1200 - 1400 TL arası bisiklet?

Tepki
0
Selam arkadaşlar. Bu benim ilk mesajım. Senelerden sonra tekrar bisiklete binmek istiyorum. 1 yıl önce İstanbuldan Fethiyeye yerleştim. İşimi gücümü kurdum fakat çok boş vaktim ve fazladan 15 kilom var. Hem Fethiye çevresini keşfetmek hemde biraz kalori yakmak amacım. Burası genelde asfalt ama bozuk yollar toprak yollar da var tabi. Bi de tabiki bisikletimle kaldırım çıkıp inmek de isterim. Boyum 1.83. Kilom da 95 :( Bisiklete ayırabileceğim bütçe max 1400 tl. Hadi harcadığım paraya değecekse en en fazla 1500 tl. Öncelikle ilk sorum ben dağ bisikleti mi almalıyım yoksa şehir bisikleti mi? Ve bana bu fiyat aralığında bir kaç bisiklet tavsiye eder misiniz? Burası İstanbul kadar büyük bir şehir olmadığından her seçenek mevcut değil. Şimdiye kadar gezdiğim bisikletçilerde gözüme çarpan bisikletlerden bazıları şunlar:

Kron CX2000
Trek Fx 7.1
CANNONDALE TRAIL SL5

bu kadarını hatırlayabildim. Bir de unutmadan bisikletimin hidrolik disk frenli olmasını tercih ederim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Herkese bol mutluluk ve sağlık dilerim.

Scudo

Mehmaddict

Üye
Tepki
23
Merabalar,
Ben şöyle birşey önerebilirim size;
Cross bisikleti. Yani hem sizi turda yormaz hemde mtb kadar tabiki olamaz ama patika yoldada sizi yarı yolda bırakmaz.
Sedona 341 331 yada merida'nın Cross serilerini inceleyebilirsiniz.
http://www.thebikeshop.de/WebRoot/Store22/Shops/62303450/4EB2/8F03/28A8/4682/43ED/C0A8/28BD/3FBC/CROSSWAY-TFS-100-D.jpg

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
arazi-şehir melez bisiklet trek hybridleri öneririm 28 '' hem boyuna gore hemde sürüs keyfi cok keyifli.trek ds 8.5 kulaniyorum tam arazi ya da şehir bisikleti olsun yol bisikletini arattirmiyor.tam arazidede kullandım yolda da cok seri.toprak olsun.makine cok iyi.dag bisikleti onerirsem asfalt yokuslarda kalın lastik zamp gibi yapisir zevkinin icine eder.hamlikdan dolayı hantal gelir lastikleri degistirmen gerekecek.3 u bir arada istiyorsan trek hybrid.güvenli hizmet bayi (link) inceleyebilrsin.ds serisini tavsiye ederim

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Trek Turkiye Bayisi Gibi Cevap Gelmiş:D
Bulundugun Alanı Bilmedigimden Bişey Diyemem Ama En Mantıklısı Tur Bisikleti Olurdu Sonuçda Bulundugun Alandan Çok Başka Yerlerde Bisiklet Sürceksin Dag Bisikletiyle Sahil Turu Atıyım Dersen Hammallık Yaparsın Tur Bisikleti Dag Bisikleti Kadar Ormanda Falan Sürmeye Uygun Olmasada Şehir İçi Her İçini Görür Piknige Falan Gidincede Gene Ormanda Sürülür Sorun Cıkarmaz Eger Full Rampa Yada Patikalı Bi Yerde Sürmiyeceksen Dag Bisikleti Gereksiz Olur Çogu Kişinin Yaptıgı Ve Benimde Yedigim Bi Halt Olan Dayanıklı Olsun Yeter Mantıgı Çok Yanlış Bi Süre Sonra Hızlan Ulan Diyip Bisikleti Dagatırcasına Kullanmaya Başlıyor İnsan....

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
tur bisikleti sizin için iyi bir tercih olabilir ancak arazi sürüşlerinden de keyif alıyorsanız mtb sizin için daha uygun olur yoğun ter kaybı hem vücudunuzdaki zararlı toksinleri atmanıza olanak verir hemde kısa zamanda düzenli bir şekilde kilo vermiş olursunuz bütçenize uygun olduğunu düşündüğüm bir modeli de paylaşmak istiyorum bol pedallar
(link)

Tepki
0
Hepinize onerileriniz icin tesekkur ederim dostlar. Bugun yeni bisikletimin siparisini verdim. Bir KTM Life Motion aldim. Hafta sonu elimde olacak bir aksilik olmazsa. 1.83 boy icin 51 cm kadro boyu siparisi verdim. Umarim sorun olmaz. 51 den bir kucugu 46 cm, bir buyugu ise 56 cm. Denemeden ustune bile oturmadan bir kumar oynadim sanirim ama umarim biikletimden memnun kalirim.