Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11 Eylül Eskişehir (ESBİG) Şelalede Mangal Keyfi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ramazan ayındaki ufak iftar turundan beri mangallı tur yapamıyorduk bugün onuda hallettik :) uzun zamandır 100 km üstü yol yapmadığımdan hafta içi kendimi hazırlamıştım.(http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90620)
    Bugün ise 4 kişi gayet güzel bir tura imzamızı attık.Hedef kış aylarında kar altında bir kaç kez sucuk ekmek yaptığımız Beşikderesi şelale mesire yeri.yaklaşık 40 km gidiş ve tabiki dönüş.Şimdi anlatıma geçeyim hemen.

Sabah 08:45 herzamanki buluşma yerinde buluşup Migrostan alışverişimizi yaptık.Normalde kalabalık beklentimiz vardı ama 4 kişi olduğumuzu görünce sucuk ekmek olayını köfteye çevirdim :) soldan başlarsak Önder Yönlü,Eser Sevinç,Selçuk Gürsoy ve bendeniz Ferhat Köse...

Bir solukta en uzun ve dik rampamızı aldık...

tabiki gecikmeler oldu :)

yaklaşık 20 km gayet hızlı ve akıcı bir yolculuktan sonra çeşme başı molası....

çeşmeden hemen 1 km sonra erik molası :)

Ekip bu rampada birazcık zorlandı mı ne :)

Ve artık orman içi yola girdik çok yaklaştık....

Eski turlardan aklımda kalan tecrübe gelir gelmez ayakkabıyı değiştiriyorum.Bu sefer spd eziyeti çekmiyeceğim mangal başında......

Hemen kendimize uygun bir yer buluyoruz......

Ben köfte hazırlamaya başlıyorum....

Eser ateşi hazırlıyor.....

herşey hazır Ateşin olgunlaşması bekleniyor....

Önder ocak başına geçti....

Ve artık köfteler hazır buyurun soframıza......

Yemekten sonra şelalenin yanına gidiyoruz su buz gibi biraz keyif molası.......

Kışın buzdan spd den çıkamamıştım bu mevsimde bu ayakkabı ile kaçırmam :)

Biraz daha dinlendikten sonra dönüşe geçiyoruz....Zorlamaya devam :)

Ve artık şehir merkezine ulaştık.

Bugünde çok şükür tekerimiz patlamadı zincirimiz kırılmadı hiçbir aksilik olmadan sağ salim gittik geldik.Bu güzel turu geçirdiğimiz Önder Yönlü,Eser Sevinç ve yeni tanıştığımız Selçuk Gürsoy'a sonsuz teşekkürler.....

2. Murat Bütün

Murat Bütün Üye

Seviye:
    o elma ağacı bizim bahçemiz bu arada :d geçen hafta bende oradaydım beşikderesi benimde bisikletle gitmek istediğim bir yer ne zamandır gitmiyorum kamp yeri vs felande var diye duydum ama doğrumudur

Eser Sevinç bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Erik ağacından bahsediyorsan hakkını helal et göz hakkımızı yedik :) ama kimse toplamamış erikler daldan düşecek kadar olgunlaşmıştı.Kamp yeri derken sadece çadır kuracaksan o yerde her taraf çadır yeri izin veriyorlarmı bilemiyorum ama hiç sormadım o kadar gittim çadır kuran da görmedim.Bugün sadece piknik yapan ailelerden bir tanesinde çocuk çadırı vardı ufaklar oynasın diye....

Eser Sevinç bunu beğendi.
  4. Murat Bütün

Murat Bütün Üye

Seviye:
    şaka yapıyorum ya kötü anonim bahçesi orası arkada elma ağaçlarında var yeşil elma hafif ekşimsi :)

5. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu güneşli günde o selale suyuna girmek ne müthiş bi duygudur ya bundan iyisi herhalde o gece orada konaklamak olurdu :)ayaklarınıza saglık

6. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Pedalınıza sağlık afiyet olsun su ve yeşil iştahı daha bir açıyor zaten :)

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürler.....

Teşekkürler Paşa burada Malatya gibi suyu her yerde bulamıyoruz :) bulsak da buz gibi :) fotoğraf çektirene kadar dondum .Geze yatısı nasıl olur bilmem ama soğuk ve bol sinekli olacağını tahmin edebiliyorum.....

selçuk Gürsoy ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  8. SEMİH ERAKÇORA

SEMİH ERAKÇORA Yeni Üye

Ayağınıza sağlık, sayenizde eskişehirimizdeki anılarımızı tazeliyoruz ve özlemimiz artıyor. Teşekkürler güzel sunumlar için.

selçuk Gürsoy ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok güzel bir gezi oldu, köfteler enfesti, beraber pedal çevirdiğimiz ve değerli yorumlarıyla konuya katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler

selçuk Gürsoy ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)
    Çok güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
    Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben teşekkür ederim takibiniz ve güzel cümleleriniz için.

12. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat Kardeşim, Ankara'dan yaptığın turları takip ediyorum bir Eskişehirli olarak, Tüm ekibin ayaklarına sağlık, afiyet olsun köfteler güzel gözüküyordu. Resimler ve anlatımın için teşekkür ederim.

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben teşekkür ederim Cüneyt abi.Bende bir Ankaralı olarak Eskişehirden Ankarayı takip ediyorum ama büyük şehirlerde hem bisiklete binebilmek çok zor hemde tur düzenlemek.Emeklilikte Ankaraya yerleşirsem çok pis grup kuracağım oraya :) niyet kötü anlıyacağın......

14. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Her zaman bekleriz,ben Eryaman oturuyorum, biz ancak çevre yolunda veya bu pazar yaptığım gibi Eryaman Ulus gidiş geliş 50km bukadar bir turum oluyor. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta Ankara etrafındaki çevre yolunda bir tur planlıyorum. 110km civarı 20km ortamaya çıkarttım bakalım işte, hayırlısı artık yaparsam resimlerim formdaki arkadaşlarla paylaşarım.

Murat Çetinkale ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bayramda Ankaradaydım orada bir akrabam haftasonları için Ayaşın hemen çıkışında bir köye ev yaptırmıştı eşya taşımaya gittik.Yolu inceledim mükemmel tur yapılır.Hele hele sizin oradan çok daha ıyı olur tavsiye ederim.İncirliden 75 km tutuyordu sizin oradan sanırım 50 km de varırsınız Ayaşa.Yolun geneli düz Ayaşa girmeden güzel rampalar var tam benim sevdiğim cinsten :) Birde Beypazarı ve Kızılcahamam turları varki aklımda Ankaraya taşınmasam bile kesinlikle bir seferinde bisikleti yanımda getirip o taraflara tur yapacağım.

Sizede tavsiyem çevre yolu yerine yenikent üzerinden biran önce şehir dışına çıkmanız.Emin olun çok daha keyif alırsınız.20 km ortalamada çok çabuk yükselir kötü bir ortalama değil yaşınıza ve bisikletinize göre.Ben burada gençlere her zaman söylerim pedal çevirmekten keyif aldığınız seve seve çevirdiğiniz sürece herşey oluyor.Ortalamada yükseliyor çıkılmaz denilen yere de çıkılıyor.Bisiklet de hayallerdeki bisiklet oluveriyor.Bana deselerdi şu rampaları 20 km ile çıkacaksın rüyamda görsem inanmazdım çıkıyorum şimdi :) scott yol bisikletin olacak deselerdi aynen :) oda oldu.Çok isteyince oluyor durumuna en çok inananlardanım yaşadım ve gördüm.

Paylaşma kısmınada sonuna kadar katılıyorum ne yaparsanız yapın burada paylaştığınız zaman okuduğunuz cümleler ile daha çok besleniyorsunuz.İsteğiniz azminiz daha çok artıyor.Çevreniz çok genişliyor.Türkiyenin her şehrinden pedaldaş arkadaşlarım oldu bir çoğu ile dost seviyesine geldik herşeyi bu foruma ve paylaşımlara borçluyum.

Herkese iyi forumlar...... :)

16. selçuk Gürsoy

selçuk Gürsoy Yeni Üye

ilk uzun turumdu biraz yorucu biraz rambalıydı, zevkli ve eglenceli bir turdu... Önder Yönlü, Eser Sevinç, özellikle Ferhat Köse abimize çok teşekkürler... :)))

Eser Sevinç ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  17. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat Kardeşim seninde bahsettiğin gibi Ayaş tarafı güzel birkaç defa Yenikent tarafına doğru gittim çıkıştan sonra döndüm geldim, fakat o taraf planda var, bu hafta sonu lastikleri değiştirdim 26x1.75 yol lastiği taktım, çok kalite birşey değil gerçi yanılmıyorsam Rubena gibi birşey sanırım, ben sizlere göre ben çok amatör kalırım. Eryaman Bakanlıklar işyerine gidip geliyorum 32x2 64 km oluyor 2 saat 45 dakika civarında gibip geliyorum, 50 yaş 90 kilo biri için bence iyi sayılır diye düşünüyorum.

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Cüneyt abi hepimiz amatörüz sıkıntı yapma :).Ben profosyonelim diyerek altına binlerce liralık makine alıp 50 km yol yapamayanları, abi vites ayarımı yapabilirmisin diye bana yaptırıp ertesi gün vites ayarı böyle yapılır diye yazanlarıda gördüm :) sıkıntı yok o yüzden.

Sen kendini yaşıtlarınla, aynı kiloya sahip ve aynı tür bisiklete binenler ile kıyasla eğer kıyaslama yapacaksan ve söylediğin günlük km gayet iyi bir yol.Emin ol senin kilonda ve yaşında yüz kişiden 5 tanesi o yolu hergün yapamaz.Olaya böyle bakarsan çok daha mutlu olursun.

19. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    O buz gibi suda yüzmeden mi döndünüz arkadaşlar?.. :) Baştan sona çok güzel Ferhat kardeşim, emeğinize sağlık. :in:

Ferhat Köse bunu beğendi.
  20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi ne yüzmesi fotoğraf için ayakta zor durdum :) hatta abuk subuk bir sürü poz var koyamadım rezil olmayalım diye.

teşekkür ederim güzel cümlelerin için sende özeletmiştin kendini hoş gedin diyeyim.....

Ahmet Salih Özenir bunu beğendi.