Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

14 Ağustos Cuma Eskişehir-Bursa Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mazhar tarafından paylaşıldı.

1. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar... önümüzdeki cuma sabah gün ağarırken Eskişehirden hareketle, Bursada sona erecek bir tur yapıcam.bu tur fikri bi süredir aklımdaydı,1 aydır işden fırsat buldukça kondisyonumu artırma çalışmaları yaptım.tam durumumu bilmemekle beraber,lance armstrong'un fransa turunda bana verdiği ilhamla işe girişicem:) malum aynı yaştayız...

Amacım Bursaya kadar pedallayıp, şehirde kendime ödül olarak bir iskender döner ısmarlayıp ordanda otobüsle eskişehire dönmek...
    Turum günübirlik olucak. izin günüm cumaları ve ertesi gün çalışıyorum.
    Eskişehirde hep tekbaşıma bisiklet bindiğim için bu turuda tek başıma planladım,ama benim bu heyecanıma katılacak, kendine güvenen arkadaş varsa ve gün saat olarak uyarsa yol arkadaşlarına açığım...:)

Burdan Bursalı arkadaşlarında bursa yolu ile tavsiyelerini beklerim, özellikle merak ettiğim dönüşte otobüs firmaları bisikleti otobüse alma konusunda zorluk çıkarırlarmı?

Kısacası bir terslik çıkmazsa bu cuma "Eskişehir-Bursa güzergahında" olucam.tavsiyelere,önerilere,katılımcılara açığım...

2. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bursalı arkadaşlara özellikle soruyorum...yazarlarsa sevinirim.acaba bursadan otobüsle dönüş yapabilirmiyim?otobüs şirketleri bisikletleri bagaj olarak kabul ediyolarmı?

3. Ozan Yılmaz

Ozan Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sorun olmaz merak etmeyin;)

mazhar bunu beğendi.
  4. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    Bizim de teyzeoğluyla Bursa planımız vardı aslında ama vakit ters oldu biraz. Keşke daha önce haberimiz olsaydı ona göre biz de ayarlardık kendimizi. Çünkü semih, burak ve ben de perşembe günü Yazılıkaya'yı görmeye gideceğiz. Semih çalışıyor ve o da sizin gibi tek gün izin alabiliyor. Onu da Perşembe aldı. Nasip:) size hayırlı yolculuklar şimdiden.

Gezi notları ve fotoğraflarınızı bekliyoruz. İleriki günlerde biz de gidersek oldukça yardımcı olacaktır.

Bu arada İzmir-Ölüdeniz turunu yaparken, Anadolu'yla İzmir'e giderken ve Fethiye'den de Kamil Koç'la dönerken 2 bisiklet ve bi ton çantaya bişey demediler. Fakat yine de bu olay biraz host,vs. nin inisiyatifine kalıyor. Bize çok şükür iyi insanlar denk geldi. Ama bana kalırsa problem çıkarmayacaklardır.

NOT: Şimdi semihle konuştum, izin alamamış bu hafta. Eğer benim teyzeoğlu tamam derse cuma günü size biz de katılıyoruz;)

5. Umut Palabıyık

Seviye:
    Bir aksilik çıkmazsa Cuma günü sizinleyiz. Belki dönüşte size eşlik edemeyebiliriz, akrabalara uğrayıp 2 gün falan kalabiliriz. Ama önemli olan gidiş zaten. Bu arada özelden telefon numaramı ve msn adresimi yolluyorum. Konuyla ilgili bi görüşelim

6. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,Umut'lada konuştuk,onun arkadaşınında musait olduğu ve katılabileceği 17 ağustos pazartesiye erteledik Bursa turunu...
    İlgilenen arkadaşlar varsa diye haber vermek istedim.

Şartlar yine aynı,pazartesi sabah 6-6:30 gibi hareketle istikamet Bursa...:)

7. Umut Palabıyık

Seviye:

Rota olarak bunu çizdik. Görmüş olduğunuz rota otobüs rotasıdır. Bu rota dışında Gürsu üzerinden direkt olarak şehir merkezine giden bir rota daha var, ki büyük ihtimalle onu kullanacağız. Toplam mesafe 155 km. Sevindirici yanı yolun fazla eğimli olmaması...:cool:

8. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eh işte pedal aşkı bu olsa gerek .Paylaştığınız için teşekkürler.

mazhar bunu beğendi.
  9. Umut Palabıyık

Seviye:

gezinin tarihini ileriye çekmek anlamlı bir tesadüfü de yanında getirdi

mazhar bunu beğendi.
  10. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet, güzel bir çalışma olmuş umut eline sağlık... 17 Ağustos depreminde bende amcamı yitirmiştim...benim için anlamlı bir tur olacak...:(

11. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Marmara depremini 10.yılı anma etkinliği adına düzelediğimiz Eskişehir-Bursa turumuz başarıyla tamamlanmıştır.çok keyifli bir tur geçirdik.sabah 6:00 da yola çıktık,bisiklet üzerinde geçirilen süre olarak toplam altı saat sürdü 160 km lik Bursa turumuz...insanların yolda gösterdiği ilgi çok güzeldi...ben kendi adıma çok güzel bir gün geçirdim:) turu beraber gerçekleştirdiğimiz Umut,Burak,Semih arkadaşlarıma ve bize Bursada eşlik eden Dinçer'e çok teşekkür ederim.:in:
    Bu gün bebekler gibi uyurum artık...
    :D

Umut Palabıyık ve beyazıt akan bunu beğendi.
  12. Umut Palabıyık

Seviye:
    Biz de dün akşam döndük otobüsle Murat abi. Dönüşte de hep konuştuk Burak'la.
    Bazı insanlarla pedallamak ayrı bir keyifli oluyor. Seninle de ilk defa pedalladık ama çok keyif aldık. Semih zaten bizden;) İnşallah vakit bulur ve yine güzel yerlere doğru beraber pedallarız

13. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Umut sağolasın...ben çok mutlu oldum sizle tanıştığım için ve pedalladığım için...sen daha iyi bilirsin bu uzun turlarda insanların uyumu ve birbirine tahamülü zordur...biz ilk defa pedalladık beraber, hiç eskişehirde sürmeden...ama uyumumuz ve birbirimize saygımız çok güzeldi...:)

Bundan sonra inşallah daha çok pedallarız...
    Not:bu arada Bursadaki rehberimiz Dinçer'ede ayrıca teşekkürler...hiperaktif adam yahuuu...:D bu adamlada pedallayalım bigün umut...:D