14 Haziran İzmit Bisiklet turu

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
14 haziranda (Yarın) saat 09:00 da ncty önünde toplanılacak katılmanızı rica ederiz

• Beğen
Tepkiler: cedrick41
Scudo

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
Emre güzergah nedir!kaç kişi olacak?işim olmaz ise katılabilirim!belkim...

• Beğen
Tepkiler: Emre Özhan

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
Arkadaşlar 14 haziranda (Yarın) saat 09:00 da ncty giriş kapısı önünden belediye başkanı sayın Dr.Nevzat DOĞAN'ın katılımıyla bisiklet turu yapılacak tüm bisiklet sever arkadaşların katılımını bekleriz.
Not;arkadaşlar bu geziler bizim için çok önemli yerel yetkililere bu konuda potansiyel olduğunun mesajını vermemiz gerekiyor ki çevre düzenlemeleri ve bisiklet yollarına gerekli önemin verilmesini sağlayabilelim şimdiden hepinize teşekkür ederim! :)

• Beğen

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
ARKADAŞLAR belediye başkanımız sayın Dr. Nevzat DOĞAN bisiklet yolları konusunda ilgi ve alakasını gösteriyor kanısındayım buyrun haberlere;

Türkiye Bisikleti Velocity Dünya Bisiklet Kongresinde...Tarih: 14 Mayıs 2009, 09:46

Bisikletliler Derneği, 12-15 mayıs tarihleri arasında Brüksel’de yapılan Velo-City 2009 Dünya Kongresi’ne de katıldı. Derneğin Avrupa temsilcisi Ali Nejat Sözen’in yanında ise sürpriz bir isim vardı: İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan. Dr. Doğan kongreye iştirak etmekle kalmadı, Brüksel Sözleşmesi’nin altına da imza attı. (2020 yılına kadar kentteki bisiklet kullanım oranını arttırmaktan, gürültü kirliliğini azaltmaya kadar bir dizi taahhüdü içeren metin için “bisikletin Kyoto sözleşmesi” demek sanırım yanlış olmaz)

msj'ı yazmam biraz geç oldu ama:)

Burdan bu konu hakkındaki yazıyı okuyabilirsiniz ayrıca bu adres de yerel gazetelerdeki konu hakkında haberde var
(link)

• Beğen

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
Baki Berk KAYALAR adlı arkadaşımızdan alıntıdır;

Arkadaşlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit' in iki ana caddesini, eski demiryolu güzergahındaki Hürriyet ve Demiryolu caddelerini yakında motorlu araç trafiğine kapatacak ve ortam yayalara ve bisikletçilere kalacak. Şimdilik esnaf, müşteriler arabalarıyla alışveriş edemeyecek diye çekinceli ama zamanla her şey bizim açımızdan çok güzel olacak. Bisiklet kullanan kişi sayısı mutlaka artacak. Şehir nispeten sessizleşecek. Zamanla bisiklet konusunda belediyemiz daha büyük atılımlar yapabilir. İnsanların ekmek almak için arabalarına binmesine deli oluyorum. Keşki D-100 ü de kapatsalar.

Her şey zamanla İzmit' te çok daha tatlı bir hal alacak. Bunu İzmit' te artacak olan bisikletçiliğin sesi olarak duyuyorum.

Belediyemizi bu projesinden ötürü şimdiden tebrik ediyorum.

Hepimize hayırlı olsun :)

bende kendisine katılıyorum