Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11 sene sonra olur mu acaba

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mtsemiz tarafından paylaşıldı.

1. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese selam arkadaşlar. Yazdan yaza gidebildiğim bir evim var Akçay'da. O evin açık balkonunda da 11 senedir atıntı duran bir bisikletim var. Senelik iznimde gidip onu adam etmeye niyetliyim, ama açıkçası da beklentilerimi düşük tutmayı tercih ediyorum. Herkes bilir, bir gazetenin abonelik promosyonu olarak verilen Bisan İhlas Mountain Cat'den bahsediyorum. İstanbulda da iyi sayılabilecek bir bisiklet aldım ve severek de kullanıyorum ama şu an esas amacım gidip ilk günden emektar bisikletimi elden geçirmek, tamiratını bakımını yapıp diriltmek ve kullanmak istiyorum. Orada ilk alıp kullandığım yazın ardından balkona koydum. Üstü kapalı, yani yağmur yemedi ama devamlı açık, nemli hava altında hiç el değmeden 10 senedir bekliyor garibim. Yüzüne bile bakmışlığım yok, ne halde olduğunu gidince görecem. Bütün bu anlattıklarım 10 sene sonra bisiklete tekrar heveslenmemden kaynaklıdır. Şimdi sormak istediğim; beni neler bekliyor olabilir? Mesele büyük ihtimal lastikler çoktan çürüyüp lime lime olmuştur, Sele bozulmuştur diye düşünüyorum, ama mesela jantlar, jant telleri, zincir, vites grubu, kadro ne durumda olabilir, bunların da toptan yenilenmesi gerekecek mi? bu tür deneyimleri olan arkadaşlar fikirlerini söyleyebilir mi acaba? Tamirci bu işin üstesinden gelebilir mi? Tabii sorularım komik geliyor olabilir, ne yapalım, ben biraz geç merak sardım ve bu konuda oldukça toy olduğumu kabul ediyorum :eek: . Niyetim dönüşte bisikleti İstanbula getirip eşime tahsis etmek ve iki bisikletli olarak yollara koyulmak. Nereden başlayayım işe?