Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11 Ekim 2009 Antalya, Yeniköy kısa bir gezimiz.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    11 Ekim 2009 Antalya Yeniköy kısa bir gezimiz.

Merhaba arkadaşlar.:)

Cuma günü eşimi almadan, Sümer Tilmaç’ın çiftliğine pedal basınca, eşimde Pazar günü tandeme binelim dedi.
    Tabi bir gün önceden program yapıldı. Çetin ağabey, Nazlı hanım, eşim ve ben sabah 9.30 gibi buluşup, Kepez rampasını çıkıp Yeniköy tarafına pedal basacağız dedik.

Program harfiyen yerine getirildi. Dörtlü, tam kararlaştırılan saatte peş peşe yola çıktılar. Sadece, sabah, sabah Kepez rampası çekilmez geldi. Çık babam çık. Tepeye vardığımızda benzin istasyonunda uzunca bir dinlenmeden sonra, yeniden Termessos kavşağına doğru yola devam ettik.

Yolda arkamdan gelen 2 mtb li arkadaş merhaba Ender abi dediklerinde şaşırdım. Bizim arkadaşlarımız Vedat ve Mahmut’tan başkası değillermiş. Onlarda birkaç kilometre bize eşlik ettiler. Onların yolu daha uzun ve dik rampalar olan Korkuteli yolu olduğu için bizden izin isteyip pedallara asıldılar.
    Termessos kavşağında, çeşme başında gene kısa bir dinlenme yapıp köy yoluna girdik. Trafik kısmen çok azaldı. Nar ağaçları içinden Yeniköy’e vardığımızda burada çay molası verip öğlen yemeğine yetişmek için Antalya , Ankara yolu üstündeki benzin istasyonuna doğru yönümüzü değiştirdik.

Ben benzin istasyonuna geldiğimde fotoğraf makinemi aldığımı hatırladım ve bu ana kadar hiç resim olmaması hep bu unutkanlık yüzünden oldu.

Şimdi benzin istasyonundan sonraki resimleri atayım.

Benzin istasyonunun bahçesi.

Küçük havuzda hayal, meyal gözüken koca bir Japon balığı.. Üst taraftaki ağaç görünümü suya vuran yansıma.
    Çekerken de şaşırmıştım, şimdide şaşırdım, ne tarafı yansıma, çözemedim ben.
    2 bisiklet bir tandem dinleniyor. Sahipleri de yemeklerini bekliyor.

Bahçe o kadar ilginç dizayn edilmiş ki, hayaller köyü gibi bir yer ortaya çıkmış.
    Bizim takım. Soldan Nazlı hanım , Çetin ağabey, İlknur hanım.
    En sağ başta ki de ben . Garip fotoğraf makinesi sahibi olmak, işte en az resimlenmek demek.

Çok ayıp oluyor ama. Bu resimde nerden araya karışmış. Hemen sileyim bunu. Pardon.

Yemek üstü bayağı bir orda dinlendik. Nerdeyse uyuyakalacaktık. Benzin istasyonu sahibine buraya hamakta atmasını söyledik. Bir dahaki gelişte yoksa evden hamak getireceğimizi söyledik.
    Ve geri dönüş başladı. Arabalar çok süratli yanımızdan Antalya’ya varmak için yarışıyorlar. Gelmişsiniz ya kardeşim yavaşlasanıza biraz.
    Bizler çok kısa günler içinde bu levhaların benzerini o kadar çok gördük ki, kendimiz bile şaşırıyoruz. Gezentiler sizi dediğinizi duyar gibiyim.
    Nihayet Kepez’den Antalya’ya bir bakış atıyoruz. Hava temiz gözüküyor. İyi.
    Kepez’deki Türk bayrağımız ve Atamızın rölyefi.
    Topçular kavşağındaki Altın portakal heykeli de son resmimiz oluyor.

Bu günkü gezimiz evden çıkıp eve dönüş tam 79 kilometre sürmüş.
    Güzel bir geziydi.
    Beni ve Çetin ağabeyi, Salı günü çıkacağımız İzmir’e bisiklet ile gidiş gezisine hazırlayan bir gezi oldu. Kısmetse Salı günü pedala basıp denizli Aydın üstünden İzmir’e doğru pedalla maya başlıyoruz. Tabi gene kilometre sınırı, gün sınırı yok. Ne kadar gittik, nerde kaldık, o an karar verilecek.

İşte böyle sevgili arkadaşlarım. Bir başka gezide görüşmek üzere. :)

Sevgi ve selamlarımla.

nuriaktürk, sadana, pnar ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Ender abi,

En güzel şehir tanıtım rehberleri bile böyle anlatamıyor bir kenti.:in:

Bir de Ender abi, üyelerin göz sağlığı için o güveç kabındaki yemek:in: :D fotosunu kadırır mısın ?

Takılmış kalmışım ekranın karşısında, ekrana burnum değecek kadar yakından bakarken radyasyondan gidiyordum.:)

Forum kurallarına ekleyelim ya, bir siz bir de Mesut Girgiç hocam'ın yemek fotosu :( eklemesi yasak olsun.:)

Ayaklarınıza, :in: ellerinize sağlık.:in:

Selamlar

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Yolunuz açık olsun , paylaştığınız için teşekkürler...

4. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuş..fotolarınızı izlerken zevk almamak elde degil.. teşşekkürler...

5. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Merhaba arkadaşlar.

Çok teşekkür ediyorum. İşte bende çoğu kişi gibi gezdiğim yerleri fotoğraflamayı çok seviyorum. Tabi bunun sonucu da ellimde çok miktarda fotoğraf oluyor.
    Bunları eleyip forumlarda paylaşıma sunuyorum. Sizlerinde ilgisini çekince de inanın insan çok mutlu oluyor.

Soner'cim ben o resmi silmiştim gene kendiliğinden foruma yapışmış hayret ki ne hayret. :D

Teşekkür ediyorum. :)

Sevgi ve selamlarımla.

6. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    Paylaşımınız için teşekkürler. İzmir gezinizde umarım hava şartları size zorluk çıkarmaz. İyi turlar.

7. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel ve bilgilendirici bir gezi oldu benim için. Akaryakıt İstasyonu sahibini kutlarım, insanın bisikletine benzin alası geliyor. :D Şu Antalya ne zaman tekerleklerimin altında can çekişecek bilemiyorum. :)

8. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    harika gezi olmuş paylaştığınız için teşekkürler

9. Vedat Jitan

Vedat Jitan Üye

Seviye:
    ender abi yapdıgnız parkurda karşilaşmıştık biraz sohbet ettik cetin abi ilknur ve nazlı hanımı yaptıgınız turlar ve yeni porejeleriniz icin ayrıca 9ekimde 109 km serik geziniz çok güzel ve ekibiniz anteramanlı yaş itibarıyla genclere örnek oldugunuz için tebrik ederim.genclerede sesleniyorum vaktinizi bisikletle parkda degil daglarda görmek isteriz saygılar

10. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:

Abi program süper gezi 3 defa süper.Yemekler harika.Özellikle de kask çok güzel ve profesyonel.Akdeniz dediğiniz zaman deniz ve yeşil aklımıza geliiyor.Lokmalar da tabi..:) Ben cidden bazen kendime kızıyorum bu güzel gezileri kaçırdığım için.Aslında bir bölüm olsa "Seçkin Geziler" Diye ben direk buna oy atardım sanırım..Tşk ler emeğiniz ve paylaşımlar için tşk ler.
    İyi Forumlar.

11. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Sevgili arkadaşlarım merhaba

Sizlerden çok özür diliyorum. ben bu gezi sonrası 13 güm kadar yollarda kalıp İzmir'e kadar pedal bastım. Döndüğümde de ekstra işler çıkması sebebiyle sizlerin mesajlarını tesadüfen sadana nickli arkadaşımın konuyu ortaya çıkarmasıyla gördüm burdan onada mesaj yazdığı için teşekkür ediyorum, ben bu konumu unutmuşum aslında. :(

Serhad:k arkadaşıma yol boyu yağmur bize o kadar müsade ettiki İzmir'e varana kadar ufak serpinti harici hiç sağnak altında kalmadık. Ya tam kamp atacakkken yağmur başladı, yada sığınacak yerin önünden geçerken yağmur başladı, sanki efsunlu gibi yol aldık. :D

Yunus Emre POLAT En kısa zamanda inşallah Antalya pedallarınız altında olur, tabi bizlerde yanınızda.
    Benzin istasyonu için ise, hakikaten çok güzel bir yer. Unesco temizlik ödüllü sayılı istasyonlardan birisidir. ;)

felis911 Bende ilginize teşekkür ediyorum. :)

VEDAT JİTAN Vedat'cım güzel dileklerin için teşekkür ediyorum. Herkese pedallamayı tavsiye ediyorum. ;)

sadana Sana da ekstra teşekkür ediyorum, gelen mesajları bile unutmuş, hatta konumu bile unutmuştum. İyi ki mesaj yazmışsın.
    Senin gezilerinde çok güzel oluyor, aynen devamını diliyorum. :)

Her arkadaşıma sevgi ve selamlarımla.

sadana bunu beğendi.
  12. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Kısmet abi.Bizden senin elinden saygı ve sevgiyle öpüyoruz.
    ALLAH size ve bütün sevdiklerinize hayırlı ömür versin abi.Bende ayrıca çok tşk ederim.İyi Forumlar.