Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12 Şubat 2012 PAZAR TRANS Nif Kemalpaşa - Kırıklar İZMİR

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sencer Kan tarafından paylaşıldı.

1. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Değerli pedalseverler..

Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır
    (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. )

Pedalı, dağda bayırda, rampada, toprak yolda, performansla :!: daha bir seven MTB ciler.. .;) .;)

------------------------
    Oh be yarışlar bitti.. yeniden dağlara, kaldığımız yere, yerlere dönebiliriz öyle değil mi? .;) :!:

İlkini 30 Ağustos 2009 da kutladığımız Nif Dağı Seferimizin bu, tekrar seferinde bizimle birlikte olmak ve bolca da performansa, rampaya doymak isteyen, dirayetli tüm sağlam pedalları 12 Şubat 2012 PAZAR TRANS Nif Kemalpaşa - Kırıklar İZMİR Turu'na bekliyoruz.

Detaylar..

Buluşma Noktaları:

Buluşma Noktası 1: 08.30 Karşıyaka Vapur İskele'si

Buluşma Noktası 2 :09.00 Ege Üniversitesi Kampüs Girişi Bornova (Osman Kibar Kavşağı)

Rota:

Karşıyaka ve Bornova’da buluştuktan sonra Ankara Karayolu'nu takiben önce Kemalpaşa'ya geliyoruz.. burada kısa bir çay molası verip, stoklarımızı tamamlıyor, asfalt yoldan başlıyoruz tırmanmaya. Hem de ne tırmanış! .; ardındanBalık Çiftliği’ne geliyoruz. Gerek mevsim, gerekse zaman sıkıntısı nedeniyle Balık Çiftliğine girmenin iyi olmayacağını düşünüyorum. Yanımızda getirdiklerimizi ya da çok sevdiğimiz SUCUK EKMEK Ritüelimizi Balık Çiftliğini geçtikten sonra, rüzgarsız bir yerde yapmayı öneriyorum, diğer önerilere de açığım.

Ardından Nif Zirve yapıp, Buca'ya Kırıklar Köyüne (ya da Kaynaklar'a) iniyor, bu zorlu turu her zamanki gözlemecimizde ya da Kaynaklar Meydan'da noktalıyoruz

Siyahla çizilen yol Karşıyaka'dan Kırıklar'a kadarki yolumuz.. malum bir de buradan dönüş var.. .;)

Kısaca, YOL BAYAĞI uzun :!: :!: :!:

Bir de kabaca tırmanışı göstermek istiyorum
    Hafife alınmamalı.. dağı baştan başa aşıyoruz!

Çok üzgünüm ki bu rota, benim ya da bir diğer arkadaşımın, yine bir diğer yeni katılımcıya tolerans sağlayabileceği bir rota değil..

Şevk kıran değil şevk veren olmak, olabilmek için bu bariz uyarıyı yapmak, yinelemek durumundayım.

DİKKAT!

Elbette bu tura herkes davetlidir.

Ancak!

Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır
    (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. )

Ayrıca;

Rota boyunca, özellikle toprak parkurda, iniş esnasında çok sayıda dönemeç var, bazen SAĞ bazen SOL dönüşler yapıyoruz, rotaya uygun hareket etmek için öncülerimizi geçmemeye, .evet grup disiplini içinde hareket etmeye .evet özen göstermemizi rica ediyorum.

Geçiş noktaları boyunca iniş son derece yumuşak, taşlı ve bozuk bir zeminden yapılacaktır, oldukça sert oldukça risklibir yapısı olan bu iniş için, tura kesinlikle bakımdan geçmiş bir dağ bisikleti ve dişli, kalın lastiklerle en önemlisi riski optimize eden SAĞDUYUNUZU evde bırakmadan gelmeniz son derece önemlidir.

İşte huzurlarınızda eğim grafiğimiz..

Bilmem turun ciddiyetini anlatabiliyor mu? Bu dağda geçecek 25 KM lik 1100 lü rakımlara yükseldiğimiz %13 eğimleri gösteren bu grafik..

Bildiğiniz gibi rakamlar, kilometreleri gösteriyor, .evet aynı rakamları eğim grafiğinde de takip ederek, hangi kilometreler arasında
    "Rampalara Bayılıyorum!" şarkısını yürekten söylececeğinizi kestirebilirsiniz

Görselleri seçemeyenler mi var?
    Basın üstlerine büyüsünler .heh (ciddiyim..)

Hala sorun yaşayanlar,
    I. Explorer ile şu adresi açıp, interaktif rotayı inceleme şansına sahip olabilirler..

http://www.mapmyride.com/ride/turkey/-kemalpasa-to-nif/322126838672281036

Gereksinim:

Kask, eldiven, gözlük bunlar standart haline geldi neyse ki .
    Yedek iç lastik, yama takımı, tamir ve ilk yardım seti de olmazsa olmazlardan..

!

- Yanınızda fazla ağır olmayan bir çanta bulundurmanız, içine ihtiyacınız olabileceğini düşündüklerinizi koymanız KEŞKE lerden sizi koruyacaktır.
    Havanın yükseklerde oldukça serinlediğini hatırlatmak isterim.

- Herkesin yanında acil durumlar için şarjı dolu bir cep telefonu bulunması oldukça önemli.

- Yanımıza şekerli gofret gibi şeyler almalıyız, su ihtiyacımızı yolda TAM olarak giderip gideremeyeceğimizi bilmiyorum.

- Tekrar ediyorum;
    İniş kısmında yolun gevşekliği, büyük taşların varlığı arada mesafe bırakmayı zorunlu kılıyor..unutmayalım.

- Çıkış esnasında mümkün olduğunca az durmaya ve sabit tempoyla gitmeye özen gösterelim. Önemli olan hızlı değil, sabit tempolu tırmanmamız.

- Herkesin yanına bisiklet malzemeleri alması iyi olur. Yedek lastiksiz, yamasız, pompasız kimse olmasın mümkünse. Ancak yanınıza da gereksiz malzeme almayınız.

Gözden kaçmasın, bir kez daha yineliyorum;

Biliyorsunuz; sosyalleşmenin, muhabbet etmenin de önemine inanıyoruz.
    Hafta içinde, özel buluşmalarda buna yeterince zaman ayırdığımıza inanıyorum.

Ancak! haftada 1 gün.. yalnızca 1 gün! lütfen performansla pedal çevirelim. Bu amaçla tura katılan arkadaşlarımız, gerek tur öncesi hazırlıkları (bisikletçinin, bisikletin bakım, değişim, onarım, kontrol! vb) gerekse buluşma yer ve zamanına uyma konusunda son derece hassaslar.
    Aksi davranışların bu performanslı kedileri üzdüğünü düşünüyorum. :!:

Desteklenmesi gereken tutumun bu olduğunu hatırlatmak, vurgulamak istiyorum.

katkılarınızı bekliyorum..

Sencer KAN

2. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tıpkı bugünkü gibi yarın da hava cillop gibi gözüküyo ;)
    Bilmem anlatabildim mi? :)))