Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12 haziran 2014 A101'e bisiklet geliyor.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında niyazi akarken tarafından paylaşıldı.

1. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  2. Yiğit Türkben

Yiğit Türkben Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bunun gibi çelik parçaları verilen parayı hiç hak etmiyor..

3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle alınmamasını tavsiye ederim. Bekleyin bütçenizi genişletin daha sonra alın. 3 bilemediniz 5 ay sonra her yeri oynamaya başlıyor. Parçaları kırılıyor garanti olayı falan hikaye :) Tavsiye etmiyorum... Naçizane fikrim budur.

Murat B. bunu beğendi.
  4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    50 lira daha verin akülü çocuk arabasını alın daha iyi bence...

biozalp, veli uşak, SerkanH ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Karne hediyesi arkadaslar bu bisiklet 10 12 yas arasindaki kardeslerimize hevesini almalari icin. Uzak durun.

SerkanH bunu beğendi.
  6. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şöyle olabilir belki. Yazlığa giderken bisiklet kiralayanlarımız varsa bunu alabilir sezonluk. Aynı paralara denk gelir. Yoksa travsiye etmem.

SerkanH bunu beğendi.
  7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle Görkan' a hak veriyorum ve hatta bisikleti yazlık dönüşü orada bırakmak lazım. Çok sıkı naylona sarıp sarmalamalı ki seneye yine kullanılsın :) Ama akülü araba fikri de hiç fena değilmiş :)

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kısacası çöp.

9. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sezonluk filan olmaz bunlar. Yazı burnunuzdan getirir. Vites ve fren kolları, pedalı kırılıyor hemen. Ayriyetten masraf yapıyor. Sele borusu sürekli aşağı kayıyor. Tekerlek göbekleri genelde yamuk. Denenip tes edilmiştir. Alış veriş mağazalarında satılan tüm bisikletler bu şekildedir. Çinden en çakma malların toplandığı bisikletler bunlar. Sezonu kaldırmıyor bile 1 haftada arıza vermeye başlıyor. Decathlonda 339 TL lik bisiklet var. Sezonluk gidip onu alın daha iyi veya gidsin bir bisikletçiye 100-150 TL ye 10 yıllık hala sapa sağlam bisikletler var. Onlardan alın. O bisiklete vereceğin para çöpe atmaktan ileri gitmez.

http://www.decathlon.com.tr/rockrider-300-da-bisikleti-id_8284494.html

Günde 14-16 saat çalıştığımdan ne bilgisayar başına oturabiliyordum. Eskiden alırdık bisikleti kullanırdık. BMX, pinokyo zamanından gelenler var ise bilirler. Piyasa da çakma bisiklet diye bir şey yoktu. Kipa da 300 TL lik bisiklet sezon sonu 150 TL yazıyordu. Gittim aldım. İş nedeniyle 9 ay hiç ellemeyedim. Odanın bir köşesinde durdu. 9 ay sonra restorant devredince bisikleti kullanmaya başladım. Vitesler 2. gün sorun yaratmaya başladı. Ayartmaya gittim. Bisikletçiler bela olduğundan uzak duruyor. 1 hafta içinde plastik oturma selesi kırıldı. Yeni sele aldım. 50 TL oradan kaçtı. Oldu 200 TL Boru sürekli aşağı kayıyor. İki de bir de Ayarı yapıyorsun. Borunun boyu 1 karış. Yukarı çıkarttın mı yük binince kadro sele girişinin genişletiyor kelepçe artı boru parası verecem ayriyetten daha. Ayriyeten o da kaçacak daha. Vitesler1 ay sonra kazık gibi oldu. Vites değiştiremiyorsun 35 TL ye shimano iki tane vites kolu aldım. 235 TL etti. Pedal plastik 1 ay içinde kırıldı ve aynı zaman da pedalın girdiği aynakol ağzı yalama yaptı. Aynakol da değişti. 50 TL de oradan kaçtı 285 TL yaptı. Pedallıyorum bir baktım hızım hızla düşüyor noluyor dedim. Tekerleği somunlarını söktüm. Vidalarından tuttum tekerleği döndürdüm. Göbek yamuk. Dönerken tık tık tık diye yamukluk hissediliyor. Pedallarken deli gibi gücünü yiyiyor.

Ben size derim. Gidin adam akıllı bisiklet alın. Pahalı olmasına gerek yok. 700 TL ye canavar gibi bisikletler var. İki gün sonra elinizde kalmayacak. Bir şey alın. Yüksekten bisiklet ile atlamaz. Güç vererek değilde seri yüksek kadansta sürer. Vitesleri değiştirirken abanacak şekilde ayarlamaz. Çapraz zincire dikkat eder iseniz. 20-30 TL lik shimano vites bile size senelerce gider.

Murat B. bunu beğendi.
  10. İbrahim Halil Kılınç

İbrahim Halil Kılınç Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bazıları bu bisikletle yarışa gireceğini sanıyor insanların bu tip bisikletler orta okulda bisiklet heveslisi çocukları mutlu etmek için alınan küçük hediyeler zaten çocuk tura çıkmıyor apartman kapısının önünde 50 metre gidip dönüyor kışında çöp vaziyetine geliyor yani anlayacağınız alan kişide aman evladiyelik bisiklet diye almıyor

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. Gürkan Ç.

Seviye:
    Rahmetli sabancının bir sözü vardı. Ucuz diye kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim diye.

12. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İngiliz atasözü değil miydi?

13. Gürkan Ç.

Seviye:

Araştırdım ettim. Aslı çin atasözü. Ancak çıkış noktasının pahalı ürün satabilmenin yollaını arayan Yahudilerin de söylemiş olabileceği düşünülen eski bir atasözü. Ancak genel kanı Çinliler olarak kabul edilmiş. Çinlilerden ingilizler çalmışlar. İngilizler aslında direkt olarak çinlilerden çalmamışlar. Ford şirketinin kurucusu Henry FORD bunu bir iki röportajında kullanınca dünya genelinde İngiliz Atasözü diye yer edinmiş. İtalyalı eski işadamlarınınnda bu sözü kendi sözleriymiş gibi kullandıklarıda ayrıca görülmüş ve basında yer almıştır. Bunun dışında rahmetli Sakıp SABANCI'nında bu sözü bir röportajında kullandığı bilinmektedir, internetten arandığında bu görülebilir, ancak kesin kaynak bulamadım. Son olarak çinlilerin hiç sevmediği bir sözdür. Bu cümle yuzunden çinliler piyasayı yükseltip hedef kitlesini arttırmayı planlamaktadırlar.Borsacılar da bunu "bir hisse ucuz kalmışsa kusurlu olduğu içindir" şeklinde yorumlamışlar ve daha sonrasında uyanık olanları ucuz hisseleri toplayarak köşe olmuşlardır.

Yukarıdaki metni kendim yazdım, üşenmeden :) Not: Bilgiler doğrudur internetten derledim.

Araştırdım ettim. Aslı çin atasözü. Ancak çıkış noktasının pahalı ürün satabilmenin yollaını arayan Yahudilerin de söylemiş olabileceği düşünülen eski bir atasözü. Ancak genel kanı Çinliler olarak kabul edilmiş. Çinlilerden ingilizler çalmışlar. İngilizler aslında direkt olarak çinlilerden çalmamışlar. Ford şirketinin kurucusu Henry FORD bunu bir iki röportajında kullanınca dünya genelinde İngiliz Atasözü diye yer edinmiş. İtalyalı eski işadamlarınınnda bu sözü kendi sözleriymiş gibi kullandıklarıda ayrıca görülmüş ve basında yer almıştır. Bunun dışında rahmetli Sakıp SABANCI'nında bu sözü bir röportajında kullandığı bilinmektedir, internetten arandığında bu görülebilir, ancak kesin kaynak bulamadım. Son olarak çinlilerin hiç sevmediği bir sözdür. Bu cümle yuzunden çinliler piyasayı yükseltip hedef kitlesini arttırmayı planlamaktadırlar.Borsacılar da bunu "bir hisse ucuz kalmışsa kusurlu olduğu içindir" şeklinde yorumlamışlar ve daha sonrasında uyanık olanları ucuz hisseleri toplayarak köşe olmuşlardır.

Yukarıdaki metni kendim yazdım, üşenmeden :) Not: Bilgiler doğrudur internetten derledim.

Doğukan Şık bunu beğendi.
  14. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İyi de Henry Ford Amerikali ;) ustelik de İkinci Dunya Savasi'ndan once Nazi Partisini destekleyecek kadar da yahudi dusmanidir. Bu atasozunu ben de ingiliz saniyordum, o da ayri. Neye gore İngilizlere mal olmus hala muamma demek ki :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

15. Gürkan Ç.

Seviye:
    Çok geniş araştırmalar yaptırarak hazırladığı Beynelmilel Yahudi adlı eseri büyük yankı yapmıştır. Adam harbi yahudi düşmanıymış.

16. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ucuz ve kalitesiz ürün deyince ilk akla gelen ülke olan Çin'in,böyle bir Ata'sı olduğunu varsaymak pek olası değil.Pahalı ve kaliteli ürün için sarfedilmiş bu söze en uygun millet Almanlar gibi duruyor.Elbette bir ihtimal de Çin'de doğduğu halde yine de İngiliz olabileceği.Malum Hon kong 90'lı yılların sonlarına kadar ingiliz egemenliğinde idi.Zaat-ı muhteremin biri gider ayak 2000'li yılları görerek söylemiş,bu da saçma sapan bir çin atasözü olmuş.

Ayrıca sözün çeşitli versiyonları var "Acele edecek kadar vaktim yok" " Kısaca anlatacak kadar vaktim yok" ...