'' 11 eylül varmı garipçe ''

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
havada yağmazsa çok güzel doğrusu bugün. umarım güzel geçmiştir/geçiyordur turunuz. ben de akşama doğru kısa bi turlama niyetimdeyim hafif tempoda.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ne yağmurmuş yahu sabah kapalı idi bir türlü yağmadı gelen dostlar tolga ve
alpere teşekkürler tempoyu yavaş tutarak tolgayı kollayarak saat 10.30 da sarıyere vardık önden esiyordu rüzgar epey önü tuttum dostlar rüzgardan etkilenmesin diye ....
bende didona yapıştım...
sarıyere geldik tolga dostum gelemiyeceğini söyledi .ben ve alper kolları sıvadık eski bildik yoldan rampalara saldırdık bir türlü sağnak yağmıyordu ama bulutlar bizi pişmekten gene kurtardı gene şanslıydık...
bu arada koç üniversitesine doğru yol yapımı var idi ..
sarıyerden garipçe köyünün olduğu yere yani toplam 10 km lik yolu rampaları 11 ile alarak ortalama 47 km hızla roket gibi uçtuk alperle ..
ben önden bir ara rüzgarı tuttum sonra alper öne geçti ve onu arkadan yarım teker boyu farkla bazen sağdan bazen soldan yapışarak takip ettim hiç rüzgardan etkilenmedik ...
ve garipçe sapağına geldik ...ordan paso dik yokuş aşağı indik ki restoran tabi kapalı idi bedava çay içemedik tabi ramazan dolayısıyle bir dahaki sefere bedava çay içeceğiz ...
dönüşü aynı yerden yapmadık dönüşte lastik patladı akla karayı seçtik gülü seven dikenine katlanır ne edek bu janta göre değil bu teker emme biraz eskitelim 530 gramlık gene kalın hem yol hemde offroadda giden teker alacağız yalnız bu tekerlerde kardeşim adamı acaip uçuruyor ..... farklı yerden sarıyere çıktık ve maslak rampasından yukarı çıkarak bir çok kavşaklarda durarak dikkatli bir biçimde geçerek beşiktaşa ulaştık ve alperle kadıköye geçtik o bir kartal yapayım dedi .... sonra ayrıldık bu sefer hem accu hemde wunder çuvalladı....

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
geçmiş olsun kazasız belasız bitirmişsiniz. Bende yer yer yüksek, çoğunluk hafif tempoda sarıyere doğru seyrettim, belgrada olan yokuşu çıktım indim sarıyerde dinlenip döndüm, sonra eve ulaşabilmek için boğaziçi üni.sinin içindeki yokuşu çıktım mümkün olduğunca yüksek bir hızla. dünden sonraki yorgunluğa göre iyi bi performans aldım yine. 45 km yol yapmışım. sanırım dünkü yegane sıkıntım uykusuzluk ve iyi beslenmemiş olmam idi. tabi yüksek tempoda binince çuvalladık. Ama Kudret abimin dediği gibi bıkmadan usanmadan rampa çalışmak lazım yoksa o rampalar kolaylaşmayacak :)

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
ben bir şey yapamadım ona üzülürüm :( aksilik işte.allahtan bir sivilceymiş,haftasonuna kadar toparlarım ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren Boz

bu gün tolga dostuma da aynı şeyi söyledim eren çalışmak çalışmak çalışmak .
ha bunu niçin yapıyoruz bize ne faydası var diyebilirsin bu kendini performansını görebilme olayı iyi bir performansa ulaştığında olaydan ve ağır turdan zevk alacaksın tabi bu işi başardıktan sonra bırakmamak bu bence bir hobi bundan daha güzel bir hobi varmı bizim hobimiz kendi performansımızı en iyi duruma getirmek tabiki teknik bilgiller hakkında bilgi sahibi olmalıyız hatalarımızı birbirimize anlatacağız ....
uzun yolda yapılan hataları burda paylaşacağız ....
bu gün alperle çok güzel bir tempo yakaladık ama şu bir gerçekki grup gidiş disiplinini çok iyi uygulamak lazım alperin yarım teker boyu ile sağdan yanına yapıştım rüzgarın durumuna göre bazen sol oldu bu ama ona 404 gibi yapıştım bu sayede acaip zevk aldık uçtuk resmen şu bir gerçekki benim daha önce kullandığım teker continental kalın dişli teker idi
onla bu kadar hız yapamıyordum şimdi açıkçası jantı değiştirmeyi düşünüyorum....
ve rubena yol tekerinin daha kolay çıkacağı bir jant olabilir bakalım duruma göre .... yalnız bu rubena yol tekeri tek kelimeyle müthiş oldu...

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
1000km ye ulaşmadan herhangi bir upgrade yapmayacağım. bu çeşit bir disiplin oluşturursam yürütürüm diyorum bu işi. 1000km de spd ye geçerim 2000km de tekerleri semi-slick tekerlerle değiştiririm. ondan sonra anca 5000 de performansa yönelik bir komponenti değiştiririm diye düşünüyorum. Ne kadar yol o kadar köfte. tabi köfte yoldan sonra :)

• Beğen
Tepkiler: tolga.aydogan

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
@kron82
geçmiş olsun, ağrı yapıyor mu bisiklete bindirmeyecek kadar? Hafta içi ben muhtemelen her akşam çıkacağım yola bir gün çok hafif kondisyon, diğer gün yüksek tempo yol ve rampalar. Yarın gelirsen hafif tempo turlarız beşiktaş sarıyer hattında. Tabi akşam saati 18:45-21:00 aralığında falan.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Seyyah

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kron82

üzülme üzülme başaracaksın devireceksin km leri....

:in: :in: :in:

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
@Eren Boz

sağol eren, bir iki merhem iyi geldi,sanırım yarına toparlamış olurum.yarın akşam çıkalım,iyi olur pazardan önce :in:

• Beğen
Tepkiler: Eren Boz

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe

inşallah kudret abi :) teşekkür ederim

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
Evet arkadaşlar yorumlar okudum :) gelen gelmeyen herkese tesekkürler. Kudret abi sana ayrı tesekkürler :) gerçekten iyi bi yol arkadaşısın :) güzel keyifli bi turu geride bıraktık herkese nasip olaması dileğiyle. Kudret abi seninile ayrıldıktan sonra kartal yoluna gittim kartala varmadan geri döndüm hava kararması ve gidonda flaşörümün olmayısından dolayı kartala az bi mesafe kala geri döndüm. Ve başı neler geldi Kudret abi senin başına gelenini aynısı delta bisiklete 6 km kala lastik patladı ama inmedi deltaya kadar idare etti :) senini muhabbet beni yanlız başıma yakaladı valla. Ama bu günki hızımız tempomuz mükemmeldi. seni ayrı tebrik ederim rampalara çıkısın çok iyidi ben gerinde kaldım fotoragflamak için :) ehh o kadar olur :) ve bu gün toplamda ben 110 km yol katetmiş bulunmaktayım kudret abi :) şimdiden herkese tesekkürler bir daha ki turlarda görüşmek üzere herşey gönlünüzce olsun. kudret abi fotoları yollucam sana bilgine :)

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
@dapoet

bak şimdi...gelemedim diye...:( şaka bir yana dostum ayağınıza sağlık,bir daha ki sefere beraber pedallamak dileğiyle ;)

• Beğen
Tepkiler: dapoet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@dapoet

hocam sende çok iyi idin şu patrondan bir ayar çekseydinde bu pazar bir erikli yapsaydık ....

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
@Kudret Kurtcebe

kudret abi inan izin verseler hemen gelerim ama imkanı yok valla üzülerek söylüyorum :( ama malesef bu cumartesi olan tura katılamıcam :( turun tarihi 4 agustos cumartesi dimi abi

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
@dapoet

ben hemen cevap vereyim :D pazar gününe alındı gezi ;)

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
ozan yine tşk ama pazar gününede gelemem bizim çalışma saatlerinde hafta sonu izin yok hafta içi. ama tur birdahaki pazar günü veya cumartesi günü olsaydı iyi olurdu bayram oldugu için katılrıdım izinli olurdum ama hafta sonu olan turu pas geçiyorum :( ayrıca faceden ekleyin haberleşiriz face ismi: alper erdim trek siyah beyaz fotom var bisikletle ekleyin arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Seyyah

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
hatta abi bayrama tur planı düşünelim nasıl olur 1 . günü değilde 2 veya 3. günü nasıl olur

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
siz plan yapın abi bende izin programımı ayarlim bayaa bi kişi katılır artık :)