15 - 16 Ağustos Bartın Bisiklet Gezisi

Scudo

wound

Üye
Tepki
2
4-5 temmuz diye sevinmiştim, sonra agustosa kaydıgını gordum, ben o zaman askerde olacam sanırm, kaçırdık geziyi desenize :(
Halid.

• Beğen
Tepkiler: Elçin Yıldız
Tepki
53
Kafamızdan geçen güzergah aşağı yukarı bu şekilde, bakalım zaman ve parkur durumuna ve katılımcı kondisyonlarına göre en azından o tarafın belli bir bölümünü bisikletle alabiliriz sanıyorum..

@Şuayip

Tepki
53
Siz hayırlısıyla terhisinizi alın, biz yine tadına doyamayıp tekrarını yaparız nasıl olsa bu gezinin..

@wound

• Beğen
Tepkiler: wound

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Organizasyonun anlaşılmaz noktalar olduğunu daha önce belirtmiştim. Organizasyon netlik kazanırsa Karabük ekibinden katılım olabilir. Karabük-Amasra arasını ezberledik artık gide gele. Ama yine gideriz,Çünkü önemli olan beraber olmak ve yeni arkadaşlıklar. Aynı yollar başka arkadaşlarla her seferinde farklı tatlar yaşatıyor insana.

@burakb

İnkumu girişindeki rampayı yabana atma, rampa tecrüben azsa kesinlikle eline alırsın bisikleti. Amasra rampasından daha kısa olabilir ama kesinlikle daha dik olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bisikletle Karabük-Amasra yaptığımız gibi Karabük-Mogoda turu da yaptık. Tekrarına da niyetimiz var. ;)

• Beğen
Tepkiler: burakb

Şuayip

Üye
Tepki
6
herkes Ankaradanmı yola çıkacak yoksa bir buluşma noktası olacakmı? allahtan bela kaza gelmezse ramazanda bende bartında olmayı planlıyordum. şimdiden söz vermeyelim inşallah bende katılırım. Yeniçağaya kara otobüsle geliriz oradan bacaklara kuvvet :)

Şuayip

Üye
Tepki
6
belirli bir saat belilerseniz ve yeniçağa menteşoğlu tesislerinde toplanırsanız daha rahat hareket edersiniz

Şuayip

Üye
Tepki
6
@OrionForEver

istanbulda inşallah katılırız otobüsle yeniçağa oradan gruba katılırız

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
Ben 8 Ağustos'ta İstanbuldan Amasraya gideceğim 14 .de Cuma dönüş düşünüyordum ama sizinle pedallamak için dönüşümü 17. sine erteleyeceğim sanırım.

Bu arada Yeniçağ Menteşoğlu tesisleri ile Bartın Merkez arasında; Mengen-Devrek-Çaycuma istikametinde bir hayli uzun, ara sıra tırmanışın olduğu, keskin Mengen viraşlarının ayrıca uzun Dorukhan tünelinin olduğu mıcır asvalt bir yol bekliyor. Yeniçağ-Çaycuma arası yaklaşık olarak 110 km kadar. Çaycuma-Bartın ve Amasra yönüne devam edileceği düşünülürse ben bu mesafenin bir günde alınmasının yorgunluk ve süre olarak uygun olmayacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: burakb

Şuayip

Üye
Tepki
6
ee millet tur için planlar nasıl gidiyor kimse birşey yazmıyor. nasıl olacağının planlarını yapmak gerekir şimdiden

burakb

Daimi Üye
Tepki
528
@tuncer bayık

Zaten Bartın - İnkum yolunda ki tek rampada orasıdır. Boğaz sapağından döndükten sonra hafif eğimle başlar. Yaklaşık 1.5 km. dir. Tepeden Mogoda yoluna dönersen iyi. İnkum'a girip çıkayım dersen. Dediğin gibi İnkum çıkışı hatırı sayılır bir rampadır. Eskiden çok çıkmıştım Bartın'da kaldığım senelerde. Valla şimdi gitsem alırım bisikleti elime. :) :)

edwardth

Üye
Tepki
0
Ayrıntılı planı bekliyorum. Eğer uygun olursa ben de İstanbul grubu ile hareket edebilirim.

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
aldıgım en güzel yaz haberı bu:)tesekkurler,benımde hepplanladıgım bır gezı seklıydı bu,bartın,amasra gercekten görulmeye deger bır cennet.GRİKARTAL(OKAN) VE CEKO (CENGİZ VATANSEVER) olarak iki kişi katılamayı düşünüyoruz,ama önce şu listeyı bır oluşturun derim,gelmek isteyenler için ön hazırlık olmuş olur vede orda konaklamak isteyenlerımız de olacak pansiyon hotel gibi,bukonuda da bir araştırma ve bilgi edinirsek hepimiz için daha aydınlatılmış olacak,daha öncede bizde ulıdag zirve tırmanışı yapmıştık,istanbul,bursa ve eskişehir gurubu olarak,gercekten böyle gezilerın tadı damakta kalıyor,
tekrar tesekkurler,
LİSTE OLUŞTURULSUN LÜTFEN!!!!!

Şuayip

Üye
Tepki
6
arkadaşlar istanbuldan allah izin verirse katılacaklar nasıl bir rota izleyecek direk bisikletle istanbul-bartınmı yoksa otobüsle bolu yeniçağa -bartınmı bunları netleştirelim inşallah çok güzel olur