12. tur Kartepe otel; Ekim ayı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@adem dualı

evet doğru bizim avantajımız kesin olarak 04.00 de evden çıkmak bu bize çok zaman kazandıracak ayrıca hava süpriz yapar iseki yapabilir yağmur vs artı rüzgar o vakit bu topiğe şile-darlık girer,o da ayın 27 sinde olur,valla rüzgar çok önemli 25 km in üstü bizi yorar ,artı aşağı güneye doğru inişimiz yokki rüzgarı arkamıza alalım, poyraz asla eksik olmaz , lodosta olsa gene kötü poyrazda olsa gene kötü ,anca rüzgarın km si düşük olursa bu iş kolay olacak rüzgara ve yağmura bağlıyız,,

Scudo
Tepki
80
kudret abi, anadolu yakasına taşındım.bu ara evlilik telaşı var, ardından meşhur kartepeye gelmek için hazırlanmak isterim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@muradcaglidil

gardaş nerdesin gardaş ,
işte geldi adamımız, kesin geliyorsun ,bu iş için saat 04.30 da bostancı iskelede olacağız 6 ekime ayar çekeceğiz ama baktık hava kötü erteleme ayın 27 sine bakarız, ama 20 ekim olmaz çünki kurban bayramı dönüşü yollar kalabalık ama 13 üde olmayabilir çünki millet 1 hafta tatil yapacak ,ayın 27 sine kalır hava kötü olursa malesef olmayacak ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@muradcaglidil
gardaş nerdesin gardaş ,
işte geldi adamımız, kesin geliyorsun ,bu iş için saat 04.30 da bostancı iskelede olacağız 6 ekime ayar çekeceğiz ama baktık hava kötü erteleme ayın 27 sine bakarız, ama 20 ekim olmaz çünki kurban bayramı dönüşü yollar kalabalık ama 13 üde olmayabilir çünki millet 1 hafta tatil yapacak ,ayın 27 sine kalır hava kötü olursa malesef olmayacak ...
iki tarih 6-27 ikisinden biri kartepe odaklı,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@muradcaglidil

gardaş nerdesin gardaş ,

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Bu turda çok mu hızlı gidiyorsunuz abi ?
Gerçi katılmayacagım ama merak ettim. Ortalama kaç km hız ? Yol bisikleti ile mi ? MTB ile mi ?

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Kudret abi dün geldikçe heyecanım artıyor. Hayalim olan Kartepe çıkışına yine sizlerle tanışma hayalime kavuşabilecek miyim?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İbrahim Aslanhan

bu tur 200 km ye denk gelecek ya da 215 km ye yalovadan alırsak 200 de kalacağız ama topçulardan geçiş olursaki olabilir gene 215 olur topçular ucuza geliyor bize ,yalova pahalı malesef,ortalama 16 idi benim 11 .turumda 28 jant benim bisiklet spd pedal karbon kadro 44 diş ,15 saatimi almış idi şimdi iş daha kolay saat 04.30 da çıkacağız ve 15 saatte iş biter gene ,yani akşam 19.00 -20.00 gibi evde olurum,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mtkeskin

şimdi kocaeli ise konum bize oradan katılma olur ve biz izmite kaçta varırız onu bilemem, tempoya bağlı ,ama cepten haberleşme olur ,izmite gelince alo deriz ,izmitten çıkacağız ve suadiye sapanca istikametine, 9 km sonra suadiye rampalarına varacağız,,

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe

Ben ve forumdan bir kaç arkadaşımız daha Gölcük'teyiz abi. Topçular-İzmit arasında katılırız biz size. Suadiye'ye 8-10 km mesafede burası.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mtkeskin

o vakit şöyle olacak biz topçulara geleceğiz ve güneyden kuşatacağız kartepe oteli,
saat 04.00 de çıkacağız ve direk eskihisar ve akabinde topçular ,tahminen saat 06.30 da topçularda oluruz gün ağarmaya başlar,ve oradan 60 km sonra suadiye merkez camine ulaşacağız bizi gölcük ana yolu üzerinden beklersiniz cepten haberleşme olur ama tempo sorunu olacak çünki ekipten adem ile biz sürat yapacağız ,bizim yolumuz çok uzun dönüşümüz sakat geç kalırız biz saat en geç 10.00 gibi suadiye merkez camisine ulaşacağız ve tırmanışa suadiyeden başlayacağız ora 16 km eğim 7 fazla değil tırmanış az mola olacak bir an önce zirveyi alıp 20 dakika sonra aynı yerden inişe geçeceğiz akşama kalmadan topçulara ulaşmak durumundayız ekip ya 3 kişi olacak ya da 2 kişi gelen dostlarım süratlidir ..

04.00 çıkış istanbuldan güzergah ,,

bostancı-eskihisar,,

(link)

topçular suadiye köyü,,

(link)

16 km rampa rampa çıkacağız ve 16 km aynı yerden ineceğiz

(link)

dönüş aynı ,,

bu hesaba göre 229 km ,,bize patlar bizim hız yapmamız gerekecek,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2

kartepe kesinleşti ekim ayında olacak ,,,,,,,,,,,,,,
adem bende kalacak ve saat 04.00 de bizim evden çıkacağız ,saat 04.30 da kartepeye gelecek olanları bostancı iskeleden alırız ,konumu iyi olan sadece murat dostumdur, konumu belirsiz olanlar özer ve atom kamildir, erkan bu turu bence çıkaramaz ,bi şey kalmadı ayın 15 inde ve 22 sinde ve hatta 29 unda 100 artıları yapması lazım 160 km çalışmalıki derecesini görsün kartepede ,
zati haftada bi kere biniyor, işe bisiklet ile gitmiyor evde treynır çalışmıyor bu durumda kartepe artık ona kapalı ,murata kapalı değil ama 1 yıl boyunca murat çalışma yapmış ise sorun yok, kartepe 229 km ye mal olacak, ama yalovadan alırsak 200 de kalırızda ,yalova dönüş bostancı malesef yok ,internetten yer ayırtma olsada saatleri değiştiriyorlar bu da bizim işimize gelmez doğrusu ,ucuza geçmek varken 14 lira vermek bana koyuyor açıkçası ,,bu iş bize 7 liraya patlayacak tam 229 km ,,araba ile gitsen dünya para harcarsın ,,,evet bir an önce topçulara ulaşacağız dönüşte tabi saat en geç 16.00 da topçularda olmak için baştan sürat kesin yapılacak ,,ertuğrul ile buluşma yeri değişti tabi aynen eskihisar feribot olayı saat 06.30 da topçulardan çıkış çok ideal olacak,,

zaman tutulacak yer sadece aşağıdaki güzergahlar olacak
topçular-suadiye köyü-kartepe otel-ve topçular,,
toplam -152 km

topçular suadiye köyü,,

(link)

16 km rampa rampa çıkacağız ve 16 km aynı yerden ineceğiz

(link)

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
kudret abi 6 ekime kartepe, tarihi yeni gördüm, ozaman 7 ekim tarihi ile yıllık iznime ayrılmam gerekiyor, çünkü bu tur sonrası işe gidilmez, dönüşte sıkıntılı.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe

Abi bizim bisikletler çok süratli değil, bende Şehir diğer arkadaşlarda MTB var. Bizim ekip arkadan nal toplayarak gelir artık :)

Diğer arkadaşlar deyip duruyorum ama henüz onları ayartmadım. Bakalım kimler katılır bilinmez.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@adem dualı

o zaman kartepe kapanır 27 ekim şile -darlık olur ya da 6 ekim pazar,, ,,kendimizi kasmıyoruz ,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mtkeskin

zati olmayacak ,,,27 ekimde şile-darlık yaparız artık orada 1976 rakım toplayacağız kartepe 1300 rakım ,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yalnız murat o.k derse 6 ekimde onla saat 04.30 da bostancıda buluşup ertuğrul ilede eskihisarda buluşup 6 ekim kartepe diyebiliriz..

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe

Ya nasip... Heyecanı yetti be abi :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mtkeskin

iş murata bakıyor tek başıma 40 km gidilmez hemde gece vakti yanıma bi adam ayarlamaya çalışıyorum eskihisardan ertuğrul gelirse katılacak bakalım onlardan haber bekliyorum ,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
adem kötü haber şu yanıma bi arkadaş daha alıyorum ve ev doldu malesef ,senin iş yattı ,,,evet artık senin yapacağın bi gün öncesinden burada anadolu yakada kalman ya da aynı gün olur ,ama ben saat 04.30 da bostancıya gelecek olanları alırım ve devam ederiz sen özer atom kamil ise direk kadıköye geçersiniz ilk vapur ile oradan eskihisar kesin yolda karşılama olur ve hatta rampalarda bizi yakalarsınız son durum bu,
bu arada atay dostumu saat 04.30 da bostancıdan alarak hareket ederim tabi muratta gelirse onuda alırım iznine denk getirmece senin ,hafta içi zannedersem atay dost hazır olur ama muratı bilemem ,,,özer çalışmakta ve atom kamilde onlar anca pazar günü gelebilir ,,,,,,,,6 ekim sana ters olacak onu anladım ,13 ekim uygun değil trafik fazla olacak 20 ekimde olmaz bayram dönüşü geriye 27 ekim kalır 27 ekimden sonra sana nasıl izin verecekler ,eğer 27 ekimde dahil 15 gün izin verir iseler 27 ekim pazara kartepe olur,,bu arada ısı yukarda 6 dereceye düşecek ona göre termaller çıkacak artık kar maskeler kışlık malzemeler ,hava berbat olursa kartepe yatar,,eğer 27 sinden sonra izin vermeyip ekim içinde verir iseler ben olayı kesin olarak 6 ekime saat 04.30 a çekerim o güne hazır olanlar atay olabilir murat olabilir ve ertuğrul olabilir,,