Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12 Ocak Cumartesi Izmit-Solaklar Köyü-Orhaniye Bisiklet turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kalpe8 tarafından paylaşıldı.

1. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese selamlar,

Bu sabah pek niyetim yoktu ama havanın biraz ısınmasının ardından Izmit-Solaklar (İzaydaş)-Dağköy-Emirhan-Orhaniye ve Çubuklu üzerinden Izmit parkuru yaptım. Hava soğuk olduğundan mesafeyi kısa tutmaya çalıştım ama yine de 35 km. yol oldu toplamda.

Birkaç resimi gün içerisinde yükleyeceğim. İnişli çıkışlı maximum 400 m. yüksekliğe çıkılan bir parkue çok zorlayıcı değil ama Büyükşehir belediyesinin su taşıma çalışmaları sebebiyle Orhaniye civarlarında 5 km. kadar balçık çamurda bisikleti sürmek zorunda kalıyorsunuz. Dar yollarda bir de yanınızdan iş makinası geçip yol vermek zorunda kalınca daha bir eziyet oluyor :)

Parkur detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere...

http://trail.motionbased.com/trail/activity/4760666

2. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İZAYDAŞ tarafından Izmit manzarası

--------------------------------------------------------------------------

İZAYDAŞ'ın önünden DAĞKÖY yoluna sapıyorum. Düz devam ettiğiniz takdirde kalabalık köylerden geçiyorsunuz. O yüzden ben bu parkuru tercih ettim.

Manzara ve bitki örtüsü genelde bu şekilde. İlkbaharda görmek lazım buraları...

Dağköy yoluna saptıktan 15-20 dakika sonra farkettim ki bayağı yol yapmışım. İZAYDAŞ bayağı uzakta kaldı.

Cep telefonu fotoğrafı ancak bu kadar iyi olabiliyor.

Yolların sağında solunda ağaçların olması sebebiyle yollardaki buzlar halen çözülmemişti.

Parkurun sonlarına yaklaşıyorum. Kozluca köyündeyim...

Henüz daha çamura batmamış halim :)

3. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    kalpe8 güzel bir gezi olmuş. Keşke haftada 2-3 defa böyle ter antremanı yapacak vakit olsa. Ayaklarına sağlık. Cumartesi 10'dan 13.'e kadar dersim olduğu için organizasyon mümkün olmuyor. Öğleden sonra da Kuruçeşme'ye annemlere gidince bisiklete binecek vakit kalmadı. Ancak pazar öğleden sonra Tepecik-Köseköy Merkez-Sarımeşe-Özdilek-Tepecik turu atabildim. Hevesimi sömestr tatiline saklıyorum. Fotoğraflar güzel olmuş. Çamur için bir şey diyemiyorum. Bisikleti temizlemesi güç oluyor. Yuvam'da nasıl yapıyorsun o işi?

4. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    araba yıkayanlar sağolsun yıkıyorlar 1-2 YTL'ye. Fren ve vites aksamına tazyikli su tutturmamaya özen gösteriyorum veya uzaktan tutturup tazyiki azaltmaya çalışıyorum.

Machoo bunu beğendi.