Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 Haziran 2009 Pazartesi. Çanakkale, Gelibolu yarımadası, Gökçeada gezisi.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Çanakkale’de, 15 Haziran 2009 Pazartesi günü, sabahtan saat 10.00 da Çanakkale feribot iskelesinde buluşup, Lapsekiye pedal basarak, oradan feribota binerek, Gelibolu yarımadasına geçmemizle başlayacak.

Bu seneki gezimizin amacı, içimize sindire, sindire , tarihimizin yazıldığı şehitliklerimizi gezmek, tarih ve doğal güzellikleri görmek.

Turumuz, keyifli vakit geçireceğimiz, gezi turudur. Katılmak isteyen arkadaşlar verilen saatte feribot iskelesinde olurlarsa bize katılabilirler.

Turumuz yaklaşık 1 hafta sürecektir. Gezi rotamızı, kesin şu saatte şurada olacağız gibi, zora koşmuyoruz. Şehitlikler ve Gelibolu yarım adası gezildikten sonra, Gökçeada’ya geçip, gezebildiğimiz kadar da bu ada da gezilecektir. Gökçeada’dan direk feribotla Çanakkale’ye dönüp, Vaktimiz kalırsa Çanakkale’de gezilecek yerleri de gezip turumuzu sonlandıracağız.

Bu tura her isteyen, 18 yaşını bitirmiş olmak kaydı ile bay ve bayan katılabilir.

Turumuz performans turu değil, gezi turudur. Ticari bir tur ise, hiç değildir.

Gelen bisiklet ve tur severler, çadırı, uyku tulumu, kaskı, eldiveni olan, yaması, pompası, yedek iç lastiği olan, daha kısası bisiklet ile tura çıkılacağında ne gerekli ise yanında olan bay, bayan , topluluğa uyum sağlayacak herkes katılabilir.

Kısmet ise, bende bu tura eşim ve tandemimiz ile, Antalya’dan gelip katılacağız. Bir hafta, Ülkemizin tam tanımadığımız bir coğrafyasında pedal basacağız.

Yakın çevreden katılıp bize rehberlik yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi borç biliyoruz.

Şu andaki düşüncemize göre, ben ve eşim konaklamamızı, çadırda yapmayı düşünüyoruz. Ama katılacak olup çadırda ve pansiyonda kalmayı düşünen arkadaşlarımız da mevcut. Yani isteyen çadırda isteyen, pansiyonda konaklayacak.

Burayı okuyup ta, bende katılacağım diyen arkadaşlar, buradan bizimle irtibat kurabilirler.

Katılmak isteyen herkesi bu turumuza bekleriz. :)

Görüşmek, tanışmak üzere, hoşçakalın.

Sevgi ve selamlarımla.

2. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    15 Haziran 2009 Pazartesi günü, 1 hafta sürecek olan, Çanakkale Şehri, Gelibolu yarımadası ve Gökçeada turumuzun, gün, gün, dolaşma planı.

1. Gün, 15 haziran 2009 Pazartesi günü:

Saat 10 da Çanakkale feribot iskelesi mevkiinde tura katılacak tüm katılımcılar ile buluşulup, kısa bir tanışma merasimi ardından, Lapseki’ye doğru pedallamaya başlıyoruz.
    Lapseki feribot iskelesinden Gelibolu’ya feribot ile geçip, Zincirbozan’da konaklıyoruz. İlk gün yaklaşık 50 Km yol yapmış olacağız.

2.gün, 16 Haziran 2009 Salı günü:

Sabah kalkış, Zincirbozan’dan, Akbaş Limanı, Amate Bostroro tesislerinden girip Yalova istikametinden gidip Kumköy’e ulaşıyoruz. Büyük Anafarta’lar, Anzak Koyu tabelasını takiben kıyı boyu yol alıyoruz.
    Arıburnu mezarlığı, Anzak koyu sahilden devam edip, Kum limanına ulaşıyoruz. Burada Kum otel ve orman kamp alanından faydalanıyoruz.

3. gün, 17 Haziran 2009 Çarşamba günü:

Kumköy motel ve kamp alanından, Kabatepe ‘ye geri geliyoruz. Conk bayırı çıkılacak, sonra Conk bayırından aşağıya, Kabatepe Savaş Müzesine geleceğiz..

Müzeden Eceabat yoluna girip Atatürk evi levhasından sola girilecek. . Bigalı’ya ulaşılıp Atatürk evini gezeceğiz.
    Bigalı, Çanakkale yolundan sahil yoluna çıkacağız. Ilgardere, Sidney mocamp’ta konaklayacağız.

4. gün, 18 Haziran 2009 Perşembe günü:

Sidney mocamp’tan, Eceabat’a çıkış, Kilitbahir üzerinden, Behramlı, Alçıtepe, Morto koyu (Büyük abide), İngiliz anıtı, Morto koyu çıkışında kamping ve motel de konaklayacağız.

5. gün, 19 Haziran 2009 Cuma günü:

Alçıtepe veya morto koyundan çıkacağız, feribot saatine göre, Kabatepe’den Gökçeada’ya feribot ile geçeceğiz.

6. gün, 20 Haziran 2009 Cumartesi günü:

Gökçeada da gezilecek yerleri gezmeye devam edeceğiz.

7. gün 21 Haziran 2009 Pazar günü:

Gökçeada’dan feribot kalkış saatine göre, Kabatepe’ye geri dönüyoruz. Seddülbahir kıyı yolundan, Seddülbahir, Kilitbahir’den, feribot ile Çanakkale’ye geçiyoruz.

Çanakkale’de Askeri müzeyi gezip, şehir içi kısa bir turdan sonra Çanakkale ve çevresi gezimizi bu sene sonlandırmış oluyoruz.

İşte arkadaşlar gezi, tur planımız gün, gün böyle.

Biz bu tur planını bölgeyi çok iyi bilen, bir tur rehberi olan Haydar arkadaşımızdan edindik. Buradan ona da çok teşekkür ediyoruz.

Tur planımız da ufak tefek hatalar olmuş olabilir, ama bunları o anda yerinde gezerken düzeltmeye çalışacağız.

Çanakkale çevresinden de, bu turumuz da, bize eşlik ve rehberlik edecek arkadaşlarımız, bu turumuz da bizlere katılırlarsa çok mutlu oluruz.

Buluşma günümüze daha yaklaşık 1 ay gibi bir süre var. Son Haziran ayına girdiğimizde sanırım artık katılacak olanlar, bu mesajlarımıza cevap vermeye başlarlar. :)

Tüm arkadaşlarımıza sevgi ve selamlarımızla.

İrfan Aşıroğlu ve sado bunu beğendi.
  3. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    ender abicim ...sadece keşke demek zorundayım...inşallah başka turlarda görüşeceğiz..ilknur ablama da çok selamlar...sağlıkla pedal basın...

4. mehmet özbay

mehmet özbay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hocam yıne ıyı bır organızasyon ısallah seneye baymekanik olarak ben ve grubum katılmayı ısterız saglıcakla kalın

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  5. Çetin Öztaş

Çetin Öztaş Yeni Üye

Ender Kardeşim merhaba

İnşallah bende sizin aranızda olurum, hep beraber pedallarız.

Sevgili Kardeşim,
    Proğramınız ve de sunuşunuz harika olmuş.Umarım hepimiz bu geziden büyük keyif alacağız.Şimdiden teşekkürler.

Sevgilerimle

6. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Off of... bu tura katılmak vardı ama malum sezon başladı... güzel insanlar, güzel coğrafya, güzel duygular... Ender Abi etabın birini bizim için yapıver oldu mu? ne diyeyim... keyifli turlar, katılan herkese kucak dolusu sevgiler...

7. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Ramazan'cım merhaba

Gelebilseydin güzel olacaktaı ama kısmet diyelim. En kısa zamanda görüşmek üzere. :)

Mehmet'cim merhaba

İnşallah böyle bir organizasyonda beraber pedallarız.

Görüşmek üzere.

Çetin abi merhaba

Sizlerinde aramızda olmanızdan büyük sevinç duyuyoruz, inşallah neşe içinde güzel bir hafta geçiririz.

Fırat'cım merhaba

Keşke gelebilseniz diyorum. Ne kadar güzel olurdu, ama senin işlerin tam açıldığı bir zamana denk geliyor. İnşallah başka bir zaman diyeyim.

Sevgi ve selamlarımla.

8. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi merhaba

Büyük bir aksilik olmazsa bende varım haftasonu Ayvalık Adalar turunda olucağız ordan gelirim Çanakkale'ye muhtemel Serpil de geliyor

9. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Süpersin Kayhan'cım.

Artık yavaş yavaş katılımlar çoğalıyor. Şu anda facebooktan geleceklerini bildirenler 22 kişi oldular.
    Yani burada cevap yazanlar az diye katılım yok değil, sanırım buraya üye olmayan arkadaşlar facebooktan bildiriyorlar.

Bizim bu 1 haftalık turumuz, hem güzel bir coğrafyada gezmek, hem tarihimizin en büyük savaşlarının olduğu cepheleri ve bu savaşlarda verdiğimiz şehitlerimizi ziyaret etmek, hem de her gün denize girebilmek.
    Yani anlıyacağınız bu neşeli bir gezi turu olacak. :)

Gelmek isteyen herkese yanımızda her zaman yer vardır. ;)

Görüşmek üzere. :)

Sevgi ve selamlarımla.

10. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ;)

Gezimizin başlamasına çok az günler kaldı. Ama Çanakkale bölgesinden, buraları bilen hiç bir arkadaş, bende geleyim, hem size yardımcı olayım diye cevap yazmadı.

Eğer bu bölgeden, bir katılım olursa çok sevineceğiz. Ben kendi adıma oraları hiç bilmiyorum, yanımızda bize rehberlik yapacak bir arkadaş katılımı olsaydı çok mutlu olurdum.

Sevgi ve selamlarımla.

11. sertel

sertel Aktif Üye

Seviye:
    selamlar
    bu tura katılmayı gerçekten çok istiyordum
    ancak heralde yetişemeyeceğim :(
    her kese şimdiden keyifli ve kazasız sürüş diliyorum
    sevgi ve saygılarımla
    sertel ugur

12. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba Sertel :)

Aslında şu anda bu tura katılmak için hepimiz çok istekliyiz, ama şartlar ve o anlık olaylar, bu tura kimin katılıp kimin katılamayacağını düzenliyor.

Ben kendi adıma, son ana kadar bu turu çok istememe rağmen, bir aksilik çıkıp katılamaaıcakmışım gibi düşünüyorum ve kısmetten öte olmaz diyorum. :eek:

İnşallah hepimiz, tüm engelleri aşıp, bu turu yapabilir ve unutulmaz bir hafta geçiririz diye düşünüyorum. ;)

Sevgi ve selamlarımla.

13. sertel

sertel Aktif Üye

Seviye:
    Ender abi
    şimdiden çok güzel olacağını düşünüyorum
    her kese burdan selam ediyorum
    güzel bir tur olması dileği ile...
    sertel

14. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ender abicim inşallah bi aksilik çıkmaz ve gidersiniz tura ...canavar gibi de bi tur olur hiç merak etmeyin..Tabi limuzinle katılacaksan çok daha büyük bi zevk...:)
    Keşke vaktim olsada gelebilsem....ah ah iç çekiyorum sadece size...
    Şimdiden bol keyifli turlar diliyorum size..İlknur ablama da çok selamlar...Sağlık ve sıhhatle...

15. eminozk

eminozk Kıdemli Üye

Seviye:
    :60: sevğili ender , 15 haziranı iple çekiyorum .bu tur senle ve eşinle beraber çok zevkli geçecek.Feribot iskelesinde buşuşmak üzere,hoşçakal.sevğiler

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Artık tur vaktimiz geldi, yarın sabahtan bisikletlerimizi arabalara atıp Çanakkale yollarına düşüyoruz.

Kısmetse tam bir hafta Gelibolu yarım adası ve Gökçeadayı pedallayacağız.

Bu arada benim tandemde artık kendini aşıp, tır olma yolunda ilk adımını attı. Buyrun aşağıda, Antalya'dan çıkmadan önceki hali. :eek:

Çanakkale'de görüşmek üzere.

Sevgi ve selamlarımla.

17. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Sevgili Ender Abicim,
    Turunuz umuyorum eğlenceli bir şekilde devam ediyordur. Bol bol fotoğraflar ve anılar ile dönmenizi bekliyoruz...
    İlknur Ablama selamlar...

Sevgiler...

18. İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Degerli Ender Hocam

Sizlere eşlik etmek isterdim ne yazıkki o zaman forumla tanşmamıştım.
    Üye de degildim,size eşlik etmekten gurur duyardım.

Tüm Çanakkaleliler adına sizden özür diliyorum.

Birlikte pedallamak dilegiyle...

Selamlar..

19. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    İrfan hocam merhaba

İnan beni utandırıyorsun. Ben ah keşke sizleri tanıdıktan sonra bu geziyi yapsaymışız dedim. Ama sen bile bizim geziden sonra foruma üye olmuştun.

Ama Allah büyük, inşallah beraber pedal basma şansını yakalarız. Türkiye küçük, dünya ondan da küçük.:D :D

Geliriz elbet bir gün yan yana pedal pedala. :)

Sevgi ve selamlarımla.

İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.