Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12 Eylül Askeri Darbesi Belgeseli

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmetbaris87 tarafından paylaşıldı.

1. mehmetbaris87

mehmetbaris87 Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar bugün 11 eylül belgeselini izlerken reklamını gördüm:

yarın akşam (yani saat 12 yi geçtiği için bugün - 12.09.2008, Cuma) 20.45'te skyturk'te gürkan hacır'ın hazırladığı bir 11 eylül belgeseli var, iyi bir gazetecidir, izlemenizi tavsiye ederim, ben izleyemiycem umarım siz kaçırmazsınız..

ateze, snoopist ve günkut bunu beğendi.
  2. snoopist

snoopist Aktif Üye

Seviye:
    Bu haberi 3 gün sonra okudum ama o programı izledim. Yinede teşekkürler.. :)

3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    O gün 7 yaşındaydım ve ağrı/patnos'taydık...

Babam emekli subay... O gün gece yarısı askerler, jeep'lerle reo'larla lojmana gelip kapı kapı tüm subay-astsubayları alıp gitmişlerdi...

Çocuk aklı, ne kadar korkmuştum babamı alıp gidiyorlar diye... 15 gün eve uğramadı... Telefon bile ettirmediler...

Bir süre Sonra Kenan Paşa geldi... Bize de alkışlattırmışlardı... Çocuğuz ya, çıktık yollara alkışladık...

Allah o günleri bir daha bu millete göstermesin...
    Şu da varki neye layıksak onun ile yönetiliyoruz. Çünkü bu yöneticiler de bu milletin içinden çıkıyor...

4. mehmetbaris87

Seviye:
    ne kadar güzel demişsiniz, "Allah o günleri bir daha bu millete göstermesin..."
    fakat milletimiz böyle bir rezalete layık değildir asla, zaten Kenan Evren`i başa getiren de milletimiz değildir, aksine halkın iradesine karşı silah zoruyla yapılmış bir eylemdir 12 eylül ve ne yazıkki 70lerde de olduğu gibi gençlerimizi, aydınlarımızı bir jilet gibi traş etmiş, bizi bugün içinde bulunduğumuz karanlığın içine sürüklemiştir, hiç kimsenin şüphesi olmasın amerika da bu ülkeye geldiği gibi gidecektir

amerikayı bu ülkeden kovacak olan yine yüce halkımızdır, o halk ki 60larda 70lerde 80lerde dilinden düşürmediği "TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE" sloganına yeniden sarılmıştır ve meydanlarda din tacirlerine, amerikayla iş birliği içinde olanlara usanmadan haykırmaktadır NE ŞERİAT, NE DARBE, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE !!!

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    O paşalar Kuleli'den Harp Okulundan yetişmedi mi?

Benim bildiği biri istanbul'da diğeri Ankara'da...

Paşa'nın TC kimliği yokmuydu? ABD kimliği mi vardı?

Nasıl anlayacağız birisinin ABD çocuğu, diğerinin Rus çocuğu, ötekinin onun-bunun çocuğu olduğunu? Alnında yazmıyor ki insanların...

Bir şekilde toplum bozuk olunca, içinden de bozuklar çıkıyor... Isparta'nın tarlasından İstanbul'un Tepesine, oradan Amerika'nın kucağına gidiyor...

Sonra ülkeyi tepsi içinde ABD'ye AB'ye sunuyorlar... Paşalara hediye ediyor...
    Bu millet değil mi 7 defa seçen...

Millet düzeldikçe, yöneticiler de düzelir...

Ama az kaldı... ABD'nin de batmasına, zaten kokuları geliyor... Bir de İran'a saldırırsa ki saldırmaya mecbur, çünkü sömürge devletleri sömürmeden, dolayısıyla sömürmek için savaşmadan duramaz...
    Kendine bir cephe daha açarsa bu sefer Rusya'yı karşısında bulur...

Yeterki biz ABD'yi desteklemeyelim. Cola'sını, Kotunu ve bunlar gibi şeyleri küçük görmeden desteklemekten vazgeçelim. Donumuzun lastiği için, toplu iğnemiz için bu adamlara muhtaç değiliz... Mesela benim Sedona'm (ne kadar benim tartışılır) varken, Scoot almak zorunda değilim. Beni tek zorlayan lüks ihtiyacım, eğer lüks ihtiyacımı biraz azaltırsam, o zaman Sedona da bana lüks gelmeye başlayacaktır...

Daha 15 gün önce siteden yeni tanıştığımız bir arkadaşla turdayken "ABD'siz yaşayamayız, onun silah gücünün karşısında duramayız" dedi. Yeni tanışmanın verdiği saygıyla fazla sert çıkamadım ama çok sinirlendim. Ayrıca bir kaç kelime ile de kibarca cevap verdim...

Bu nasıl bir teslimiyetçi zihniyet? Tamam, adamların imkanları belli... Ben Donkişotluk yapalım demiyorum ama hemen de teslim olunmaz ki... Ne yani adam kapıma gelince "Buyur, zahmet çekme, istediğin yeri işgal edebilirsin" mi diyeceğim? "İncirlik yetmedi, bir kaç üs daha verelim" mi diyeyim? Ben imkanlarım dahilinde, bilincim ve kabiliyetim ölçüsünde karşı çıkarım. Gerekirse canımı veririm. Ama baştan teslim olmam...

Lafı fazla uzatmadan sağlıcakla kalın...

snoopist ve ateze bunu beğendi.
  6. mehmetbaris87

Seviye:
    baya uzun birşeyler yazdım fakat daha sonra gereksiz bulup sildim.. onun yerine az önce kanal b de izlediğim 12 eylül ile ilgili programda, yaşar okuyan ın anlattığı anektodunu sizinle paylaşarak çok daha net ve çarpıcı şekilde söylemek istediğim şeyi özetleyebileceğimi sanıyorum. yaşar okuyan şöyle diyor:

"12 eylül öncesinde sağcı ya da solcu herkes ülkenin iyiliği için çalışıyordu fakat onları bu büyük kavganın içine sürükleyenler ülke çıkarlarına hizmet etmiyordu, biz milliyetçiler gider milliyetçi Türkiye yazardık duvara, 2 dakika sonra bir solcu grup gelir milliyetçi sözcüğünün üzerini çizer bağımsız Türkiye yazardı, ilk sözcükler değişirdi ama Türkiye hep kalırdı orada" diyor, yani bu insanlar bunu haketmedi bu halk kullanıldı..

nuhcan bunu beğendi.