Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

14 - 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma turu - 3.gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    16 Mart 2008

Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisi'nden ayrılma vakti geldi. Fakat önce veda vakti. Karşılama komitesi üyeleri bu kez bizleri uğurluyor.

Odalarda son kontroller...

ULO (unidentified lying object)

Köpekmiş :D Ameliyatlı olduğu için kendisine zarar vermesin diye kafasına abajurumsu şeyi takmışlar. O halde bile utanmadan hırlayabiliyordu.

Turumuzun kahramanlarından Fırat Abimiz :) Kamp boyunca bilimum ihtiyacımızı karşılamamızı sağladı. Ayrılırken de bir çift eldiven verdi tamir tadilat yaparken elimiz yağ olmasın diye :)

Hedefimiz Eceabat ama önce Çanakkale merkeze gitmeli.
    Saat 11:00 artık yola çıkmalı, çabuk olmalı feribot kaçmamalı.
    Ama bu manzara çekilmeden de geçilmemeli karşıya ;)

Sumru da biliyor ağzının tadını.

Kilitbahir Kalesi de uzaktan dimdik ayaktayım diyor.

14:00 feribotuna kadar merkezde oyalanıp akşam yemek üzere pidelerimizi yaptırıyoruz (Daha sonra kamp alanına pedallarken, karşıdan gelen rüzgara rağmen, önümdeki arkadaşın sırtındaki poşetten gelen kokusu ile tempomu korumamı sağlayan pideler :D).

Eceabat'ta iskelenin hemen yanına yapılmış ve henüz açılışı bile yapılmamış bir heykel.

Yeniden yollardayız...Hedef Kabatepe Milli Parkı (Pideler Bora ile Burcu'nun sırtındaymış :) benim de burnumun dibinde)

Bakmayın böyle düzgün gittiğimize karşıdan esen o bedbaht rüzgar olmasa böyle ip gibi olur muyuz biz :)

Burcu bacım be tutsana şu bacağı bi gerdirelim...

Kabatepe Milli Parkı'nda bulunan müze ve şehitlikler. Biz gittiğimiz sırada tadilatta olduğu için müzeye giremedik. Tadilat için yanlış tarih seçimi!

Kamp alanına vardığımızda kapıdaki görevli, kamp alanının tamiratta olduğunu, sadece günübirlik piknik için giriş yapabileceğimizi söyleyince başımızdan aşağı kaynar sular boşalmıştı. Halbuki daha İzmir'deyken kamp aranmış ve kalabileceğimiz teyid edilmişti. Neyse ki görevli bizim ağlamaklı yüzümüzü, harap ve bitap halimizi görünce insafa geldi de "Durun çocuklar, arayalım bakalım bi tekrar patronu." dedi. Meğer Parkı İzciler 27 yıllığına devralmışlar ve yeni sezon için çalışmalar yapılıyormuş. Sorunsuzca içeri alındık ve iki gece çadırda konakladık.
    Çadırlarımızı kurduktan sonra sırada Anzak Koyu ve Arı Burnu'nu ziyareti var.
    Fotoğrafta gördüğünüz yer Anzak Koyu ve sol aşağıda gördüğünüz yapılar tören için hazırlanan tribünler. Sağ tarafta gördüğünüz yamaçların Anzaklar için önemi büyük. Çünkü orada verdikleri şehitler, tamamen yanlış istihbarat sonucu, yanlış bir noktadan kıyıya çıkmaları ve sarp tepeleri aşamamaları sonucu orada vefat etmişler.

Aynı yamaçlar...

Arı Burnu

57. Alay Şehitliği

Artık dinlence vakti. Pidelerimizi yemişiz, karnımız tok sırtımız pek...

O zaman biraz eğlence. Nedir Bora'nın bizden çektiği be kardeşim. Hem de Genar'ın ayakkabısı ile işkence yapıyoruz, olacak şey mi. Tam o sırada telefon çalıyor. Arayan Bora'nın annesi, içine mi doğdu ne? Anneler hep böyle :)

Ozan ne ehl-i keyf adamsın sen :)

Gecenin sessizliğini bozan rüzgar ve dalga sesleri... EBİT gençliğini ertesi gün neler bekliyordu acaba...

Devam edecek :)

2. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Gezinizi zevkle okuyorum.Buraya gelişinizi sonradan gördüm ne yazık ki.Güzelyalı'da ya da 18 Mart'ta şehitlik turum da beni her gören, arkadaşlarınız şu tarafa gitti gibi şeyler söylüyordu bir anlam veremiyordum.Sizleri kastediyorlarmış demek.
    Bu arada Güzelyalı Gençlik parkında ki köpeğin ismi Alex.İki kardeş onlar.Göğsünde ki yarayı daha fazla açmasın diye o başlık takılı.Biz bakıyoruz onlara.Çiçekleri de güzel çekmişsiniz burada doğa işte böyle arkadaşlar...
    Sevgiler

3. iskoc

iskoc Aktif Üye

Seviye:
    gezinizi büyük bir heyecan ile takip ediyorum. eski bir canakkale'li olarak eskiden yasadığımız şehri görmek cok güzel. yazın bir canakkele yoluda bana gözüktü gibi geliyor bana

derya.yildirim ve gezgin.günal bunu beğendi.
  4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ne güzel çiçekler onlar öyle, abajurlu köpeciğe de bayıldım :). Yine çok şeker fotolar, süper mekanlar, zevkle izliyoruz Derya ve Ebit, teşekkürler...

derya.yildirim bunu beğendi.
  5. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Keşke karşılaşabilseydik. Biz oradayken milli takım da görülmüş hatta bizden iki kişi alışverişe gittiklerinde uzaktan konvoyu görmüşler fakat kendilerine ulaşamadık malesef :(

Evet köpeğin ismi Alex idi ve ismi söylendiği anda kuyruk süpürge gibi hareket etmeye başlıyordu yaklaşık 5 saniyeliğine. Her söyleyişte de düğmesine basılmış gibi hareketi tekrarlıyordu :D videosunu çekmiştik ama sanırım bende yok.

cihan aksoy bunu beğendi.
  6. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    gezi macerlarınız tam bi dizi tadında oluyo valla.diğer bölümü merakla bekliyorum.