Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13.09.2008 - İstanbul-İzmit

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında makara tarafından paylaşıldı.

1. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar,

13 Eylülde sabah 06.00 da altunizade capitol önünden yola çıkarak geçen sefer yaptığım Şile-Ağva-İzmit rotasını takip ederek günübirlik bir tur yapacağım. Katılmak isteyen olursa her zaman beklerim.

Dönüşü izmitten adapazarı ekspresi ile trenle yapacağım. 22:00 trenine oldukça rahat olarak yetişebiliyor. (geçen sefer 3 saat kadar bekledim, izmitte gezdim birazcıcık :D)

Her 30 -40 km de bir mola vereceğiz, ortalama hızımız 20 km/s civarında olacaktır. Molalar bu şekilde Ömerli(kahvaltı)-Şile-Ağva(öğle yemeği)-Deli Veli-İzmit şeklinde oluyor. Grup halinde gidince 9 saat kadar pedal çevirme süresi ve 14 saat kadar tur süresi olacağını sanıyorum.Eve gece yarısından sonra ulaşabilirsiniz.

Şile -Ağva arası çok yorucu ondan dolayı bu arada ekstra kısa molalar vermek söz konusu olacaktır. Yolun toplam uzunluğu 160 km civarındadır.

Yanınızda, pompa, tamir seti, yedek iç lastik, kask, eldiven, yağmurluk olmasında oldukça fazla fayda var.

Katılmak isteyen olur ise, her zaman beklerim.

Bana mustafa.ahmet.kara@hotmail.com (msn/email) veya (532) 544 16 77 cep numarasından ulaşabilirsiniz.

Bol pedallı günler,
    Mustafa

snoopist, enis57 ve evrimyigit bunu beğendi.
  2. Speedy Gonzales

Speedy Gonzales Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar,

katılmak isterim ancak bazı sorularım olacak,
    dönüşte saat kaç gibi capitolde olmuş oluruz tahmini, çünkü avrupa yakasında oturuyorum geri dönmek için vapurları yakalayabilirmiyim bilmiyorum.
    birde yol durumu hakkında ufak bir bilgi verebilrimisiniz.zorluk derecesi nedir, yollarda sorun yaşarmıyız gibi :)

teşekkürler.

makara bunu beğendi.
  3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ben de geçen seferki yazınızda heves etmiştim ama Ramazan sonraki birgün tekrarlarsanız katılabilirim...

Kısa turlar kurtarıyor da, böyle uzun bir turu bu ayda benim vücut kaldırmaz...

makara bunu beğendi.
  4. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yol tamamıyle asfalt durumda ve yaklaşık 1-2 km kadar kısmının asfalt kalitesi kötü, onun haricinde asfalt kalitesi gerçekten çok yüksek.

Zorluk derecesi(bu arada sıgara içiyorum, siz içmiyorsanız o kadar da size zor gelmeyebilir), capitolden-ömerliye kadar 32 kilometrede az bir yokuş çıkışından sonra yokuş inişi var oldukça rahat, ömerli şile arasındaki 30 km çok az çıkış var.

Şile-Ağva arası 40 km gerçekten çok zorlu bir kısım, uzun ve ardı ardına çıkışlar mevcut, istanbulda kadıköyden -(hasanpaşa üzerinden) -çamlıcaya çıktıysanız, bu 40 km mesafede sürekli bu yokuş gibi fazla sayıda yokuşlar mevcut. Birinci vitese indirip o şekilde bile zorluyor insanı.

Ağva-İzmit arası 60-70 km, nispeten daha az zorlu ama eğimi daha az uzun rampalar mevcut.

Yolda sorun açısından tehlike arzedebilecek pek bir kısım yok, şileye kadar otoyol kenarında güzel bir emniyet şeridi mevcut, arada ise yeni yol çalışması var 3 şeritli yolda bisikletle gidilebiliyor.

Şile -Ağva arası ise bir gidiş bir geliş yol, emniyet şeridi olmayan sineği bol bir yol.

Ağva-İzmit arası ise trafik oldukça az. Gene bir gidiş bir geliş bir yol, emniyet şeridi mevcut değil.

İstanbulda haydarpaşada olma 22 treni ile 24 sularında oluyor, ama bir önceki trene yetişirsek 10 gibi oluruz, ama olmadı İzmit otogarından Kamil Koç ile veya başka bir firma dan bilet alınıp da gelinebilir. Bu sizin için daha uygun olabilir.

Birde aksilik olurda yolda bir sorunla karşılaşırsak ve yürüyebilme şansımız olmaz ise yoldan geçen toplu taşıma aracı bulunmuyor.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.
    Mustafa

5. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu turu yaz kış kar yağmadığı zamanlarda düzenli olarak yapma planım var, gerçekten çok güzel ve kondisyon arttırıcı bir yol, ramazan sonrasında tabiiki beklerim.

nuhcan bunu beğendi.
  6. cemm

cemm Aktif Üye

Seviye:
    İzmit otogarından düzenli olarak istanbul seferi yapan 2 firma var. Birisi efetur diğeri asyatur.. gece gec saatlere kadar hizmet vermiyo olabilirler, arayıp sormak lazım.. Tura katılacak arkadaşlar için bilgi olsun.

bol pedallı günler..

makara ve Speedy Gonzales bunu beğendi.
  7. Speedy Gonzales

Seviye:

gayet açıklayıcı bir tanım olmuş, gitmiş kadar oldum :) okurken yol gözümün önünden aktı sanki.dönüş için endişelerim var, ama istanbula dönüş için otogardan araç sıkıntısı yaşanacağını pek sanmıyorum tabi arayarak net bilgi edindikten sonra kesin gelip gelemeyeceğimi bildiriim.

makara bunu beğendi.
  8. pathfinder

pathfinder Yeni Üye

Seviye:
    asya tur kapandı efe tur izmit seyyahat ve gürkan turizm izmit-istanbul arası yolcu taşıyor. otogardan yolcu alan sadece gürkan turizm(kandıradan geldiği için). efetur ve izmit seyyahat gölcükten geldikleri için izmit içinden(halkevi-hastane durakları) yolcu alıyor. bilgi

makara bunu beğendi.
  9. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    güzel bir rota tavsiye ettiğiniz için teşekkürler, ben geçen cuma günü bisikletle uçuş gerçekleştirdim, dizim 1-2 haftaya iyileşir diye umut ediyorum, sonrasında iyi olursam bende katılmak isterim ...

makara bunu beğendi.
  10. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    turunu yakından takip ediyorum.(gayet başarılırılı)bir önceki resimlerden de gördüğüm kadarıyla bayağı zevkli geçmiş.ramazandan sonraki turu bide pazar günü yaparsan kesin katılırım.ilk fırsatımda katılacağım.(cumartesi olsa bile)

makara bunu beğendi.
  11. Mehmet Emin Şenyiğit

Mehmet Emin Şenyiğit Üye

Seviye:
    slm bende katılmak istiyorum o yolu bi kaç defa kamp kurmak için kullanmıştım ama çok zevkli bir yol. çok güzel bir güzergah. şile otabanı genişletme çalışmaları bitmişti galiba dimi geçe sene bayağı uğraşılıyodu. yolun yeni halini görmedim ama daha güzel olduğuna eminim. güzergahınız çekmeköy-madenlerden geçip hava savunma okulunun şileye giden yoldur umarım. eğr o yol ise ben madenlerde size katılabilirim. iyi şanslar.

makara bunu beğendi.
  12. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    çok ama çok geçmiş olsun, umarım kısa zamanda iyileşirsiniz,

iyileşince birlikte pedallamak dileğiyle

13. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    cumartesi o tarafa trafik pazara göre daha az olduğu için cumartesi tercihim, ama ramazan sonrasında havalar biraz daha serinleyince pazar trafiği azalıyor pazarlarıda yapabiliriz tabii, sonuçta ben sürekli her hafta olarak yapmayı planlıyorum. Aynı mesafe olmak üzere, değişik yollardan İzmite veya Sakaryaya ulaşma şansıda çok fazla bu kısımlarda.

enis57 bunu beğendi.
  14. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şile tarafındaki genişletme çalışmaları geçen sefer devam ediyordu çok az kalmıştı ama gerçekten yol çok güzel olmuş durumda. Çekmeköy tarafını tam olarak bilmiyorum ama haritadan baktığım kadarıyla aynı yoldan bahsediyoruz.
    Capitolden E-5, Tem bağlantı yolu ile gidip, teme dönmeyip şile otoyolundan devam edince, çekmeköy madenler durağının önünden geçiliyor. Kemerdere kavşağından sonra Madenler IETT durağında veya az ilerisindeki Shell opetin oralarda buluşabiliriz. 6.45 gibi oraya varmış oluruz.

15. Mehmet Emin Şenyiğit

Mehmet Emin Şenyiğit Üye

Seviye:

tamam ben madenler durağında şile tarafına giden yolda 6:45-7:00 gibi olurum.size özelden telefonumu gönderiyorum. haberleşiriz.kendine ii bak görüşürüz.

16. Speedy Gonzales

Seviye:
    merhabalar c.tesi günü sabahtan halletmek zorunda olduğum bazı işler sebebiyle ben katılamıyor olacağım.Ama bir dahaki sefer için mutlaka geleceğim. Şimdiden iyi geziler :)

17. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    tur harika görünüyor,,
    hasta olmasaydım katılmayı düşünebilirdim,:) üsküdara çok yakınım ne de olsa,,,
    ama bence SAkın ama Sakın treni kullanma,,,sein de başına geldi mi bilmiyorum ama benden ayrıca bisiklet için de ayrıca 1 kişilik ücret aldılar(2 kere başıma geldi)
    aynı paraya 2 saat daha kısa sürede arkana yaslanıp çayını içerek,klimalı otobüsle istanbula gidebilirsin,,
    ayrıca ön tekeri sökmene falan da gerek yok,,,(3 kez ön tekeri sökmeden bisikleti bagaja koydurdum)bunun için görevliye rica et yeter, zaten bisiklet rahatlıkla sığıyor bağaja,,
    15 dakikada bir otobüs olduğu için de 3 saat bekleme gibi bir derdin olmaz,,

18. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar ne yazıkki dün şifayı:)Skull-175grip:Skull-175) kaptım ve iyileşmem mümkün olmadı, photoman gelecekti, onun la anlaşabilirsem, turu haftaya erteleyeceğim.

Bol pedallı günler

19. Mehmet Emin Şenyiğit

Mehmet Emin Şenyiğit Üye

Seviye:
    geçmiş olsun tekrar. haftaya yapalım aksilik çıkmazsa gelemeyen arkadaşlarada bi fırmat vermiş oluruz. parkur çok güzel umarım eylenceli olur..

20. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    haftaya ben de gelebilirim :D