Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1300 lira civarı şehir ve tur bisikleti seçimi konusunda yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında can marangoz tarafından paylaşıldı.

1. can marangoz

can marangoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba;

Yaptığım 1-2 haftalık tur bisikleti araştırma sonuçlarına göre kendime 9 bisikletlik bir liste yaptım . Bu konuda pek bilgili olmadığımı göz önünde bulundurursak listeki bisiklet sayısının fazla olması anormal değil sanırım.

Fiyatları yaklaşık 800 lira ve 1800 lira arasında değişiyor. Bütçem 1300-1400 lira civarı. Bu da üst segmentteki markaların en düşük modellerini listeme almama neden oldu. Bu konuda da kadrosu ve markası üst segment olan bisikletlerde donanımın kötü olduğu hakkında müşteri yorumları okudum- ne kadar doğru bilemiyorum-.Garanti-bakım ve sürüş keyfi açısından bana önerebileceğiniz bisiklet hangisidir? Genellikle asfalt yolda ve haftada iki kere kullanmayı düşünüyorum.

1. 2013 SEDONA 301 Sport 720 lira
    2. 2014 SEDONA 300 Sport 800 lira
    3. 2013 SEDONA 321 1000 lira
    4. 2013 SCOTT SUB 40 1540 lira
    5. 2013 SCOTT SUB 35 1830 lira
    6. 2013 SCOTT METRİX 40 1500 lira
    7. 2014 TREK 7.0 FX 1500 lira
    8. 2014 SPECİALİZED SİRRUS 1680 lira
    9. 2014 SPECİALİZED CROSSTRAİL 1710 lira

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    10. 2014 Sedona 310 Fiyat 1000 civarı. http://sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html

Sürüş alanınıza göre amortisör ve disk frene ihtiyacınız yok . Bunun için v fren ve düz maşalı model almanız sizin için daha iyi olur.
    Önerdiğim bisiklette 10 numaradır.:) Aynı donanımlı diğer markalardan almak için 500-600 fark vermeniz gerekir ben sizin sürüş amacınız için bu farkın gereksiz olduğunu düşünüyorum karar sizin. Bir önemli noktada bisiklet alınca yeni masraflarda çıkıyor aksesuar , giyim güvenlik bunları göze alarakta seçim yapın bence.

3. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    1 yıldır 2013 sedona 321 kullanıyorum. şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. ama ben de size bir önceki mesajdaki arkadaşın önerdiği 2014 model sedona 310'u tavsiye ederim. 2013 sedona 321 ile aynı donanıma sahip. 2014 model almak her anlamda daha mantıklı diye düşünüyorum. haftada iki kere binecekseniz trek, scott ve specialized bisikletleri önermem. haa haftada en az 5 gün binerim uzun yol yaparım derseniz eyvallah ama haftada 2 kere binecekseniz boşuna bu kadar para ödemeyin derim. ayrıca scott'un kullanımı sert gelebilir. kullananlardan böyle yorumlar duymuştum. ama scott da iyi ve kaliteli bir bisiklet sonuçta. yine de son tercih sizin. fazla para ödemeden kaliteli bir bisiklet 2014 sedona 310 fazlasıyla sizi mutlu edecektir. şimdiden hayırlı olsun...

4. can marangoz

can marangoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim Ali Bey ve Ibrahim Bey. SEDONA 310 da vardi listemde elemiştim. Ama simdi tekrar bakacağım 2014 serisi gelince yerinde de görürüm öyle karar veririm. Bir de SEDONA Firefly hoşuma gitmişti onun da fiyatı biraz yüksek sanırım.

5. ugur tevfik seven

ugur tevfik seven Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Sedona'nın özel ve sınırlı sayıda olan,ateş böceği özelliği ile geceleri fosforlu görünüm sunan firefly bisikletimi gitar anfisi alma amaçlı satıyorum .Toz ve yağmurdan koruması için özel üretilen kılıfının yanında led stop lambası,sedona kilit ayrıca kendi orginal selesinin yanında da bir adet rahat sele de veriyorum. Herhangi bir yerinde çizik vuruk yada darbe izi yoktur iki yada üç kez ada turu görmüştür. Sıfır ürün diyebilirz. Garanti Kapsamındadır !!! 1075 TL:in: