130 kiloyum; hangi bisiklet..?

mahuya

Üye
Tepki
0
mrb.
130 kiloyum bana uygun konforlu bir bisiklet var mi?
isten eve, evden ise, bisiklet kullanmak istiyorum..
boy:1.80

Scudo

Ercandemir

Üye
Tepki
23
Ne kadarlık bir bütçe ayırdınız belirtirseniz daha saglıklı fikir verilebilir..

Tepki
58
@Ercandemir

Benim önerim şu,eğer daha "önce" spor yapmadıysanız veya "düzenli" spor hayatınız yoksa 130 kg ile birden bisklet sürmenizi ben pek uygun bulmuyorum.

Tavsiyen en azından 15 kg kadar verip ve önceden biraz ön hazırlık yapıp sporla (tracking,jogging,salon bisiklet,karın hareketleri,yüzme....vs) bir dağ/yol bisikleti ile başlayabilirsiniz.

Tepki
10
@Ziya TÜRKYAŞAR

Bende kiloluyum sizden 20-25 kg kadar düşük kilodayım, ben drag one kullanıyorum,doğa bisiklet satıyor ,çok memnunum,sizide rahat taşıyacağından eminim.Tavsiye ederim.

Tepki
58
Sonuçta 130 kg yı da taşır bisiklet. Burada konu o kiloyu taşıyıp taşıyamayacağı değil. Burada ilk kez spor yapacak birisinin kullanımı ile hiç yapmamış birisinin kullanımı arasındaki fark.

Sonuçta birden bir MTB ye binip saatlerce bisikelt kullanmasını hiç daha önce kullanmamış birisi ise dikkat etmesi gereken konular oılduğu açık.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Ziya TÜRKYAŞAR

Ziya Bey çok doğru söylemiş. Mutlaka bir doktora görünün ,onun tavsiyelerine uyarak bisiklet sporuna başlayın . Kilonuz ciddi bir seviyede . Sporun yanında diyette yapmalısın tabii ki