Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11 Yaşındaki kardeşim için Mondial Alpina bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BarışCan tarafından paylaşıldı.

1. BarışCan

BarışCan Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar :)
    2000 doğumlu erkek kardeşim için bisiklet almaya karar verdim. Kısa bir araştırmadan sonra önüme bu bisiklet çıktı. Aslına bakarsanız seçenek şuankinden daha fazlaydı fakat Üniversite'de okumamdan ötürü ve kendi harçlıklarımla alacağımdan ötürü belli bir fiyatı aşmamam gerekiyordu. Velhasıl kelam kendimce 250 lira hatta max 275 lira gibi bir fiyat belirledim. Yani hepi topu 275 lira param var. 276 olmaz :) Ayrıca taksitle alacağım yani durum birazcık vahim =) Çift amortisörlü birçok bisikleti bu fiyata süpermarketlerde rahatlıkla bulabiliyorum fakat azıcık daha düzgün birşey olsun istedim. Dönelim bisiklete Sitesinde şu tür özellikleri bulunmakta:

Kadro 24" Hi-Ten (Hardtail) Mtb Kadro
    Ölçü Size 16" (42 cm)
    Vites 24 Vites(SUNRUN)
    Maşa Süspansiyonlu. Hi-Ten
    Fren Tipi Ön V Fren Arka Disk Fren Seti
    Jant Tipi Çift Katlı Renkli Uğur Alüminyum Jant 36 Jant Teli
    Lastik CST 24x1,95 (53-507) MTB Lastik
    Zincir KMC Z50
    Hazne Joytech
    Aynakol 42x152 mm Aynakol Seti
    Pedal VP-872N
    Ek Bilgi Ön-Arka Plastik Çamurluk(bu çıkartılabilir)

http://www.mondialbisiklet.com/dag-bisikletleri/alpina/135-alpina-siyah-renk.html

İlk büyük bisikleti olacağı için + imkanlar el vermediği için bu tür bir bisiklet alayım dedim. Ayrıca 24"... Zaten Ergenliğe girip serpilmeye başladığında daha büyük boy ve ona yetebilecek bir bisiklet alınır. Siz ne diyorsunuz ne düşünüyorsunuz :)
    Bir de not düşeyim "dandik, biraz daha para ver-biriktir şunu al bunu al demezseniz sevinirim emin olun bende bunları düşünebilecek yaştayım, imkanlar dahilinde tavsiye verirseniz ve kırıcı-rencide edici olmadan yorum yaparsanız sevinirim(sözüm meclisten dışarı) :)

2. Hüseyin Vuruşkan

Hüseyin Vuruşkan Üye

Seviye:
    bisiklet gayet atik ve tatlı görünüyor bana kalırsa. :) Yani bu fiyata daha ne olabilir ki değil mi? Gayet güzel alınabilir bence. Ön disk olması da güzel gösteriyor bisikleti. Yani 11 yaşındaki bir delikanlı için çok özel bir bisiklet olur bence. Yalnız birşey dikkatimi çekti. Açıklamalarda ön V fren arka disk fren yazıyor. Ama resimde ön disk fren, arka v fren. Onlar mı yanlış yazmış, resim mi yanlış, yoksa bende mi bir hata var anlayamadım. Yani resimdeki ürünse eğer o fiyata, alınabilir. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim bu veya hangi model alırsanız..

3. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Gayet hoş hatta o yaştaki biri açısından mükemmel ötesi bir bisiklet, keşke benim de böyle fedakar bir abim olsa :) Kardeşiniz için hayırlı olsun şimdiden.

4. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    Ayaklığı reflektörleri çamurlukları var bunun ya. biz 1200 lira verioz kuru kuruya bisiklet alıoz hiç bir parçası olmuyor valla he.

11 yaşındaki biri için gayet güzel bence. önümüzdeki yıl ben de kardeşime almayı düşünüyorum. buna benzer alırım herhalde ben de.

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    O yaştaki birisi için çok güzel bir bisiklet, dandik çift amartisörlülerden çok çok iyidir. Bir de vites değiştiricileri elcikli olmasaymış, çok daha iyi olurmuş aslında.
    Acaba Salcano NG650 24" pazarlıkla filan alınabilirmi o fiyata, salcanoda bayilerin güzel indirimler yaptığına birçok kez şahit olduk forumda. Bir bayiye uğrayıp pazarlık gücünüzü kullanın belki işe yarar.
    Kardeşiniz güle güle sürsün bisikletini, ne güzel abiler varmış :)

6. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaşına göre gayet iyi olur bence. Güle güle kazasız belasız biner inşallah :)

7. BarışCan

BarışCan Yeni Üye

Seviye:
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) Bir aile dostumuzda çocuklarına bisiklet alacaklarmış. Tesadüfün böylesi bana sordular az önce :), iki tane onlar alacak bir erkek bir kız çocuğu için, bir de biz alacağız. Erkek çocuğu kardeşimle aynı sınıfta kız çocuğu bir yaş büyük. Üç tane alacağımızı söylediğimde umarım hatrı sayılır bir indirim yaparlar :) Yarın Çankaya'ya piyasa araştırması yapmaya ve pazarlık yapmaya gideceğim. Daha doğrusu pazarlık değilde verebilecekleri en son fiyatı alacağım, pazarlık ödeme sırasında yapılır:) Yarın İzmir Çankaya Sundu Bisiklet'e Salcano 24" için ve bir bayan modeli için fiyat alacağım.
    Aynı şekilde aynı hizzadaki Mondial bisikleti bayine gidip fiyat alacağım. Eğer fiyatları beğenmezsem eve geldiğimde bulunduğum ilçeye(Gaziemir) yakın bayilere telefon ile ulaşarak fiyat alırım hatta şu bayi şöyle fiyat verdi diyerek güzel bir rekabet ortamı da oluşturabilirim umarım :)
    Yarın maraton beni bekliyor :)

8. Kadir Lighta

Kadir Lighta Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ben onu bile alamıyorum takılıyorum forumda bisiklet yok ama hayali sürüyoruz bilgisayarım bile bozuk keşke benimde sizin gibi abim olsa :D kardeşin için hayırlı olsun güle güle kullansın :)

9. BarışCan

BarışCan Yeni Üye

Seviye:
    Tekrar mehabalar,
    Özelliklerini verdiğim alpina model bisikleti 240 peşin 255'de taksitli fiyatı olarak buldum. Bu fiyatları, 3 bisiklet alacağımı söyleyerek alabildim ancak. Hatta emin olmamakla birlikte geliş fiyatını öğrendim 198 lira+kdv. Tabi bu fiyatı bana daha farklı bir dükkan söyledi. Bana bu bisikleti bu fiyatlara satamayacağını ama iyilik adına dağıtılış fiyatını veriyorum dedi. Hal böyle olunca bahsi geçen fiyatlardan daha aşağıya indirim yapamadım.

Salcano için çankaya'ya gittim liste fiyatından 10 lira indiler başka da inmediler fakat 100 lira da inseler almazdım sanırım çünkü oradaki beyfendi gayet tersleyen cevaplar verdi. Ben ng650'yi biliyorum dükkana girip 3 bisiklet alacağımı 2sinin ng650 24" diğerininde onun bayan modeli veyahutta eşdeğer bi model alacağımı bu 3 model için fiyat istediğimi söyledim. Öncelikle bisiklet gösterelim dedi. Nasıl bir bisiklet olduğunu bildiğimi gördüğümü söyledim. Bundan sonra tavır değişti birazcık. Aldı eline hesap makinasını liste fiyatlarından hepsini topladı bir fiyat söyledi. İndirim olmaz mı dedim 30 lira da indi bisiklet başı 10 lira, dışımdan"-Teşekkürler hayırlı işler" içimden de tok satıcı bunlar diyerek ayrıldım. Verebileceğim parayı söyledim baktığım modelleri söyledim alaycı tavrından dolayı garipsedim biraz. Neyse belki kendince sorunları vardı beyfendinin kötü düşünmeyelim.

Sonuç olarak İzmir / gaziemirde en uygun fiyatla buldum buradan alacağız. :)

Verebileceğim paraya alabileceğim en iyi ürünü aldığımı düşünüyorum :)