Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

14 Şubat 2010 Bahçeköy-Korudağ

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hakan Eşme tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Selamlar,

Bir süredir kar sonrası buz ve yağmurdan soluk alamaz olmuştu Trakya.
    Hafta sonuna sınırlı bir yağışsız zaman sıkıştığını görünce 'değerlendirelim' dedik, biz de. Gözlerimiz sürekli hava raporlarında.

Aynı zamanda Pazar günü Tekirdağ Trakpet Tesislerinde Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Tekirdağ İl Temsilciliği'nin yemeği de vardı. Oraya gitmeyi düşünüyorduk ama havanın uzun süre sonra ilk kez yağışsız, rüzgarsız olduğunu görünce yönümüz doğaya çevrildi.

Cumartesi günü Akalın Brothers'ın işyerinde buluşup, Pazar gününün yağışsız geçecek sabah-öğle saatleri arasını nasıl değerlendirebilirizi konuşuyorduk ki şiddetli bir yağmur ve ardından dolu dökülüverdi, "neler oluyor" demeden güneş açtı ve iki kemerden oluşan gökkuşağı gökyüzünü kaplayıverdi. Havalar bugünlerde buranın bildik havası gibi değildi.

Gelmesi olası arkadaşları tek tek aradık.
    Bazı "demirbaşlar" ise mazaretleri yüzünden gelemiyordu.

Kamil Tabak, nam-ı diğer Dazer Baba, yeğenini askere yolcu edeceği için gelemeyeceğini söyledi.

Aramıza yeni katılan Özgür Akpınar: "Yarın 'Sevgililer Günü' benim özel bir programım var" dedi.

Mehmet Şeker "işim var, hele şu Şubat'ı bir çıkaralım, sonra benden bıkacaksınız" deyiverdi.

Rahman Ketenciler, eşinin ameliyat olduğunu telefonda iletti.

Recep Pekcan ise, "gelip-gelmemek arasında gitti-geldi"
    Gelme konusunda yüksek umutlar beslediğimiz ama herkesin de içinden, "bu kadar mazaret ileri süren kişi nasıl olur da gelir" dediği Recep arkadaşımızın en azından düşüncesinin bizlerle olduğunu biliyorduk. Belki utandırır da gelir dedik ama!!!

Tur için geleceğini söyleyen Serkan Ezerçe ve Murat Aygın'ı yarın hazır olmaları için aradık. Kısaca ve sadece "Tamam geliyoruz, kaçta? nerede?" diye sordular.

Ve böyle başladı öykümüz.

Gün "Sevgililer Günü" idi. Pedallarımız bu kez yeryüzünün en anlamlı duygularından biri olan sevgi ve onu soluklayan sevgililer için dönecekti.

En birinci sevgilimiz "doğa" ve onun maşukları olarak bizler Sevgililer Günü'nü "onun, bugünlerde çamurlu kollarında" kutlayacaktık.

Geleneklerimize yer etmiş olan "At-Avrat-Silah" kavramını da "Bisiklet-Sevgili-Fotoğraf Makinası" olarak değiştirdik.

Pazar sabahının erken saatlerinde sisli dumanlı bir Keşan'a uyanıverdik.

Buluşma yerimiz olan Total Benzin İstasyonuna en erken gelen Murat Aygın tekerlek havalarının indiğini görünce, "şuna bir baktırayım yola çıkmadan, siz devam edin, ben size yetişirim" dedi.

(Serkan Ezerçe, Murat Aygın)

Bir süre sonra Haluk Akalın, Harun Akalın ve Ahmet Murat Gürer buluşma yerine geldiler.

Cengizhan'ın da gelmesiyle çıkış yerimiz olan Total Benzin İstasyonunda toplu çıkış fotoğrafımızı alıverdik.

(Soldan sağa: Cengizhan Aktan, Ahmet Murat Gürer, Hakan Eşme, Serkan Ezerçe, Haluk Akalın, Harun Akalın)

Tali yolu takip ederek Keşan'dan çıkıyoruz.

Güneş bulutların ardından selamını vermeye çalışıyor.

Keşan-Gelibolu karayoluna çıkıyoruz.

Haluk bugün Kamil ağbinin bisikletini deneme sürüşü için alıyor, daha doğru bir deyimle Kamil ağbi aradaki farkı görmesi için bisikletini Haluk'a tahsis ediyor.

Yakında almayı düşündüğümüz yeni bisikletler için sürekli farklı model ve donanımla deneme sürüşleri yapıyoruz.

Destek Kıtaları Kavşağından Mecidiye yoluna doğru sapıyoruz. Gelibolu'ya giden yolu Bahçeköy'e kadar eski yoldan takip edeceğiz.

Yaz aylarında Saros Körfezinin en hareketli yerlerini gösteren tabela daha yeni dikilmiş. Kısa bir soluk molası veriyoruz. O sırada sevimli bir köpek yanımıza geliyor ve herkesin yanına giderek adeta "duygu sömürüsü" yapıyor. Karnı acıkmış, istihkakını alıyor ve gidiyor.

Uzun süredir bizimle pedallamak için uygun bir fırsat arayan ve bugün yarattığı bu fırsat ile tura ilk defa katılan Serkan, önümüzde uzayan yola "anlamlı anlamlı" bakıyor.

Bir yandan da "bana ne der ki bu yollar, ben daha yeni baba oldum, kızım Defne için bu yollarda uçarım" diyor.

Havada rüzgar olmadığı için belli olmayan ama durduğumuz anda ince ince ısıran bir sabah serinliği var. "Güneş açacak mı acaba?

İzzetiye'ye doğru giderken Metin Çırpan'a ait olan ve ürettiği tarhanaları Türkiye'nin dört bir yanında görebileceğiniz Tarhana (Darhane) Fabrikasının önünden geçiyoruz.

Ağrı Tırmanışı sırasında burada üretilen tarhanalar Doğu Beyazıt'ta bir markette karşımıza çıkınca şaşırmış ve 'kavanoz dipli dünya,' deyivermiştik.

Yeri gelmişken Tarhana Çorbasına adını veren öyküsünü de araya alıverelim.

(Yavuz Sultan Selim bir gün sivil görünümlü olarak Anadolu'da bir eve gider, "tanrı misafiriyiz" diyerekten içeri girer. Evin sahibi yoksul köylü bu misafirleri sofraya buyur ederek çorba ikram eder.
    Çorba içerken koruması sultana kimliğini belli edecek şekilde birşey söyler. Bunu duyan ev sahibi, sultanın "ne çorbasıdır bu?" sorusuna "Sultanım kusura bakmayın, "dar hane" çorbasıdır bu" diyerekten durumlarını belirtir.
    Sultan pek memnun olur bu cevaba ve köylüyü bir kese altınla ödüllendirir. ondan sonra kelime tarhana olur.)

İzzetiye Köyüne yaklaşırken bizi sıra sıra kavaklar karşılıyor.

Köy girişinde grafiti için kullanılan boş bir ev. Aldırma Deli Gönül ve Çilekeş yazıları ile kaderin damarından vurup geçiyor

Az ileride de renkli çizgili duvarlarıyla İzzetiye Köyü İlköğretim Okulu.

İzzetiye Köyü sonrası yemyeşil görünümüyle buğday tarlaları bizi karşılıyor.

Ve "Güç Sizde" diyen bir reklam tabelası. Reklam olması dışında söylenen söz oldukça anlamlı.

Geçen haftalarda soluğuna ve karlarına dokunduğumuz Kaletepe bu kez uzaktan bize bakıyor.

Bahçeköy'e giderken bir yol boyu çeşmesine denk geliyoruz. Şirin yurdumun tipik yol boyu çeşmeleri gibi, yanında ağaçlar.

Yine, şirin yurdumda sık karşılaştığımız bir manzara: şiddetli yağmurlar sonucu çökmüş bir asfalt.

Murat Aygın bir süre sonra bize yetişiyor.

Yollar çamurlanmaya başladı.

Murat'ın gelmesiyle kısa bir soluk molası veriyoruz. Ben de fırsattan istifade katılımcıları "büstiyerliyorum."

(Yeni formasıyla "Kuduran Kurt" Harun Akalın)

(Aramıza yeni katılan, yeğenimin eşi, taze baba, Serkan Ezerçe)

(Kıdemlilerden Cengizhan Aktan)

(Kıdemlilerden Ahmet Murat Gürer)

(Kıdemlilerden, Akalın Brothers'in "Big Boss'u" Haluk Akalın)

(Bendeniz Hakan Eşme)

(Bugün üstün bir çaba ve azim gösterek tura ilk kez katılan Murat Aygın.)

Murat Aygın, yazılarımızı sürekli okuduğunu, içinde hep bir gelme isteği olduğunu fakat saatlerin uygun olmadığını söylüyordu. Geçen hafta yağmurdan ertelediğimiz yürüyüş için "çok arzu etmiştim ama olmadı" diyerek serzenişte bulundu. Bu sabah göstermiş olduğu üstün çabalar ile içindeki bisiklet sevgisinin ne kadar güçlü olduğunu hepimiz gördük. Bir çok kişi oturduğu yerden "Mazaret Üretim Merkezi" gibi çalışırken, karşısına çıkan zorlukların azimle üstesinden geldi. Kendisine, bize birlikte pedallama keyfi verdiği için teşekkür ediyoruz.

Dinlendik, soluklandık, artık yola çıkabiliriz.

Harun'a bugün yeni formasından dolayı herkes takılıyor.

Bahçeköy'e az kaldı...

Köye yaklaştıkça çamurlar da artıyor.

Su altında kalmış tarlalar.

15 gündür, kar yağmur, dolu derken tüm Trakya'yı sular bastı.

Hadi arkadaşlar, Bahçeköy'e az kaldı...

Bahçeköy girişinde "Doğa Aile Kır Lokantası" bizi karşılıyor, karnımız acıkmaya mı başladı nedir?

Ve Bahçeköy'e varıyoruz.

Çaylarımız tavşan kanı.

Kahvenin yanına da bisiklet parkımızı kuruveriyoruz. Ne keyifli bir alet şu bisiklet, hiç park yeri sorunu yok.

Ekmek derdine düşmüş bir karga.

Tazelensin çaylar.

Su takviyesi ve hoş sohbetler.

Kalkış zamanı geldi, gayet keyifli oturuyorduk.

Bahçeköy'den çıkalım.

Devamı aşağıdaki mesajda
    .
    .
    .

2. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bahçeköy sonrası güzergahımız Keşan-Gelibolu karayolu oluyor.

Çamlıca Beldesi uzaktan bize bakıyor.

Anayola çıkmadan önce.

Haluk, tabelanın önünde durup: "yola çıkmışken, Gelibolu'ya gitseydik," diyor.
    Kamil ağbinin XTR döşeli Trek'iyle tereyağı gibi kaydığını söylüyor.
    Bakalım yeni alacağı bisiklet için de böyle diyecek mi?

Bahar gelsin de çevirelim kuzuları, diyecem ama bu gidişle "kırmızı et"in yanına yaklaşmak kolay olmayacak.

Mahmutköy sapağına geliyoruz.

Karşıya geçmemiz gerekiyor.

Murat çam ağaçlarını görünce dayanamıyor, "bir fotoğrafımı çeker misin?" diyor.
    "Tabi çekerim, seni mi kıracağım..."

Ben de makinayı ona verip, "bu kez top sende" diyorum.

Sular altında kalmış bir lahana tarlası.

Azami hızımız.

Küçük bir soluk molası, ormana giriyoruz.

Ormana girişte baharın erken müjdecisi çiğdemler karşılıyor bizleri.

Mahmur çiçeği, İtboğan, Marco, Zehirli Çiğdem ya da esas ismiyle Çiğdem. Dünyada bilinen ismi de Crocus.

İlkbaharda en erken çiçeklenen bitkilerden biri, kardelenden hemen sonra çiçek açan çiğdemdir. Çiçekleri parlak sarı, mor, beyaz ya da çizgilidir.

Anadolu’da halk arasında ‘kalkgit’ ‘vargit’ ‘itboğan’ ‘mahmurçiçeği’ gibi çeşitli adlarla anılan çiğdemler birçok yaylaya da ismini vermiştir. Bunların en bilinenlerinden biri Adapazarı il sınırları içinde Elmacık Dağı’nda 1400 metre yükseklikte orman açıklığına kurulmuş görkemli Çiğdem Yaylası’dır.

Yaylacılar için özel anlamı olan bu çiçekler aynı zamanda onların geliş ve gidiş zamanını da belirler.

Latince adı ‘Colchium’ olan çiğdemlerin kırsal alanlarda hayli geniş bir yaşama alanı var. Ancak onlara daha çok kışın son aylarında soğuk ve yüksek yerlerde dağ eteklerinde rastlarız.

Narindirler. Ama bakmayın siz onların en ufak bir esintide ‘koptu kopacak’ gibi durmalarına. Soğuğa karşı direnmede sert rüzgârlara karşı dimdik ayakta durmada üstlerine yoktur.

Zor yaşam şartlarında varoluşu simgeleyen çiğdemler capcanlı renkleriyle ortama hayat vermek için yaratılmışlardır sanki.

Zor şartlar için yaşama direnişi simgeleyen çiğdem çiçeklerini bir süre seyrettikten sonra Korudağ'a doğru ilerliyoruz.

Shell benzin istasyonuna vardığımızda Cengizhan'ın lastiği patlıyor. Cengizhan "akıllı lastik bu, nerede patlayacağını biliyor," diyor.

Kısa sürede tamiratı yapıyoruz.

Lastiği onarıp tekrar yol düşmek için hazırlanıyoruz.

Haluk'tan çektiği fotoğraf sonrası makinayı almak için uzanıyorum ama o hala çekmeye devam ediyor-muş.

Harun da "ağbi bana avatarlık bir foto çeker misin?", diyor. Kim ne derse kırmıyoruz.

Bu arada Kamil ağbi ve Recep telefonla arayıp durumu soruyor. Recep "kahvaltı için poğaça almaya gittiğini, güzel bir kahvaltı yapacağını söylüyor" Biz de bu duruma "verip-veriştiriyoruz":)

İstasyondan çıkarken, çeşmesi dikkatimi çekiyor.

Pedala devam...

Korudağ içindeki toprak yollardan geçmek neredeyse imkansız.

Haluk, çamurlar arasında ilerlemeye çalışıyor.

Keyfi de yerinde.

"Korudağ Çakılı" denen malzemenin alındığı ocak sahasının yanından geçiyoruz.

Onun az ilerisinde de bazalt madeni sahası var, her yer delik deşik.

Yollar yine su altında. Kaldırın ayaklarınızı!

İleriye bak Ahmet!

Tekrar ana yola çıktığımızda geri dönüş zamanı da gelmiş oluyor.
    Dönmeden önce 2010 ilkbahar yaz kreasyonlarını mankenler eşliğinde podyuma alıyoruz.
    Haluk formasını giyemediğinden(!), formalıları uzaktan seyretmekle yetiniyor.

Sırttan görünüm.

Ve bu kez de ülkenin en büyük doğa sporları kulübü olan ve çok çeşitli alanlarda doğayı soluklayan Zirve Dağcılık podyuma geliyor.

Önden görünümü de alalım.

Devamı aşağıdaki mesajda
    .
    .
    .

3. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Artık dönüş zamanı.

Eski Mahmutköy yolundan döneceğiz.

Buranın yolu da sular altında.

Tarlalarını basan sudan kurtulmak için çabalayan çiftçiler.

Dereler, çaylar arasında pedallıyoruz.

Su altında kalmış mor lahana tarlasının yanından geçiyoruz.

Enginar tarlası da sudan nasibini almış.

Sazlıklardan havalanan, bir ördek gibi sesin; ürkek, şaşkın, kararsız, biliyorum...
    İlhan İrem'in bu şarkısı düşüveriyor aklımıza, sazlıklarından arasından geçerken.

İlhan İrem, düşünce bir kez akla, gün de hele Sevgililer Günü ise, o çok sevdiğimiz dizeleri de sessiz bir gizem, ışık dolu bir mavilik gibi dökülüveriyor ardından.

Sevgi sevgiyle çoğalır

Uyanınca düşünmeli
    Karışmadan yeni güne
    Bugün neler vereceğim
    Dostlarıma sevdiğime

Düşünmeli silkinmeli
    Kurtulmalı anılardan
    Neler neler alacağız
    Işık dolu yarınlardan

Uyanmaksa bütün amaç
    Bitkilerde uyanıyor
    Gece gündüz uyuklayan
    Nice insan yaşlanıyor

Karlar sessizce yığılır
    Buzlar toplanır uzanır
    Sular boşalır sel alır
    Her şey kendiyle çoğalır

Sevgi sevgiyle çoğalır
    Söner her şey sevilmezse
    Her sabah donar yüreğin
    Seni bir şey beklemezse

Her sabah donar yüreğin
    Seni bir şey beklemezse
    Her sabah donar yüreğin
    Seni bir şey beklemezse

Günün sürprizi de bizi yolda bekliyor.

Küçük bir salyangoz.

Eski demir köprüden geçiyoruz.

Şükrüköy sapağına doğru ilerliyoruz.

Kavşak başında fosforlu bir tulumba karşılıyor bizi.

Hindi çiftliğine varıyoruz.

İlk işimiz bahardaki bir etkinlikte "çevireceğimiz" hindileri kontrol etmek oluyor.
    Konyalı Colourmenler için ayırdığımız hindi hemen arkadaki, tüyleri kabarık olan.

Çiftlik karşısındaki serçeler ise daldan dala uçuyorlardı.

Gelibolu-Keşan karayoluna çıktık.

Yol boyunda erimeyen karlar.

Tarlanın yeşili göz alıcı.

Keşan'a girişteki benzin istasyonunda bisikletleri çamurdan arındırıyoruz.

Keşan tabelası da gözüküyor.

Destek Kıtaları Kavşağından kent merkezine dönüyoruz.

Ferhat Ağa'nın Köprüsü diye tabir edilen köprüyü de geçip Keşan'a giriyoruz.

"Bisiklet-Sevgili-Fotoğraf Makinası" diyerek çıktığımız bir "Sevgililer Günü" turunun sonuna geliyoruz.

İçimizde keyif dolu bir sıcaklık, yüreğimizde masmavi bir özlem ile solukluyoruz zamanı. Zihinlerimizi dünya kirlerinden arındırıp, sevgiye, sıcaklığa, doğaya duyarlılığa açıyoruz bir kez daha. Doğa'dan içimize yansıyan o sevgiyi içimizde yeşertip yeniden doğaya evrene katıyor ve bunun gizemine dokunuyoruz...

Yeni turlarda görüşmek üzere...

Sağlıcakla kalın,

Daha fazla fotoğraf için:
    http://picasaweb.google.com.tr/hakanesme/BahcekoyKorudag

4. emre güven

emre güven Kıdemli Üye

Seviye:
    Hakan abi Her bisiiklet turun gibi,cok eylenceli bir gezi olmuş.sizlerle bir gün pedallamak isterdim gercekten.herzamanki ki gibi resimlerin ve anlatımlarına hayranım abi.ellerine saglık.

5. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Keşan Bisiklet Topluluğu her gün yeni yeni dostlar ediniyor, büyüyor ve paylaşımı artıyor. Uzun soluklu bu çabamız meyvelerini tüm arzulayan dostlara ulaşmaya başlıyor, bu durum bizi sonsuz mutlu ediyor. Yeni doğanlarımız var, onların babaları var. İnanılmaz bir mutluluk bu, kelimelerle anlatamam. Dağarcığımıza doğa'dan birer birer solukları ekliyoruz, gezi tur kaynaşma adına ne derseniz deyin muhteşem bir paylaşıma ev sahipliği yapıyoruz. Bir katılan kopamıyor, sevgi yumağı büyüyor.
    Bugün sizlerle olamadım ama aklım fikrim sizde idi. O suları, çamuru görünce içim gitti yahu. Bir kez daha doğa sevgisinin aşkını paylaşan tüm dostlara teşekkür ediyorum.
    Sevgim ve Muhabbetimle

6. Enis Ünalmış

Enis Ünalmış Üye

Seviye:
    Her zamanki gibi güzel anlatım, bol fotoğraf.. Ve çok güzel bir tur...
    Bisiklet sevginiz kutlu olsun... Paylaşım için tekrar teşekkürler..

Kamil Tabak, Asmirk ve Hakan Eşme bunu beğendi.
  7. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese selamlar,
    Her zamanki gibi yine harika bir tur olmuş. :in: Fotoğraflara bakarken çok özendim. :eek: Özellikle su geçişleri ve çamurlu sahnelere bayıldım. Orada olamadığım için çok üzüldüm. Bir daha ki turu sabırsızlıkla bekliyorum.

8. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Söze gerek yok nerdeyse her seyi yaşamışsınız camur,temiz hava,bol pedal,bol bol km ne demeli kıskandım. Ayaklarınıza sağlık :)

9. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    mükemmel bir tur olmuş fotoğraflar için çok teşekkür ederiz:)

10. Semih DORU

Semih DORU Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmus ayaklarınıza sağlık :)

11. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili hemşehrilerim, yine adınıza yakışır bir tur gerçekleştirmişsiniz. Hepinizi gönülden kutluyorum. Grup da gördüğüm kadarıyla günden güne büyüyor; birlikte pedallamak henüz kısmet olmadı ama inşallah bir gün olacak. 2 hafta kadar Keşan' da bulundum yarıyıl tatilinde, ama malum hava şartları dolayısıyla ne planladığım gibi bisikletle gidebildim :( , ne de doğru düzgün evden dışarı çıkabildim. :(

Ç.kale' de yağmur hala devam ediyor günlerdir, bu haftasonu biz tur yapamadık ama sağolsun Hakan abi sayesinde sizlerle birlikte pedallamış kadar zevk alıyoruz fotoğraflara bakınca... :)

Hepinize kucak dolusu selamlarımı gönderiyorum, teşekkürler, saygılar..!

12. Harun Akalın

Harun Akalın Üye

Seviye:
    Hakan ağbi çok güzel bir tur oldu.Yeni arkadaşların katılımıyla turlar daha da çok zevkli geçeceği benziyor.Bu tur sayesinde bir hafta yetecek şeklinde rahatladım:))Ayrıca avatarlık poza teşekkürler.:))Katılamayan ağbilerim ,arkadaşlarım inşallah haftaya bir mazeretleri olmazda şöyle kalabalık bir tur yapar dahada mutlu oluruz.Bugün tek sıra halinde şehir içine girdiğimizde dikkat ettim herkez bakakaldı.Bir isteğim de Hakan ağbi tur sonunda toplu halde şehitlik parkının önünde bisikletleri dizip birer çay içmeliyiz ne dersin çok merağım var.Forumdaki anlatım için verdiğin emeğe teşekkür ederim..Fotoğraflar her zamanki gibi birbirinden güzel..

13. Ahmet Murat Gürer

Ahmet Murat Gürer Yeni Üye

Seviye:
    ................Pazar gününün yağışsız geçecek sabah-öğle saatleri arasını nasıl değerlendirebilirizi konuşuyorduk ki şiddetli bir yağmur ve ardından dolu dökülüverdi, "neler oluyor" demeden güneş açtı ve iki kemerden oluşan gökkuşağı gökyüzünü kaplayıverdi..............

işte Hakan dostumuzun bahsettiği gökkuşağı.....

14. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yeni farkına vardığımdan şimdi yazıyorum, sevgili Rahman kardeşim geçmiş olsun, bir an önce sağlık şifa bulsun eşin.
    sevgiler

15. AHMET KARAASLAN

AHMET KARAASLAN Üye

Seviye:
    :D keşan takımını yürekten kutluyorum yine yağmur çamur dinlememişssiniz ayklarınıza gönüllerinize sağlık.:D güzel bir gezi olmuş tek üzüldüğüm yağmur dan zarar gören tarlalar ve ürünler oldu.:D ziraatçi olunca ilgimizi çekiyo.:in: rabbim memlekete zeval vermesin diyorum:in:

16. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yer yer çamurla boğuşarak süper bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık.Hem ekibin süreki büyümesi hem de keşfedilecek yerlerin Keşan da en az keşfettiğiniz yerler kadar olması beni orada olmaya çok imrendiriyor.Paylaşımınız için teşekkür ederim.

17. VolkanBaşar

VolkanBaşar Kıdemli Üye

Seviye:
    paylaşım icin Tesekkürler. bütün ekibin ayaklarına saglik. güzel bi gezi olmus. selamlar...

18. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedallarınıza sağlık Hakan abi,bol çamurlu özellikle de bol fotoğraflı güzel bir tur olmuş :)

19. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık güzel gezi olmuş...

20. emreşen

emreşen Kıdemli Üye

Seviye:
    Harika bir tur olmuş resimler çok güzel paylaşım için teşekkürler...