Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

11-32 ruble aktarıcıya değiyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında meseduzu tarafından paylaşıldı.

1. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    arkadaşlar 7 li olan sistemi 8 li yapmak istedim fakat 11-32 8li olan rubleyi taktıkdan sonra arka aktarıcı ön en küçükde iken, arka üstden 1-2-3 e aldığımda rubleye değiyor vidasından sonuna kadar kaldırdım ama nafile başka çağresi varmı. bu arada SHIMANO ALIVIO RD-M410 ARKA AKTARICI

2. Serkan.Sezer

Serkan.Sezer Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Zincirinizi kısaltırsanız sorun kalmayacaktır büyük ihtimalle.

3. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    olumsuz zinciri kısaltmak işe yaramıyor. bu gün bu şekilde deneme yaptım. denememde yaptığım gözlem sonucu bu ruble ile bisiklet kuş gibi oldu. eski ruble alışkanlığıma göre ön 2-4 de iken harikaydı. tam benlikdi yola harika gidiyordum ama şimdi bu halde yolda yüksek kadansda gidiyom hatta boşa dönüyor pedal. eski rublenin 2-4 sertliğine, yeni rublemde ön 2-6 da olunca ulaşıyorum. ama olsun bu şekildeyken yüksek kadanslara çıkınca önü üçe takıyorum nitro olmuş gibi oluyo ama kısa mesafe tabi sonra soluk soluğa kalıyom :) yani şuan rublede sorun yok gibi 1-1 yada 1-3 yapmayınca. zaten gerekde yok (nerde kullanılıyor 1-1 yada 1-3 onuda merak etmiyo değilim) böyle kullanmaya devam. ayrıca arkadaşlar bu mtb ye yol rublesi takılırmı.