler aşıp, geldiğimiz yöne doğru pedallıyoruz.

Mesajı alıyor ve iletiyoruz.

Ve başladığımız benzin istasyonuna geliyoruz. Çamurdan arınmak amacıyla "göbeklere" değdirmeden tazyikli su kullanıyoruz. Yine de tam temizlenmiyor.

Bir turun daha sonuna geldik; sonbaharın en güzel renklerine dokunup onları içimizde hissederek pedalladık ve şimdi bu keyfe sizlerle paylaşmanın keyfini ekliyoruz.

Yeni turlarda buluşmak üzere...

Sağlıcakla kalın,
    Hakan EŞME
    www.hakanesme.com

Güzergah:
    Keşan-Mercan Köyü-Mercan Göleti-Dişbudak-Büyük Doğanca-Keşan
    Alınan Yol: 40 km.

Daha ayrıntılı fotoğraflar için:

http://picasaweb.google.com.tr/hakanesme/15Kasim2009

Tüm faaliyet listesi için:

http://picasaweb.google.com.tr/hakanesme

2. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili kardeşlerim, o parkuru yaşamış biri olarak çamur olsada çok güzel bir doğa yaşadığınızı biliyorum. O nedenle Çamur Hamur fark etmemiştir ancak 40 da seni kesmemiştir.
    Eşimin gece rahatsızlanması, sabaha karşı uyuyabilmiş olmam sizlerle olmama engel oldu. Ancak saat saat dakika dakika zihnimdeki video çalıştı, neredeyse sizlerle gezdim desem yalan olmaz.
    İnsan Bazı şeylerin çok geç farkına varabiliyor. Onca sene spor yap, ama bir kez bile bisiklet deneme. Ve Sultibac kardeşimin 4 yıl evvel aldırdığı bisikletle 1 iken 2 fibonacci sayı dizisi gibi çoğalırken Ormanda bisiklet sürmenin dayanılmaz zevkininde farkına vardım. Şimdiki aklım 30 lu yaşlarımda olsa idi keşke.
    BİSİKLETİ ÇOCUKLARIMIZDA YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRELİM

3. haluk akalın

haluk akalın Kıdemli Üye

Seviye:
    Bügün gerçekleşen muhteşem(maşallah,nazar değmesin+4X4 güzellikte)bir tur oldu.Böyle bir gün ancak 10 senede bir yakalanır oda bügün bizlere nasip oldu.Muhteşem turu orgenize eden başta Hakan arkadaşımız olmak üzere bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Kamil abi zaten bisiklete binince insan 30 değil 20 yaşında oluyor gibi gençleşiyor ALLAH uzun ömürler versin aradaki açık hiç önemli değil.Bol turlarla telafi ederiz.

4. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Hepinizi kutluyorum. Mtb bisikletlerin tam hakkını vermişsiniz. Tam olarak bu bisikletlerin istediği, sevdiği yerlerde dolaşmışsınız.
    Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık. Bizleri de, bu güzel yerleri görmeye ortak ettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. :)

Gezi ve anlatımlarınızın devamı dileğimle, hepinize, iyi, dostluk içinde, kazasız, arızasız geziler diliyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Zirvedaşım,

Hem yaptığınız gezi, :in:
    hem hakkını verdiğiniz dağ bisikletleri,:in:
    hem paylaşımınızın kalitesi, :in:
    hem anlatımınız, :in:
    hem fotoğraflar,:in:

ve özellikle aşağıdaki fotoğraf için, taktir, saygı ve şükranlarımı gönderiyorum.

fotoğrafınızı masaüstü resmi yaptım.
    Çok güzel , çok. :in:

Turların azalmaya yüz tuttuğu bu sonbahar günlerinde bisiklet aşkının peşinde yağmur çamur demeden dolaşan siz çamur Mecnun'larının hepsini kutlarım. :in:

6. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hakan bey yine süpersiniz çamur gördümmü dayanamıyorum ayrıca çamur gençleştiriyormuş belki biz mtb cileride genç tutan bu çamau olsa gerek.Güzel gezilerinizin devamını bekliyoruz

7. emre güven

emre güven Kıdemli Üye

Seviye:
    cok güzel bi tur olmuş abi.resimlerinle cok iyi anlatmışsın,bn düz yoldan daha cok böyle dag taş rampa en önmlisi camurlu yolları daha cok seviyorum.

8. eminozk

eminozk Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevğli hakan harika bir gün geçirmişsiniz.Resimlerde çok güzel ama görüntülernizin hattı balaya düştüğü resim çok hoşuma gitti. Bizde bu sabah saat 09:00 da Adana'ın kuzey batısına 45 km lik bir gezi yapacgız.Şimdiden biskleti ve malzemeleri hazırladım .Bizle paylaştıgın için sağ ol .sevğiler.

9. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
  10. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Doğa ve ortam süper,resimler için çok teşekkürler.

11. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abi yine güzel bir gezi yapmışsınız.gözlerimiz bayram etti

12. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Teşekkürler bizden, fotoğraflar ile bu keyfi paylaşabildiysek ne mutlu bizlere...

Gönendirici sözlerin için teşekkürler sevgili Zirvedaş'ım, daha çekecek çok fotoğraf ve pedallayacak çok yolumuz var; bu daha çok paylaşım ve daha çok kişinin olaya katılımı demek. "Yol"da olmanın, "Yol"u bilmenin, "Yol"u yaşamanın bir yolu da paylaşmaktan geçiyor...

Sözlerinizden "sağlık" akıyor. Teşekkürler. Güzel geziler gelecektir; bazıları çamurlu, bazıları güneşli ve hep birlikte...

Teşekkürler, çamurlu yolların keyfini bilen bilir, siz de bilenlerdensiniz...

Bu güzel günü paylaşmaktan keyif alıyoruz. Sizin geziniz de keyifle geçecektir eminim ve gezi sonrasını bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Biz teşekkür ederiz, fotoğraflara ve geziye soluğunuzla "katıldığınız" için...

Teşekkürler. Hadi yaz gelsin de sen de buralara gel, birlikte pedallayalım.

13. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Abi kış aylarındaki gezilerin en güzel keyfini çıkaranlardan biris olduğunu ifade etmek isterim.Süpersiniz..Ayrı ayrı tşk ediyorum.Çamur,yeşil,su ve bisiklet.
    Haluk abi ve Murat abiyi de ayrıca tebrik ederim.Ve resimler karpostal gibi inanılmaz hoşuma gitti hakan abi.Foruma renk katmışsın cidden.

Özellikle bunlar.Bende güzel ve çamurlu bir gezi yapacam.İçim gitti inan abi.
    Elinize emeğinize yüreğinize sağlık.Kib abi,Sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.İyi Forumlar.

14. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Fotoğrafları beğendiğine sevindim. Önümüz kış, çamurlu bir gezi için iyi fırsatlar yakalanır ve eminim ki sen de bu fırsatların hiçbirini kaçırmayacaksındır.
    İçtenlikli sözcüklerin için teşekkür ediyorum.

MEHMET ŞEKER, Uğur Vural ve sadana bunu beğendi.
  15. Kamil Tabak

Seviye:
    Öyle bir ekip olmaya başladı ki, inanması zor. Doğa lideri rota belirleyici var, Fotoğrafçı var, video ve yol kayıtları(GPS) yapan var, Teknik donanımda müdahale edebilecek var, yeni deneyimleyen ama eski dostlar var, eczacı, diş hekimi var(ona da bu akşam üzeri bisiklet kurdunu attım), avukat var gazeteci var ve ben şimdilik en yaşlı baba var eee daaa ne olsun dostlar. Şimdilik gençler yerine biz orta yaştakiler zevkini çıkarıyoruz. Hiçkimse görev ve sorumluluğundan kaçmadan belirlenmiş prensiplerle olayı sürdürüyoruz ve hiçkimse gocunmadan kabullenerek katılımcılığını sürdürüyor. Planlanmış bir topluluk değil spontene olarak gelişti ve hala gelişmekte. Bilgisi olan bilgisini deneyimi olan deneyimini paylaşmakta. Saygı ve sevgi ise benim verdiğim cezaya :mad: katlanmaya kadar gidebiiyor( çay ısmarlamak gibi).
    Şunu da söylemekte yarar var, bu tempo iyi değil:D çok yakında 50 :pkişi ve üzeri oluruz.

16. Harun Akalın

Harun Akalın Üye

Seviye:
    Gezi ,hele fotoğraflar süper olmuş katılımcılara tebrikler..

17. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    sonbaharın en güzel renklerine dokunup ... demiş ve devam etmişssiniz gerçekten de sonbaharın en güzel renklerine dokunmuşsunuz ayaklarınıza sağlık..

18. emreşen

emreşen Kıdemli Üye

Seviye:
    abi tur resimleri hoşuma gitti kadro ve bisikletler de çok sağlam devamını bekliyoruz

19. Kamil Tabak

Seviye:
    Nazik mesajlarınız için grubumuz adına teşekkür ediyorum.

20. haluk akalın

haluk akalın Kıdemli Üye

Seviye:
    Aramıza yeni katılan gıanttan sonra specialized,cube ve corratec gibi bisikletlerle KEŞAN BİSİKLET gurubu dahada şenlenecek

MEHMET ŞEKER ve Hakan Eşme bunu beğendi.