Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1400 tlye kadar 29er mtb tavsiye

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Şükrü Kılıbık tarafından paylaşıldı.

Öncelikle merhaba forum sakinleri.Bisikleti kullanım amacım spor yapmak ve bir hobi edinmek.Kullanacağım yollar %65 düz asfalt yol %35 ise taşlık veya bozuk yollar.
    Boyum 178 kilom ise yok zayıfım hatta 53 kiloyum.Boyum dahada uzayacak gibi çünkü yaşım öyle büyük değil hem bu etmenden dolayı hemde 29er lerin sarsıntıları daha az hissettirmesinden dolayı 29er bir bisiklet almak istiyorum.Vites sistemi olarak acera veya yukarısı benim için iyi olur diye düşünüyorum aceradan aşağı vites sistemi olan bisikleti almak istemiyorum.Bütçemide belirttiğim gibi 1400tl fakat daha yukarısına çıkamam zorlanmış hali bu :) .Son olarak bisikleti uzun yıllar kullanacağım çünkü profosyonel olarak bu işi yapmayacağım sadece hobi ve spor ve geçenlerde arkadaşımın bisikletini ödünç aldım birazda hoplayıp zıplarım gibi geliyor yani sağlam olması gerekiyor.Ek olarak şart olmamakla birlikte bir beklentim daha var renkli bisiklet olmasından yana değilim siyah (tonlarıda olabilir gri vs), beyaz veya kırmızı olmasından yanayım önerilerinizi bekliyorum.

1. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  2. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    27.5'da süspansiyon bir üst model ayrıca gidondan kilitlenebiliyor bu her zaman avantajdır o nedenle onu attım.
    29 ile arasında da çok büyük fark yok jant boyu olarak ve daha hafif bir bisiklet.

4. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende size Salcano İmsomnia 29' u tavsiye edebilirim.Parça,fiyat eşleşmesi bakımından mantıklı bir seçim gibi gözüküyor.Fakat salcano'nun servis anlayışı konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.Gerekse firma gerekse bayii olarak ilgisiz ve sallamasyon konumundalar ne yazık ki.İyi forumlar :)

5. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Carraro Big 929 ve ileride maşa değişimi derim.

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öyle olsa bile 29" tavsiyesi isteyen birine 27,5 tavsiye etmeniz doğru değil bence.

Üstelik doğru da değil söylediğiniz şey; 29" jantın çapı 622mm, 27,5" jant'ınki 584mm, 26" jant ise 559mm. Yani 27,5" 29"dan 38mm daha küçük, 27'den ise 25mm daha büyük.

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tamam ille de 29 isterse ona bakabilir sadece 27.5 jantın iyi yönünü söyledim donanım olarak. :)

8. Selahattin Aydın

Selahattin Aydın sadece talip

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben trek 3900 aldim. Simdilik memnunum. Hobi ve spor amacli kullaniyorum. Fiyat olarak belirttiginiz fiyata bulabilirsiniz.