Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1300-1400 tl'ye kadar şehir bisikleti önerisi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında caglar tarafından paylaşıldı.

1. caglar

caglar Yeni Üye

Seviye:
    boyum 195cm kilom 85; genelde şehir içinde kullanacağım, arada hafif araziye girebileceğim bir şehir bisikleti istiyorum , düz yolda daha fazla kullanacağım için kilitlenebilir maşa olması ve disk fren olmaması tercihimdir. sedona 341 çok hoşuma gitti, merida ve scottun adı aklıma gelmeyen birkaç modelini çok beğenmiştim.Ya da bir dağ bisikleti alıp ince yol lastikleri taksam aynı şehir bisikleti hissini verir mi?(hız, konfor vs... bakımından). yardımlarınızı ve önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum:)

2. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arkdaşımda Whistle Miwok 1163 var. lastikleri değiştirdi, yalnız hibrit bisikletin veya yol bisikletinin performansını tabiki alamadı. Tavsiyem Merida Crossway 100 veya Merida Crossway 40d. Sedona'da güzel yalnız vites sistemleri Meridaların daha iyi. (alivio vs. acera)
    Merida crossway 100'ün en büyük artıları kadrosu ve kabloların dışarıdan değil içeriden geçmesi.

caglar bunu beğendi.
  3. Ozan Güner

Ozan Güner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu fiyatlara hangi trex f.x alınabiliyorsa o . Trek'in f.x serisi üzerine şehir bisikleti yok
    7.1 1386TL ye geliyor ama bütçeyi biraz yükseltirseniz 8 vites sistemli trek fx 7.2 yi öneririm 1621 TL 7.2

caglar bunu beğendi.
  4. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sedona tavsiye ederim. bende sedona 321 aldım ve son derece memnunum. vites sistemi olarak alivio, aceradan üstün olabilir ama aralarında çok da bir fark olduğunu sanmıyorum, en azından deore veya xt ye göre...yani acera veya alivio vites sistemine sahip olması yeterlidir diye düşünüyorum. alacağınız paraya göre farklı olarak scott sub 40 veya scott sportster x60 veya x50 ile giant escape veya giant roam da tavisye edebilirim. kolay gelsin...

caglar bunu beğendi.
  5. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ayrıca ozan güner arkadaşın da dediği gibi trek fx 7.2 ye de bakabilirisniz....

6. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    crossway 100 veya trek 8.3 ds nın frenlerini v frene çevirebilirsin şimdiden hayırlı olsun

caglar bunu beğendi.
  7. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu iş nasıl olacak? Her iki bisiklette de V-fren pivot takma yerleri yok.Ayrıca Jantlar da uygun değil...

caglar bunu beğendi.
  8. caglar

caglar Yeni Üye

Seviye:
  9. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Carraro sportive 225 modelini forumda gördüm.bakmanızı tavsiye ederim.trek gibi bir marka seceneginiz var ise (fiyatı uyuyorsa)tabiki trek alın

10. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Söylediğiniz özelliklere ve fiyat aralığına bakarak size benim de alacağım Scott Sub 40'ı öneririm. Arkadaşların önerdikleri gibi fx serisi de Trek'in tercih edilen serilerindendir, fakat bu bütçeye Trek malesef alt veya orta seviye parça takıyor, bu da Scott için tercih sebebi olabilir.Kaldı ki şu bütçeyle Trek'in ismine para vermenize gerek olmadığını düşünüyorum.Fakat bütçemi 2000 liraya kadar çıkarabilirim diyorsanız fx olabilir.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/scott-2013-sub-40-bisiklet.html

caglar bunu beğendi.
  11. caglar

caglar Yeni Üye

Seviye:
    sub 40 da hoşuma gitmedi değil ama kilitlenebilir maşalı bi hybrıd daha iyi olurdu benim için:))

12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Disk frenli modellerin hepsini eleyin gitsin. İşinize yaramayacak bir özellik için fazladan para ödemenize ve bakımları için bisikletçi aramanıza, para bayılmanıza gerek kalmasın.

Carraro Sportive 224, Kron Tourer 24 ve Salcano City Sport 30 modellerini sanırım bu bütçeyle yerli marka tercih etmek istemediğiniz için elemişsiniz. Merida Crossway 40V düşünebilirsiniz, bütçenizin epeyce altında. Bütçeyi tamamen kullanmak isterseniz de yine Merida Crossway 100V alabilirsiniz.

Fakat benim tavsiyem; amortisörsüz bir hibrit model almanız yönünde. Seçenekleriniz bir hayli artacak ve hafif arazide de sorun yaşamak zorunda kalmayacağınızı görmüş olacaksınız. Merida Speeder T2'yi pazarlıkla alabilirsiniz diye düşünüyorum. Yine pazarlıkla alabileceğiniz modeller arasında Sedona İstanbul, Specialized Sirrus Sport gibi modeller mevcut. Eğer süspansiyon şart değilse, bence bu modelleri de düşünün.

caglar bunu beğendi.
  13. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scott sportster 40 kilitlenebilir maşa internette 1500 mağazada indirim de olur dediğin fiyata alırsın

caglar bunu beğendi.
  14. Ozan Güner

Ozan Güner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben kendim Scott kullanıcısıyım, dağ bisikletimde yol bisikletimde scott. Ve Scott & Trek aynı ayarlarda markalar, yani Trek'inn ismine para ödeme söz konusu değil. Ha tabi eğer compenantlarda belirgin bir fark varsa , Scott almak mantıklıdır, ama ben Scottun şehir bisikletlerinden ziyade, dağ bisikletlerini seviyorum. Scale serisi en iyi dağ bisikleti serilerinden.Trekte de Fx serisi göze çarpıyor, bu yüzden tavsiyem Fx serisinden yana, compenantlar kolayca değiştirilebilir fakat kadro ömürlüktür[ yanlış anlaşılmasın scottun kadroları birçok kadrodan çok daha sağlamdır burada bahsedilen açılar ve kadro geometrisidir]

caglar bunu beğendi.
  15. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pazarlıkla soylediginiz fiyatlara kadar inenler oluyor azicik hos sohbete bakiyor :) onceki mesajimda yanlis tavsiyede bulunmusum kusuruma bakmayın ama genel olarak disk fren düşmanlığı var okadar da sert davranmayalim disk frene onuda sevelim :) şahsen 8.3 kullanicisiyim cok cok memnunum

caglar bunu beğendi.