Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

14.5 saat 5 İl Birden Eskişehir-Bilecik-Sakarya-Kocaeli-Yalova-Bursa 342-400 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet arkadaşlar uzun zamandır İstanbul olarak planladığım ama trafik korkusundan rotayı bu şekilde değiştirdiğim bu hafta olmasına bir anda karar verdiğim son akşam İzmirden kıymetli kardeşim şerifin de katıldığı turumuzu dün tamamladık bugün paylaşıyorum.

Sabah 06:00 şerifin kaldığı evden onu alıyorum ne bileyim bugün beni parçalayacagını :)

Yola çıkıyoruz ben standart 33-35 ile gidiyorken Şerif kontrolü ele alıp öne geçiyor 39-42 arası gitmeye başlıyoruz ilk başlarda gayet hoşuma da gitmişti ama süre uzadıkça ve Şerifin yorulmadığını hissettikçe benim durum fenalaşmaya başladı :)

Bileciğe vardığımızda durumu anladım ortalama 39 idi :) benim halim de son foto :)

120 nci km artık bir muz yiyip mola verelim diyorum ortalama hala çok yüksek ayakları tavana dikiyoruz :) sonrasında pamukovadayız

Sakaryaya 30 km kala dehşet bir rüzgara girdik tam karşıdan Allahtan şerif var adam rüzgarda da kesilmiyor ve Sakaryaya 35 ortalama ile varıyoruz yapılan yol 196 km.

Sakaryada bizi Hüseyin karşıladı arkadaşının grand salon arabası ile köfteciye geçtik her ikisine de sonsuz telşekkürler...

Hüseyin bizimle birlikte kendi memleketi Değirmendereye kadar eşlik etti zaten bizleri karşılamak için 70 km pedal çevirip Sakaryaya gelmişti İnsanın böyle dostlarının olması çok sevindirici.Sakarya çıkışında göğüs kafesimde kramp şeklinde bir ağrı başlıyor bu beni epey düşürdü yaklaşık 1 saat kendime gelemedim pedal çevirdim ama 35 in üstüne cıkamadım en hız yapmamız gereken kısımda arkadaşları yavaşlattım.tekrar kusura bakmasınlar.

değirmenderede Hüseyin bize gerçek süt ve sahlepten yapılma dondurma ikram etti.

değirmendereden Yalovaya kadar biraz daha açılmış vaziyette 34-35 ortalama pedal çevirmeye devam ettik ama gücümün bittiğini hissetmeye başlamıştım.yalovadan sonra enerjisini en iyi şekilde kullanması için şerife tek gitmesini benim yavaş yavaş yapabildiim kadar yapacağımı Bursada buluşacagımızı söyleyip onu yolcu ettim.

Gemlikteyim.Bu arada Yalovadan sonraki 11 km tırmanış 300 den sonra oldukça ilginç bir deneyim idi :)

Saat 20:30 civarı hava karanlığı başladı durumum da çok iç açıcı değildi gidiyordum ama ilerisi için zarar da vermek istemedim Bursaya 15 -20 km kala dostum Ahmet Tarık Ok arabası ile geldi beni aldı.tekrar tekrar teşekkürler.yanında Ramazan da gelmiş o da bonus oldu uzun zamandır görüşemiyorduk.Buradan otogara yemek yemeğe geçtik Akşam turu yapan Yeşilpedal gurubu benimle tanışmaya gelmişler hepsine sonsuz teşekkürler.Türker başta olmak üzere

turun rakamsal değerleri

Bu arada bizim Şerif turu 400 km ye tamamlamak için Bursa merkezde tura devam etti ve 400 e tamamladı telefon irtibatı ile onunlada terminalde buluştuk.hakkında yazılacak çok şey konuşulacak çok yorum var.Buradan yine sesleniyorum kendisi ile tanışmış olmaktan beraber tur yapmaktan beraber pedal çevirmekten onur ve gurur duyduğum bir kardeşim daha oldu .gelişmiş bir avrupa kentinde olsa bugün pro turlarda izleyebileceğimiz kapasitede bir genç bu memlekette "abi bisikletçi olacan da 10 yıl sonra ne olcak geleceği yok ki " gibi çok mantıklı bir cümle ile son bulabiliyor.

Ayaklarına kuvvetine nefesine sağlık Şerif en kısa zamanda tekrar turlamak niyeti ile ama bu sefer daha antremanlı olacağım :) Ayrıca tur içerisinde iken mesajları ile destek olan tüm dostlara arkadaşlara teşekkürler.

2. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrik ediyorum abi.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tebrikler Ferhat abi yorucu ve uzun ve farklı bir tur olmuş.

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gıpta ile bakılacak bir performans. Bir nevi performans sürüşünden ıron man olmaya geçiş.

5. eyup.ozcan

eyup.ozcan Aktif Üye

Seviye:
    Çok iyi okurken heyecan duydum Ferhat abi, çok çok iyi bir performans sergilemişsiniz ilerleyen zamanlarda daha ileri performanslarda gelecek belli olıuyor:) Anlatım, sunum herşey çok güzel olmuş abi pedalınıza sağlık:)

6. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de ayakları yukarı dikmiş kadar oldum. Tebrikler.

7. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Helal olsun. Macera, performans, kardeslik, dostluk, bisiklet, vs. herseyin oldugu bir tur olmus. Belki birgun biz orta halli bisiklet tutkunlari da sizler gibi ironman turlar yapacak seviyeye erisiriz.

8. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ellerinize ayaklarınıza sağlık..
    Senin halini gösterir foto da süper olmuş :)

Çok içten tebrik ediyorum sizi abi..
    Devamını da gelecek herhalde bu gidişle :)

9. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Klasik Şerif sendromu yaşamışsınız , geçmiş olsun . İzmir'de bu sendromu çok kişi yaşadı artık kimse onunla yol yapmıyor :) :) bu nedenle Eskişehirlere kadar açılmış , artık yakında Ağrı'ya gider :) Ne yer , ne içer bilinmez ama bir idrar kontrolü , kan kontrolüne girmesinde yarar var ; belki de bu nedenle bisiklet yarışlarına katılmıyor :) Çünkü gücü pek normal değil

10. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    içten tebrik ederim darısı bizim başımıza büyük bir mesafe katetmişsiniz fotolarda süper elinize sağlık

Yusuf Z. Şipal ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben soyleyeyim Cem Allah yuru ya kulum demis yuruyor :) bu is ilacla boyle oluyorsa ilacin adini soylersen yarin alip icecegim :) ayrica izmir ekibi boyle bir potansiyeli kullanmamakla hata yapiyor burada olsa her hafta tur yaparim onunla.Serif gibi domestigi olanin sirti yere gelmez ama her babayigit de arkasinda o hizda takip edemez :)

erendiz çetiner ve İslam Gölge bunu beğendi.
  12. mertceo

mertceo Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Harika bir tura benziyor, tebrik ediyorum.

Nefesinize sağlık hocam. :)

13. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Tebikler Ferhat Abi toparlanman kaç gününü aldı :) Bu arada İzmitten bi daha geçersen,misafir etmekten mutlu oluruz :)

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tur dundu gece ikide evdeydim sabah kalktim simdi nobetteyip toparlandimmi hayir :) agri sizi yok ama habire yemek yiyorum yaklasik 12500 kalori harcamisiz

Cemre Can Süral bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tebrikler ferhat başarılarının devamını dilerim....

mükemmel takdik ...

16. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    12500 kalori dile kolay normal yemen ferhat dostum 215 km de toplam 13.5 saat sele üstünde kalınca eve geldiğimde 10 kaşık protein tozunu su ile karıştırıp içtim kaslar yerine geldi ağrılar bitti...25 dakika içinde düzeldim gerçi bana yaradı protein tozu diğer dostlarımda bilemem ne etki yapar...son 39 km yi ise bir saat 15 dakikada götürmemin nedeni 4 adet gell barı su ile matarada karıştırınca nasıl gittiğimi bilmiyorum gebze -bostancı arasını..

17. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tebrikler hocam, çok sağlam km yapmışsınız.
    342 km bile çok iyi de, bu arkadaş 400'ü nasıl yapıyor. Eskiden beri sporcu mu, yoksa köylü çocuğu mu, çocukluğu dağ bayır koşmakla mı geçmiş. Bi açıklasa biz de rahat etsek.
    Valla bizim kondisyon yerlerde böyle rakamlarla kıyaslayınca. Gaza geldim, bu akşam çıkıp biraz koşu yapayım :)

ömer korkmaz ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    23 yaşında, benim gibi çevirdikçe mutlu oluyor, 53 lük aynakolu 50 gibi çevirebiliyor daha ne olsun :) hayatımda ilk defa tur öncesi akşam gördüm şöyle bir bakmam yetti yapacağına zaten emindim sadece bu kadarını beklemiyordum.

şerif bu kadar övgü yeter biraz da kendimi öveyim :) bizde 37 yaşında 342 km 32 küsür ortalama yaptık fena mı bu adam 37 yılın 21 yılında günde bir paket içti 3 aydır içmiyor çok şükür :)

19. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Çok güzel ve uzun bir tur olmuş :)

10 Saatte 342 km yani Kütahya-İstanbul arası bir mesafe :) Otobüsler bile 5 saatte gidiyor :):)

20. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu arada tur sonunda ısrar etmeyip arkadaşınızı çağırmakla iyi etmişsiniz. Belki de kötü bir şey olabilirdi. Herkeste bu anlayış olması lazım bence.

erendiz çetiner ve Ferhat Köse bunu beğendi.