Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12 Ocak Cumartesi sabah Sarıyer

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mustafa İçdağ tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Selam arkadaşlar;
    12 Ocak Cumartesi sabah Beşiktaş'tan Sarıyere ve mümkünse Sarıyer yokuşu yapıp dönücem, antremana katılacak arkadaşlara duyurulur.
    Ben yol bisikleti ile geliyorum, bazı arkadaşlar MTB ilede katılıyorlar, hepsi tempoya yatkınlar. Mola yok, orta tempo(25-30 km/s ortalama) keyifli bir tur olacaktır. Hava ciddi soğuk, sağlam gelin.

Saat 8.00am. en geç.
    Yer: Beşiktaş, heykeli biraz geçince, Ortaköye doğru sağdaki ilk otobüs durağı.

Not: havanın yağışlı veya yerlerin ıslak olması halinde çıkmayacağım, duyurulur.

2. savden

savden Üye

Seviye:
    merhaba cumartesi sabahı 08.00'da beşiktaşta olacağım hava 8 derece sisli olacak. telefonunuz var bende görüşmek dileğiyle...gelemezsem telefonunuza mesaj atarım."savaş"

3. Mustafa İçdağ

Seviye:
    Tamam çok iyi Savaş. Sis sorun değilde umarım yerler çiğ nedeniyle ıslak olmaz, keyifle süreriz.:)

4. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mustafa abi selam nasılsın beni düşündüğün için tyeşekkür ederim ama sabah erken saatte bir iş için karşıda olacağım onun için herhalde caddebostan grubu ile binecem ama araba ayarlarsan karşıda bineriz havada çok güzel hem de
    birlikte sürmüş oluruz

5. Mustafa İçdağ

Seviye:
    Selam Emre, yarın karşıya geçmem imkansız, 10.30 geri dönmüş olurum.
    Fakat senin araba uygun olursa pazar günü geçelim derim, ara beni konuşuruz.

Ozan Güven bunu beğendi.
  6. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tamam abi pazar geçersem seni muhakkak ararım iyi sürüşler

7. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mustafa abi biraz rahatsızım 100 km bana fazla gelir yarın muhtemelen yarın hele de bu akşam çıkmışken, önümüzdeki haftadan sonra ama o tarafa da yapsanız gelicem bu tarafa da.. Size keyif dolu antremanlar dilerim:)

8. Mustafa İçdağ

Seviye:
    8.10am. gibi Beşiktaş'dan ayrıldım , gelen olmadı.
    Hava soğuk olmasına rağmen, çok güzel ve aydınlıktı. Sabah erken saatlerde yerde hafif bir buzlanma vardı.

9. Ozan Güven

Seviye:
    Hava çok güzel mustafa abi eminim çok güzel bir antreman olmuştur:) Bu kadar meşgul olmasam gerçekten bu hava kaçmazdı..

10. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba,
    Erken haberim olsaydı ben de gelebilirdim.
    Size bir sorum olacak:
    Sarıyer'de oturuyorum. İki bisikletim var (biri mtb, diğeri hibrid - ama yol lastikli). İşten dönerken sahil yolunu kullanıyorum (mecidiyeköy - ortaköy - beşiktaş). Bazen hızlı olsun diye hibrid bisikletimle gittiğim oluyor, süreyi ciddi kısaltıyor çünkü, ama sahil yolu o kadar bozuk ki, mümkün olduğunca dikkat etmeme rağmen hemen hemen iki seferden birinde lastiğim patlıyor. Siz bu problemi yaşamıyor musunuz? Sorun bende mi yoksa, anlamadım gitti. Yolun yarısında durup lastik değiştirmekten gına geldi.
    Bu arada sahil yolu ne zaman yola benzer bir hal alacak merak ediyorum doğrusu.

11. Ozan Güven

Seviye:
    selamlar,
    Aynı yolu sık sık kullanan biri olarak ben de şu şekilde bir evap verebilirim, yol lastiği kesinlikle mtb'de de kullandığınız lastiğe göre eğer extra bir özelliği yoksa ise eğer yere bastığı nokta daha küçük olduğu için patlamaya meyillidir. Ben sadece bu patlama sorunu yüzünden biraz saçma olsada şehir içinde de dişli lastik kullanıyorum, size tavsiyem her iki bisikletiniz de de Slime ın patlak önleme şeridini yada sıvısını kullanın Ben şeridini kullanmaya başladığımdan beri bir sene de sadece bir kez lastik patlama sorunu yaşadım, saygılar:)

12. Mustafa İçdağ

Seviye:
    Özgür bu kadar çok lastik patlatman hiç normal değil. Bunu bir kurcalamak lazım. Lastik patlamasının bazı sebepleri bizdende kaynaklanabilir, yanlış dış ve iç lastik seçimi, yanlış yerleştirme, jantın içinde delikleri kapatan şeridi koymamak, havayı eksik basmak, dış lastiklerini kontrol etmemek, büyük yarıklar veya lastik içinde kalan cam kırıkları patlaklara sebep olabilir.

Şimdi ben aynı rotada yaz kış yol bisikleti ile antreman yapıyorum, lastiklerim
    en hafif sayılacak clincher ( Clement 220gr.) lastiklerden ve 22mm. genişlikte.
    iç lastiklerim continental 80gr. son 1 senedir hiç lastik patlatmadım, fakat lastiklerimi her sürüşten sonra kontrol ederim ve saplanmış cam parçasına hep rastlarım. Bazende büyük yarıklar buluyorum.

Bana jant ebadını ( herhalde 700C) ve lastiklerini söyle sana yardımcı olmaya çalışayım.

Özgür Nevres bunu beğendi.
  13. gizer

gizer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Özgür Bey,
    Uygun bir zamanda arazide sürelim. Ben de Büyükdere' de oturuyorum. Ama kış dönemi çıkmayı düşünmüyorum.
    Görüşmek üzere.

Özgür Nevres bunu beğendi.