14.01.10 İzmir-Manisa-Spil-Sütçüler-İzmir Turumuz

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Güzel dilekleriniz ve paylaşımlarınız eksik olmasın.Güzel "İnsanlar"ı bulmanın az olduğu zamanda sizlerin olması ayrı bir güzel..Tşk ler herşey için iyi forumlar.

Scudo

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
icten duygulariniz icin sagolun ama bu dediginiz gibi olmak kolay degil; muhim olan icimizin guzel olmasi onu da hala tam olarak basardigimi dusunmuyorum ama yolunda olmaya calisiyorum, Allah'tan hepimize ic guzelligi diliyorum tam olarak basaramasak en azindan o yolda olmayi, onu istemeyi diliyorum. Size de iyi forumlar; tam olarak tanismasak ta hayatinizda basarilar mutluluklar:)

• Beğen
Tepkiler: sadana

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
Tekrar merhabalar;
Bugun yani 6.2.2010 gunu bu turu tek basima tekrar gerceklestirdim. izmir Bornova'dan 12:00 gibi ciktim ayni guzergahlari(manisa-spil-sutculer) takip ederek tekrar bornova'ya aksam 20:45 gibi dondum.spil zirveye yakin atalani mevkine vardigimda saat 18:10 civariydi ve hava kararmisti, aksamustu normal anayol gibi trafik varken artik hic araba gecmiyordu;) bir ara zirveye dogru yaklasirken pedal cevirirken baldirim kasilip agrir gibi oldu ben de bir korku olustu hemen indim yurumeye basladim yurudukce agri gecti galiba yorgunluk ve soguk birlesince kramp girecekti sanki ama Allah'a sukur yurudukten sonra oyle birsey olmadi. Neyse atalani mevkine sagsalim geldikten sonra inis kiyafetlerimizi giydik ve sutculere dogru inmeye basladik ki Allah'tan iki lambami da bisiklete takmistim, onlar olmadan onumu gormekte cok zorlanirdim, bu sekilde 20 km ye yakin indim bir ara ayagim ruzgardan donma noktasina geldi tekrar bisikletten indim baya yurudum sonra ayagim isindi tekrar inmeye devam ettim ve sutculer koyune vardim. Sutculer de yanimda tasidigim termosumda kalan son ihlamur-adacayi karisimini kalan gevregimle ictim ve ankara-izmir yolundan 25 km lik kalan yolumuza koyulduk ve sagsalim evimize dondum. Bu tur yaklasik 100 km idi ama bu soguk,buzlu ve karanlik sartlarda ve sirtimda 6 kiloluk cantayla benim icin 200 km lik duz turdan daha zorlu gecti; zaten manisaya varirken 600 mt lik yokusu asiyoruz ustune bir de bu 1300 mt lik spili asmak bu sartlarda gercekten benim sinirlari zorladi, daha once hic baldirimin kasilip agridigini hatirlamiyorum. Biraz korkulu, biraz macerali , biraz degisik duygulu bu tur benim icin yeni bir heyecan oldu; tek basima da olsam hosuma gitti, bir ara karanlikta degisik dusuncelere daldim, yalnizligin da kendine gore ayri bir guzelligi varmis; sonucta benim icin guzel bir tur oldu ama daha once buralara tur yapmayanlara tek basina tavsiye etmem, tek basina olmasa bile soguga karsi tedbiri iyi almak lazim.
Resim cekemedigim icin eski konuya ek olarak bu yaziyi yazdim biraz degisik oldu ama bu yasadiklarimi da aktarmak istedim:) herkese guzel gunler; guzel turlar...

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Doyumsuz manzaralar. Dağ havasını almış kadar oldum sayenizde. Paylaşım için teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: hknbykl

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
ayaklarınıza saglık cok guzel bı gezı olmus. bu guzel karelerı bızlerle paylastıgınız ıcın tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: hknbykl

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@hknbykl

Doğanın içinde güzel bir tur, güzel bir paylaşım. Teşekkürler, ancak devamı da olmalı... :in:

Korhan Nas

Aktif Üye
Tepki
167
İyi cesaret etmişsin vallaha gece vakti oralarda tek başına turlamaya :) .Çok güzel resimler sağol paylaşım için .