Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1300 1800 tl arası bisiklet arıyorum yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında berk arat tarafından paylaşıldı.

1. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. motor alıcaktım vazgeçip hayatım boyunca kullanacağım bir bisiklet almaya karar verdim. bütçem 1800 tl yi zorluyor taksitle. hangi bisikleti almalıyım. giant ın terrrago 2 si şu anda ilgimi çekiyor üzerindeki ekipmanlar yüzünden. ama kadrosu çok hoşuma gitmediği için karar veremiyorum. cube acid modeli hakkında bilgisi olan var mı. cevaplarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

2. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    bisikleti hangi amaçla kullanacağınızı söylerseniz daha çok yardım alabilirsiniz. 1800TL ile çok iyi bisikletler alabilirsiniz ama kullanım amacınıza göre bu para çok ya da az gelebilir.

3. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    ilk olarak cevabın için çok soal. mtb alıcam. ama ona yol lastiği takıp hafta içlerinde sahilde kullanıcam. evim belgrada uzak olmadıgı içinde hafta sonlarında ormanda kullanmak istiyorum. aynı zamanda bisikleti yaz aylarında yazlığa götürüp ordada kullanıcam. seviyeme gelince yaklaşık 3 aydır haftada 4 5 gün boyunca tarabya beşiktaş arası gidip geliyorum. yaklaşık 1.30 saat sürüyor. kondisyon ve teknik olarak çevremdeki profesyonellerden olumlu tepkiler aldıgım için kendime profesyonel bir alet almak istiyorum ama ne yazık ki bütçem en fazla bu kadar . daha fazla bilgi vermem gerekir mi ??? çok teşekkürler şimdiden

4. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    ben de kendime bisiklet bakıyorum bu aralar. Daha çok specialized-cannondale-corratec markaları üzerinde yoğunlaştım. Bu markalar oldukça kaliteli ama benim bütçem sizinkinden çok daha az olduğu için bu üç markanın giriş seviyesindeki modellerine bakıyorum. Sizin seçebileceğiniz çok daha fazla marka ve model var.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_159&products_id=1148
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_187&products_id=2683
    http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2400,DeltaBisiklet,2137
    http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2686,DeltaBisiklet,2227

bunlara bakın hepsi çok iyi bisikletler ayrıca specialized markasınıda tavsiye ederim. aktifpedal.com sitesinden bakabilirsiniz

5. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    ya bendede çok ciddi bir cannondale tutkusu var ama sende bilirsinki onun orjinal amerikan modelleri biraz pahalı . benim bütçeme uygun olanlar ise ekipman olarak yetersiz. hemen senin gönderdiklerini inceliyorum. çok saol .bu arada cube acid modeli hakkında ne düşnüyorsun

6. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    bu arada bende bayadır araştırıyorum. marin marka bisikletlerde hiç fena değil. kendin için onuda düşünebilirsin.

7. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    cube hakkında çok bilgim yok be de uzun bir aradan sonra bisiklete başlayacağım. sana gönderdiklerimin donanım analizi yapmadım tahminim birbirlerine yakındır sen donanımlarına göre sıralayabilirsin. beğendiğin bisikleti gidip denersen daha iyi olur. dokunmadan almamak gerek.

8. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    evet marinlere de baktım ama cannondale ve specialized arasında kaldım beni en çok etkileyenler onlar oldu görünüş olarak seçtiğim modellerin donanımları %90 aynı

9. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    bu ikisi arasında kaldım ben de

10. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    şimdi o zaman şöyle bir tavsiye vereyim. ben cannondalein uzun yıllardır hastasıyım. bu senin baktıgın f9 modelleri uzak doğuda fabrikasyon olarak üretilmiş olanlar. yani bizim bildiğimiz o hayran oldugum cannondalelerden değiller. ama sonuçta yinede o kaliteye yakın gibiler. ben delta bisiklete gidip denedim onları üzerindeki ekipmanlar çok yeterli gelmedi bana. ama sonuçta zevk işi bu .sadece bildiklerimi söyleyeyim dedim

11. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    specialized modellerini biliyorum ama çok hakim değilim. ama kadro kalitesi olarak tabikide amerikada üretilen cannondalelerle kıyaslanmaz ama uzak doğudakilerle eşdeğerdir sanırım.

12. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    donanımları yetersiz biliyorum ama param yok zamanla donanımlarını geliştireceğim. Bu arada artık bütün bisiklet markaları en üst seviye alu veya carbon bisikletleri haricinde tüm modellerini uzak doğuda ürettiriyor. O nedenle bu sizin için sorun olmamalı. Hepsi tayvan ya da çinde üretiliyor artık. Yine de dediğim gibi bazı marka ve modeller hariç.

13. Özgün ŞEN

Özgün ŞEN Yeni Üye

Seviye:
    F9 nasıl peki donanımları dışında gövdesi için bir değerlendirme yapabilirmisiniz birleşme yerlerinde kaynak izi olmaması çok hoşuma gidiyor. Bu iyi birşey mi kötü birşey mi bilmiyorum ama daha güzel göründüğü kesin

14. Sinan İZGİ

Sinan İZGİ Yeni Üye

arkadaşlar ben de bir bisiklet almak istiyorum mtb olucak 1000'i geçmemesi gerekiyor. daha çok specialized ile cannondale markaları üzerinde yoğunlaştım. eğer dediğiniz gibi bu çıkan fabrikasyon cannondale modelleri çin üretimiyse 2 kez düşünmek gerekir.

15. bener kırkkavaklı

bener kırkkavaklı Üye

Seviye:
    Cannondale firması kaynak izlerini zımparaladığı için gözükmez.Estetik açıdan güzel olsa da kadronun kaynak işçiliğini göremezsin.Bazıları için olumsuz bir durumdur.Ancak Cannondale gibi bir firmanın işçiliği de belli bir kalitededir zaten.
    Elindeki parayla gayet iyi bir bisiklet alabilirsin.Acele etmeden biraz daha araşatır.
    Trek 6 serisi, Kron XC4000, Scott Scale...
    Bunları da bir değerlendir istersen, bu fiyata çok iyi bir bisiklet toplayabilirsin ayrıca.

d.berkay bunu beğendi.
  16. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    f9 u baya bi inceledim geçenlerde. kaynak izi diğer amerikan modellerine göre biraz daha belli oluyor ama anlamak için baya bir uğraştım. satıcı bile şaşırdı bana abi nasıl anladın diye :) ama sonra evet haklısın dedi. üzerindeki ekipmanlara gelince ise diğer markaların giriş seviyelerinin biraz altında modeller kullanılmış. ama dediğim gibi her şartta cannondale in kadrosu diğer aynı fiyattaki markaların kadrosundan iyidir. hele bir göbekleri var ki kadrosunda görmen gerek.

17. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    kullanılacak alan kadroyu okadarda zorlayacak bi alan değil kadro kalitesinden çok üstündeki donanımla ilgilenmenizi tavsiye ederim. her türlü kadro sizi taşır.sedona 2009 modellerine bakmanızı tavsiye ederim. aynı şekilde trek modelleride oldukça iyidir.

18. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Specialized kadro kalitesinden şüpheniz olmasın her alanda dünyanın en iyi kadrolarını üretir.