12.Alanya International MTB Cup

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@sedonaa

Demek artık kalede yapılmayacakmış :( Valla yarışa katılacaktım ama şimdi bir kez daha düşünmeme neden oldu:( neyse
Peki izledigin kaleden iniş ve cıkış videolarını nerden temin edebiliriz kardeşim? :) Ben de cok merak ediyorum da:eek:..?

Scudo

kron_xc4000 esk

Forum Bağımlısı
Tepki
482
yarışlara yeni başlıyoruz yarışlar iptal ediliyor nasıl bir şanssa bizdeki federasyonun başındakini indirip yenisi atamak lazım bence 2009 da inşallah bisiklet camiası buruk bir yıl yaşamaz

esbike_gokay

Daimi Üye
Tepki
180
Kale Kızılalan'a göre daha teknik ve daha zevkli.Kızılalan dağ taş.Kale manzara görsellik açısından büyüleyici hemde halk görebiliyor.Kızılalanda köylüler izleme şansı buluyor.:D Kızılalan'da yayla evlerinde yada çadırda konaklayabilirsiniz.Kalede otellerimiz var.Daha bir sürü fark var ikisi arasında.Ulaşım kaleye kolay kızılalan'a zor.

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@xC_emRe

1997 'den beri tüm Alanya yarışlarına girdim.Yanlış hatırlamıyorsam,1999 yılında ilk kale yarışı oldu.ve o seneden beri kalede yarışıyorum.

Yani Alanya'da tam 11 seneden beri yarışıyorum.
Kale parkurunda iki defa Bart Brentjens ile ter döktüm.
Kale parkuru birçok ünlü değerli sporcu gördü.

Senin soruna dönecek olursak , her iki parkurda teknik,fakat Kızılalanda nefes alacak yer yok diyebilirim.

http://img294.imageshack.us/img294/4007/mtb09032008151657kf0.jpg

Su içmek için start düzlüğü uygun.İki parkur için kondüsyon gerekli.

http://img504.imageshack.us/img504/2084/mtb09032008143314mw9.jpg

Fotohasan için çektiğim Kızılalan yarış görüntülerine göz atıp parkur hakkında daha görsel bir bilgi edinebilirsin.

Diğer arkadaşlarda başka bir bakış acısıyla baksınlar.
Artık parkur kaybettik düşüncesi yerine güzel bir parkur kazandık diye düşünebilirler.

Kızıkalan parkuru için gerekli çalışmayı ve düzenlemeyi yapan herkese sonsuz teşekkürler.:cool:

Alanya'da görüşmek üzere.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@Bora TİRKİ

Bora'ya arsa verdiler Kale'den ama vergisi ağır diye tapuyu iade etti. :D

Şaka bir yana gerçekten Kale'de çok ünlü ağırladık; en üst seviye profesyoneller bile Alanya'nın ortamına hayrandı ve yarış parkurunun böyle dibimizde olmasına tabii ki.

Sabah antrenmana çık,öğlen denize gir,akşamüstü turla,akşam arkadaşlarla keyif yap Ama Kızılalan'da bu imkanlar yok.

• Beğen
Tepkiler: xC_emRe

xC_emRe

Üye
Tepki
42
Çok teşekkürler Bora abi sağolasın..2 senedir okulum nedeniyle bisiklet binemiyor olsamda, doğal olarak kondüsyonsuz olsamda yarışmayı kesinlike istiyorum 3 sene sonra Alanya'da :) Aybars abime de değerli yorumlarından dolayı teşekkür ederim..

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
valal bora abi inşallah bizde göreceğiz kaleyi
umarım kalede olur yarış...

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
valla böle haberler var ama arkadaşlar inşallah dogrudur yani yarış alanya kalede oalcak...
Her yıl ekim ayında Alanya Kalesi’nde yapılan Uluslar arası Dağ Bisikleti yarışlarının dışında, bu yıl 2 ve 9 Mart tarihlerinde Alanya Kalesi’nde ve Kızılalan’da Uluslar arası Dağ Bisikleti yarışlarışları yapılacak.

Alanya Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile 2 Mart'ta Alanya Kalesi'nde yapılacak yarışlar saat 10'da İskele rıhtım bölgesinde başlayarak Alanya Kalesi ve çevresinde devam edecek. 90 ve 60 dakika yarışları, Elit Erkek ve Elit Bayan Yarışları kategorilerinden oluşacak yarışlar nedeniyle İskele, Kuyularönü ve Damlataş Kavşağı ile Alanya Kalesi yarılar bitinceye kadar trafiğe kapatılacak.9 Martta piknik alanı Kızılalan'da yapılacak yarışlar da 90 ve 60 dakika yarışları, Elit Erkek ve Elit Bayan Yarışlarından oluşacak.

ALN

ID: NWS4676 | 28.02.2008 17:12

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@sedonaa

ehh be sedonaa

Sen bu haberlerin tarihini okumadın mı ? Geçmiş tarih bu haber sezon başında yapılmış yarış haberi.

Umarım yarış herkesin isteği yerde yani Kale de olur.

• Beğen
Tepkiler: esbike_gokay

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
arkadaşlar merhaba bende 2 kere kalede yarıştım kızıl alanı göremedim o hafta bi işi sebebi ile yarışa girememiştim kızıl alanıda görmek isterimö ama alanya kale unutulmaz bir parkur harika manzaralar arasından tarihi bölgelerden geçerek mücadele edilen bi parkur gönlüm kaleden yana ama kızıl alanıda görmeyi isterim tabiki

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
bora abi tarih eskide en azından busenenin :).. o bile umutlandırdı beni abi..kaleyi okadar çok istiyorumkii.. yaw busene yarışayımda seneye kapatsınlar.. benim gibi adam kalede yarışmadan kapanırsa o kale... bensiz asla olmaz....

şaka maka abi 5 senedir yarışalara gidiyorum hepsine gittim sayılır ama alanyaya gidemedim....

inşallah busene...

ibrahim89

Daimi Üye
Tepki
49
EVET KALE Bİ BAŞKADIR..

http://img402.imageshack.us/img402/8837/16798670112659cfcb6fo1bf5.jpg

• Beğen
Tepkiler: sedonaa

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet kale anlatılmaz yaşanır kesinlikle... Yarışmaya başladığım ilk parkur...

Geçen sene kolum alçıda olduğundan yarışamamıştım bu senede okul sebebiyle olmayacak sanırım :( Gerçekten üzgünüm bu konuda :(

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
ibrahim abi foto da çok şugarmış.. haa valal süper çıkmışsın....

inşallah bakalım ne oaclak...kalede olur inşallah...

• Beğen
Tepkiler: İLKER TAŞ

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
memet sen oranın inişini görecen asıl

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
valla abi çok merak ediyorum gerçekten...
iniş olsunda bizim olsun...

yabancılara vermiyelim ilk 3 türk olur inşallah....

bakalım abi kısmetse göreceğiz alanyayı...

kendine iyi bak ali ihasan abim..

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
İki resimde benden olsun... Türkiyenin ilk 90 yarışında 3. olup madalyalarımızın unutulduğu yarıştan :D

Merdiven inişinin ortası... Her insanın en karizma çıkacağı yerdir sanırım... En sevdiğim fotoğraflarımdan birisi...

http://img140.imageshack.us/img140/6266/al031tg7.jpg

İnişin başları son asfalt çıkıştan önceki toprak iniş geçişi...

http://img117.imageshack.us/img117/8278/al052gx0.jpg

sedonaa

Aktif Üye
Tepki
41
yakışır hasanıma..maşallah pekte güzel çıkmışsın....

inşallah busenede inersin bende inerim inşallah...:)