Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1300-1400 arası 'campagnolo' donanımlı yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uğur Ece tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    selamlar yol bisikleti alacağım ancak campagnolo donanım tercih ettiğim için bulmakta sıkıntı yaşıyorum açıkçası. geçen sezonda carraronun 3-4 modeli vardı whistle ın 2 modeli vardı başka markaların da 1er 2şer modeli vardı. bu sene resmen üreticiler campagnolo kullanmaya tövbe etmişler ürün çeşitliliği sıfır. bütçem 1300-1400, ancak 1300-1400lük bir bisikletle 1600-1700lik olan bir model arasında çok fark varsa o fiyata da çıkarım. yeni sezonda neler önerirsiniz campagnolo donanımlı yol bisikletlerinden? yardımcı olursanız sevinirim..

2. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    selamlar, campy sistem biraz TR de yaygınlaşmayan ama gerçekten kaliteli ve harika mühendislik içeren bir sistemdir.
    Ben yine de size shımano veya sram öneririm parça temininiz çok kolay olur herhangi bir durumda çünkü STI kollarda bir sorun çıksa bulmakta sıkıntı yaşarsınız ve yerine başka marka takamazsınız. ayrıca onların jant hub'u yani ruble takılan kısım farklı oluyor ona göre jant seri bulmanız da sıkıntı olabilir.
    Campy nin alt modellerinde derlenmiş bisikletler bulunuyor TR de 1500 tl civarında bianchi modelleri ve yan ürünleri.
    ama ben size başlangıç olarak shımano serisi tiagra yada 105 öneririm ve jant setinin rulmanlı olmasına özen gösterin bilyelerle uğraşma derdi olmasın.

Uğur Ece bunu beğendi.
  3. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ya zaten shimano ya da sram kabul etsem şimdiye almıştım bisikleti çoktan. türkiye'de evet yaygınlaşmamış bir marka hatta hiç yaygın değil yani ama benim için sorun olmaz bu çünkü 1) bisikleti çok çok dikkatli kullanan birisiyim, ha ekstra bir çatlak, kırık vs olur orası ayrı 2) yurtdışından hem internet üzerinden kendim alışveriş yapıp parça alıp getirtebiliyorum hem de tanıdıklarım da var onlar da satın alıp getirebilir. parça temini benim için sıkıntı değil yani asla. e bu sorun olmaktan çıkınca açıkçası campagnolo almamak da olmuyor. olacaksa campagnolo yani. ha diğerlerini kötülemiyorum hatta belki de az farkla daha da iyilerdir eşdeğer modeller arasındaki karşılaştırmalarda ancak ben campagnolo ya sempati duyuyorum ve mühendisliklerini de çok beğeniyorum sizin de belirttiğiniz gibi, bu yüzden de campy model arıyorum. en olmadık yurtdışından getirteceğim 2-3 aya bi tanıdığımla.

4. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    tavsiyeleriniz için de çok teşekkür ederim.

5. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    o zaman campy öneririm ama biraz daha fiyatı yukarı çekerseniz güzel olur 300 tl fark ile belki 3.4. sınıf bir bike yerine 2. sınıf bişey alabiliriniz.

6. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    vallahi açıkçası eddy mercxx modellerini gördüm şimdi crc'de 825le 1050 € arasında 3 model, gayet de iyi gözüküyolar full veloce ya da centaur sistemli 3 model. biraz daha artacak gibi gözüküyor fiyat benim için gidişat o çünkü. teşekkür ederim.