Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

14 Yıllık spor hayatımda Vücudumda oluşan Fiziksel değişimler !!!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Oksal Özdöl tarafından paylaşıldı.

1. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arkadaşlar İyi günler diliyorum ... Yaklaşık 1999 yılından beri yani 15 yıldır aktif olarak spor yapmaktayım .Spor benim için hiçbir zaman bir araç olmadı , Spor benim için yaşam , hayat , ömür gibi tabirlerle eş değer ...
    Ne olursa olsun bu zamana kadar hangi branşta olursa olsun işimi çok ciddi yaptım . Kimi zaman Federasyonlarla yaşadığım sıkıntılardan dolayı kendi branşımdan uzak durmak zorunda kaldım . Bu konuda dayanıklılık sporundan uzak kaldığımda yapmış olduğum yan branşlardan dolayı vücudumda meydana gelen değişiklikleri resimlemek istiyorum .... :)
    Sene 2004 60 kiloyum !!!
    Sene 2006 63 kiloyum
    Sene 2007 65 kiloyum En formda olduğum dönem . Ve yaşadığım problemlerden dolayı aktif olarak Triathlonu bıraktığım sene :)
    Sene 2009 haziran !!! 74 kiloyum 1,5 senelik bir ağırlık antrenmanından sonra
    Tabi yaklaşık 2 senelik triathlona aradan sonra tekrar antremanlara başladım . Burda dikkat Sene 2009 ekim ( yukarıdaki resimden sadece 4 ay sonra ) Yeniden milli takım ve alanya !!! Kilo 69
    Yeniden kolayca milli takıma girdikten sonra Şimdilik Triathlonda bir amacım kalmadığına inandım ve yeniden ağırlık kaldırmaya başladım:)
    Sene 2011 84 kilo !!!
    TRiathlona özlemim yine depreşti :) Triathlonsuz yapamam sanıyorum Sene 2012 !!! Kilo 69 !!! Ve yine Milli takım !!!
    Yarış resimlerinin hepsi Milli Takım adına yarıştığım yarışmalardan çekilmiştir ...
    Triathlon Federasyonu 2001 yılında kuruldu 2001 yılından 2007 yılına aralıksız , daha sonra 2009 ve 2012 yıllarında tekrar milli takım adına yarıştım.

Şuan Askerdeyim. Ve Aktif spor hayatıma Devam etmekteyim !!!

İzlediğiniz için teşekkürler :)

Herkese Spor dolu bir ÖMÜR diliyorum !!!!

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İmza her şeyi belli ediyor. :) Fotoğraflar için teşekkürler.

3. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    maşallah ne güzel bir spora adanmışlık yaşam öyküsü nice yarışlar :)

4. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Acayip gelişme olmuş.

5. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Buarada sizinle paylaşmak istediğim 2010 yılında gösterilen Fear Factor yarışmasından birkaç kamera arkası görüntü !!! :)

aslan bora bunu beğendi.
  6. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Dikkat ettiğim şey,vücut geliştirme insanı şekilsiz kas yığınından başka bir şey yapmıyor.Fotoğraflarda da belli oluyor. Triathlona başladığınız seneler kilonuzun düştüğü ve bana göre vücudunuzun daha şekilli olduğunu gördüm.

Onur Ali İmren, Deda ve Oksal Özdöl bunu beğendi.
  7. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fotoğraflar için teşekkürler abi. Şuan içimde triatlon merakı uyandırdın. Araştırmaya başlıyorum. Ayrıca fear factor yarışmasındaki fotoğraflarını görünce şaşırdım. O zaman programı iyi takip ediyorduk. Birde beden eğitimi öğretmenliği okuyordun sanırsam. İyi hatırlıyorum seni :)

8. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler, ağırlık çalışmaları sonucu gelişen vücudun triathlona nasıl bir etkisi oldu bahsedebilir misiniz?

9. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    maddi olarak bir gelecek kaygısına sahip olmasam yolunuzdan yürümek isterdim yinede tüm bu strese karşı günde 3500 metre yüzmekteyim 4 km koşmaktayım bir gün birini bir gün birini yapmaktayım haftasonları ise vazgeçilmez bisiklet antrenmanı, milli takım seviyesine ulaşmak biraz zor benim için ancak neden olmasın belki birgün salon yaramış kas yığını olmak kötüdür ancak tam anlamıyla kas yığını olmamışsınız işinize yaramıştır o kaslar mutlaka, 69 kiloyken boyunuz kaçtı bunu merak ettim

10. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kas yığını biraz acımasiz bir tabir ! Kişiden kişiye değişiklik göstersede insanlarin seçimlerine saygı duymak lazım. Şöyle bir durum söz konusu bodybuilding sektörü oldukça gelismis bir sektör. Supplementlerin bukadar gelismis olmasini bodybuilding sektörüne borcluyuz. Kas asla bir yığın değildir!!! Bu çesit bir sporla ilgilenirseniz daha iyi anlama imkaniniz olur. Buarada yaklasik 7-8 yildir boyum 1.82. Ulastigim maximal kilo 84 . Oda cok ciddi bir beslenme ile , ciddi derken yanlis anlasilmasin gunde 700-800 gr tavuk , 1 tencere pilav ve 1 ölcek protein tozu. Yagsiz olmak icin hicbir zaman diyet yapmadim. Her zaman istedigimi yedim , fast food , mayonez her turlusunu yedim. Metabolizma meselesi , benim kilo almam cok cok zor!!! Resimlerde 2004 ila 2007 yillari dahil yağ oranim 6,7 civarlarinda . Body yaptigim dönemler 6 lara kadar indi. Buarada yag orani testlerim surekli labratuvar ortaminda aliniyordu. Burda önemli olan bir insanin ne olursa olsun birtane spor bransi ile ilgilenmesi!!!

anonem bunu beğendi.
  11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şundan rahatca bahsedebilirim cok cok cok buyuk yararlarini gordum. 2 senelik surecte bile ayri kalmis olsam 6-7 aylik antrenman sureci ile eski performanslarimin uzerine ciktim. 2003 ten 2007 yilina kadar kostugum olimpik mesafe triatlonlarinin sonrasinda 7-8 saat surekli istifra ediyordum. Hatta eskiden bunun nedeni ne olabilir diye bir konu acmistim. 2007 yilinin sonundan 2009 yilinin haziran ayina kadar yapmis oldugum agirlik calismasinin sonrasinda 2009 yilinin ekim ayinda kostugum alanya triatlonu sonucu bu istifra problemi tamamen ortadan kalkti. Birdahada ayni sorunu yasamadim. Buarada agirlik kaldirirken , istisnasiz hic ama hic kardio YAPMADİM. Cunki kilo almak(ayni yağ oranimla kaslanmak) ve buyumek istiyordum!! Dedigim gibi cok ama cok zor kilo aliyorum...

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  12. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Cok azimli ve iradeli olmadan bunlar imkansiz. Tebrik ediyorum cok etkileyici.

13. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    aşağı yukarı oranlarımız uyuyor bende 186 boy 78 kilo, şu triathlon işi ile çok ilgileniyorum bu aralar önümüzdeki üç ay ülke sınırları içinde değilim ancak döneceğim itüde okuyorum inanılmaz salon ve havuz imkanım var, antrenman teknikleri üzerine konuşmak isterim

14. anonem

anonem Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba, ben 27 yaşındayım ve aynı sizin gibi bir bünyeye sahibim. Ben üstelik hiç bir spor dalıyla ilgilenmedim :(
    Boyum 178 fakat kilom yazları 58 kışları 63 civarı seyrediyor. Maksimum bu sene 64 kiloya askerde ulaştım. Dediğiniz gibi her türlü fast food yağlı yiyecekleri rahatlıkla ve istediğim kadar yiyorum. Hatta kilo alayım diye yiyebileceğimden fazlasını yemeye çalışıyorum.
    Şu anda 1 aydır vücut geliştirmeye gidiyorum. Ne yazık ki vücudum hala sizin 20 yaşınızdaki gibi.
    Sizden bu konuda ne kadar gerekli gereksiz gördüğünüz bilgi varsa alabilirim. Lütfen bilgilerinizi benimle paylaşınız...

15. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Arkadaşım kilo almak için sakın fast food yeme. Bunlar sadece kilo aldırmakla kalmıyor damar ve kalp sistemine zarar veriyor. Metabolizmanın çalışmasını bozarak metabolizmal hastalıklara sebep oluyor. Kaş yaparken göz çıkarmayalım. Kilo almak için sağlıklı beslenerek kaslarını kuvvetlendir. Ayrıca normalden fazla kilo çok da iyi bir şey değil.

16. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Respect... :alkis:

17. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    23-27 yaşlarında kas kuvvetinizin zirve yapacağı dönemler olması bakımından performasınızın geliştiği bu yıllarda da aktif spor yapmanızı kutluyorum.
    Kilo almam imkansız demeniz sizi fizik kurallarının üstüne çıkarmıyor, moral olarak yukarı taşısa da. B vitaminlerinin alınan kaloriye dengesi çok önemli, yoksa metabolizma hızınızı koruyamazsınız. Yeşillik ve taze meyve sebzenin önemini bir kez de ben vurgulamak isterim, eğer incelip yüzme dereceleriniz geliştirmek isterseniz.
    Resimleriniz için teşekkürler, çok şey anlatıyorsunuz spora dair.

18. toprakakalin1

toprakakalin1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bazıları kas geliştirir geliştirir kaya gibi olurlar, her yerlerinden et fışkırır, hoş durmaz. Ama siz bunu hem bisiklet, hem yüzme ile birleştirince kaslar daha orantılı daha fit bir şekilde gelişmiş ve güzel olmuş.

19. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kas yığını tabiri bencede doğru değil ki ağrılık antrenmaları vucüttaki genel glikojen depo miktarını artırır buda uzun mesafelerde extra dayanıklılık demektir, teoride bu şekilde. Pro Bisikletçilerin çoğunun ağırlık yada salon antrenmanı yaptığına eminim, o inceliğin sebebi, yokuşlardaki ideal güç/ağrılık oranını yakalamak, bunun için özel diyet ve antrenman programları uygularlar. Paylaşım için teşekkürler.

20. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    kas yığını konusunu kapatalım bencede boş bir kelime oksal abi maşallahın var gelişim ve çalışmaların gelecek nesilden arkadaşlara ışık olacak kesinlikle çok güzel olmuş