115 Desibellik Bisiklet Kornası

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
http://www.zamazing.org/imaj/TechnoHayat/ggbik000700-01-l.jpg
Önünüzde giden kişiyi uyarmakla birlikte, sizi de bisiklet üzerinde zıplatabilecek olan bu korna, çıkardığı 115 desibel ses ile ciddi derecede uyarıcı bir özelliğe sahip. Bisiklet tutkunlarının tercih edebileceği bu ürünü, Hong Kong menşeili (link). Türkiye'ye gönderdiği kargolar, 8 gün içinde size ulaşıyor.Firmanın çok güvenilir olduğu söyleniyor.

Scudo

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Valla birisi yoluma tehlikeli biçimde çıktığında öyle bir bağırırım ki, ben bile kendimi zıplatmış olurum. Bağırdığım kişi korku meleklerini üzerine çekmiş oluyor ayrıca.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
115 desibel çok fazla ama kulak zarının limitlerine yakın.Bisiklet sürücüsü için sorun olmasın? Çünkü sürücü bu sese çok sık maruz kalacaktır.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Özellikle bisiklet yolunun ortasında bekleyip de öyle sallana sallana gidenlere çok yapmak istiyorum bu gibi bir kornayla uyarmayı.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@Faruk ÇUBUKCU

Kafam bozuk olduğunda o sesi bağırarak yapıyorum (DİKKAAATT!!) diye. Neye uğradıklarını şaşırıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: efecolakoglu52

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Konya'da halk olarak kanımızda var heralde yolun ortasından gitmek. Kaldırım durur adam bisiklet yolundan yürür. Böyle bişey şart

gezerfen

Aktif Üye
Tepki
151
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hay.alper.est

bahsettiğiniz ürünlerin daha kapsamlı versiyonlarını aşağıdaki firma üretiyor. bencede inanılmaz havalı şeyler. olsada alsak hemem dedirten cinsten, kışkırtıcı :rolleyes:

(link) video için: (link)

http://www.monkeylectric.com/products/m132s_gal/m132s_live3.jpg

• Beğen
Tepkiler: McMILLERR

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Bence oldukça iyi bir ürün.Fiyatı nedir acaba?Saygılarımla.

umut52

Üye
Tepki
40
Zaten şehirde ilerlerken araba sesleri,insan sesleri hepsi birbirine karışıp yaklaşık 60-70 desibel yapar(kesin bir bilgi değildir.Mantıken söyledim)Birde üstüne 115 desibellik bir korna eklenince zaten 160 desibelde hasar gören kulak zarı 115+60=175 desibelde nolur.Ama bunun için size burdan öğrendiğim ve uyguladığım bir yöntemi söyleyebilirim.(konuyla alakalı olan madde 2. maddedir.)
(link)