108+ üstü kilodan 80 kiloya düştüm. (Nasıl mı? Hepsi içeride)

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Tebrik ediyorum mükemmel birşey başarmıssınız maşallah
Benimde kilo vermem lazım ama 5-6 kilo verdikten sonra hemen almaya başlıyorum boy 172 kilo 92

• Beğen
Tepkiler: Max Torque
Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@huseyin.gundogdu

Yukardaki cümleyi okuyana kadar herşey iyi gidiyordu. Yukardaki sayılan besinler de asla yenmemeli. Karatay diyetini lütfen okuyun. Bunların hepsi hızlı karbonhidrat yani kana çok hızlı karışıyor ve kan şekerini yükseltiyor. Yağlanma mekanizmasının nasıl işlediğini anlamak için Karatay diyeti kitabı iyi bir kaynak. Şeker-insülin ilişkisini çok iyi anlamak gerekir.

Sağlıklı yağları yemekten kaçınmayın. Listede herşeyi "yağsız" ya da "az yağlı" olarak okudum. Sağlıklı yağlar zayıflamak için yenmelidir. Yağsız yada az yağlı yemekten de kaçının.

Herşeyden sonra spor önemli. Düzenli spor yapılmalıdır. Sadece beslenmeyi düzelterek zayıflamak kolay değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçekten güzel bilgiler vermişsiniz, ben bi de başka bir konuya da değinmek istiyorum. Bu kilo vermenin bir sürü inciği boncuğu olduğunu biliyorum ama çok basitçe kafanızda ben kilo vericem bunu yapıcam demeniz yeterli gerisi gelir zaten.
Ben 19 yaşındayım boyum 1.75-76 kilom da 75-80 arasında gidip gelir. Ben tartılırım baktım ki 80 olmuşum derim ki yemeği azaltmam lazım azaltırım(azaltmaktan kastım 2 tabak yerine 1 tabak yemek, az yerken de çok yerken de ekmeği nerdeyse hiç tüketmem). Sonra da eski kiloma dönerim bu döngü hep böyle devam etti :)
Yani demek istediğim kilo vermek zor birşey değil sadece onu istemek önemli yoksa diyetisyendir bilmem nedir boş şeyler.
Bu arada insan metabolizmasında yağ-karbonhidrat-protein birbirine dönüştürülebilir o yüzden çok üst seviye diyet yapmayanlar için (Hüseyin Gündogdu'nun yaptığı gibi) az yemek yeterlidir :D

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Ozan Cansel

10 sene sonra artık bu yöntemle kilo veremeyeceksin. Alacaksın veremeyeceksin, alacaksın veremeyeceksin...

• Beğen
Tepkiler: Sey_Yeah
Tepki
16
İsim
GURSEL
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bilinçli programlı yapmadım ama ben de yaz başı 95 kilo falandım şuan 79-80 kiloyum.

yaptığım şey ise sadece dışarıda bir yerlere oturunca arkadaşlar sipariş verince ben almayayım deyip bir içecek seçip onla takılmak oldu. dahası evde pek efor sarfetmeden geçirdiğim günlerde yemek yemeden durmaya çalışmakla oldu ve öğünleri meyvelerle falan atlatmakla oldu.

işin sırrı basit aslında vücuda giren yakıt az yakılan çok olursa kilo illaki verilecektir. ama bu şekilde düzenli ve kontrollü ölçülü resimli zayıflama programına tabi olmak cidden büyük irade başaran arkadaşı tebrik ediyorum. bisikletle ilgilenen kişilere yakışır bir tutum olmuş.

• Beğen

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
hocam tebrik ederim 10 nisanda 110 kiloydum şimdi 87 ve 1 aydır koruyorum kiloyu body building yapıyorum sarkıkları toparlamak için :) en büyük zevk o damacana şişesine bakıp boştan yere taşıyomuşum diyerek çay sigara yapmak

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
azim kararlılık budur kendini kontrol edebilen şuurlu kimseleri takdir ediyorum

• Beğen

abcde_

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Bianchi
Bende 14 yaşındayım boyum bayağı uzun 1.80 1.86 arası bir boyum var tahminim kilom çok fazla bana göre ama görünüme bakan arkadaşlarım zayıf olduğumu söylüyor ama bana göre öyle değil 83 84 kilo varım pantolonlar küçülmeye başladı bu ciddi bir şekilde moral bozukluğu yaptı bende şu sıralar ekmeği azalttım sabahları okulda 4 poğaca yiyorum gün boyu öyle dolaşıyorum ama o 4 poğacayıda kesmem lazım.. Çayı şekersiz içemiyorum ama şekerli olan ürünleri tüketmekte hiç zorluk çekmem ama çayı şekersiz imkanı yok içemem.. Şu sıralar dersler olmasa bisiklete daha fazla yüklenicem ama dersler biraz sınır koyuyor elimden geldiğiyle bisiklette uzun yollar yapmaya çalışıyorum .. Tecrubeli abilerim bilir hem bisiklet sürüp hem yaşıma uygun bir şekilde kilo verebilirim merak ediyorum vucudumda bazı yerler çatlamış ve oturduğum yerde göğüs bölümü sarkıyor biraz ve göbeğim çıkıyor ortaya buda ciddi bir şekilde moralimi bozdu hep sıkıntıdan yemek yedim saatine bile bakmadan ailecek yemek yedik şuan ailecek kiloluyuz. :) Ama bunlara dur demek istiyorum kilo vermem lazım tecrubeli abilerimin önerilerini yazmasını rica ederim..

• Beğen

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Tebrik mesajı yazan herkese çok çok teşekkür ederim.. İnanın sizlerden güzel mesajlar almak kilo verme mutluluğundan daha mutlu ediyor beni.

Belki programım herkese uymayabilir. ama inanın kafanıza koyduğunuzda Kilo verme işini çok çok daha basit olacaktır.

Tekrar teşekkür ederim. iyi ki varsınız. :)

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
@Hasan Karagüney

kilo sorunu olan arkadaşlar özelden msj atsın yardımcı olabildiğim konuda yardımcı olurum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gerçektende Bravo, kilo verme konusunda vede ben kilo veremem diyenlere inat çok başarılı bir örnek olmuş ama dahada vermeyin derim bu haliniz çok iyi :)

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Kilolu olan arkadaşlara güzel bir örnek oldunuz. Hayırlı olsun. Belirttiğiniz gibi "3b" den uzak durmak lazım. Ölçülü olarak her türlü yemeği yiyebiliriz. Yıllardır bazı doktorla bizim yemek yeme kültürümüzü unutarak başka ülkelerin kültürüne göre yönlendirdiler. Aslında ülkemizde et,süt ve et ürünlerini bazı kesim yasakladı. Bazıları yasak olmadığını söylerekek ifşa etti. 2 tarafta bir yönden haklı. Yemeği yasaklıyanlar eskisi gibi beslenerek ve beslenmeği yakmadığımı savunarak istemiyorlar. Yasaklamayanlar ise ölçülü olarak yenildiğinde zarardan çok yararı olduğunu söylüyorlar. Sanırım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Dikkatli beslendiğimizde kilo diye bir şey olmayacağını söylüyorum. Eski bir halter sporcusu olarak ve hala aktif olarak spor yapan biriyim. Dikkat etmediğim zaman max. 64 kg çıkıyorum. Ama dikkat ettiğim zaman 59.70 kg. geliyorum. Bb yaptığım zaman 63 kg çıkıyorum. O da kas kütlem arttığı için kas kilosu. Kollarımda "tenisçi dirseği" hastalığı ve sol ayakta 2 yırttık :) Kollarımın tedavi sürecindeğim. Nasip olursa 2-3 ay içerisinde tamamen geçecek. Ayağımdaki yırtıklarım birisi temelli kalacak. Diyer yırtık ise ayağım ne zaman kitlenirse o zaman ameliyatla dikilecek. Yazmam sebebim istediğiniz zaman ne zorluklar çıkarsa çıksın yapmak istediğiniz şeylerden vazgeçmeyin. Ben bu halde inatla istediğim hale gelmek için uğraşıyorum. İnanın kardiyo yapmak kadar zor. yorucu ve bir o kadar da sıkıcı çalışmak çok zor. Bu kademede bırakırsam vücudum eski halimden de kötü bir duruma gelebilir. Hüsayin sen güzel bir kardiyo ile 30 günde tam bir bb yapar hale gelirsin. Tekrar tebrikler. :alkis:

• Beğen

Cihan Şar

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Scott
Tebrik ederim, bu işin sırrı aslında kafaya koymak, sonra ise azim... bende yaklaşık 1 sene evvel 105 kilodan 73 kiloya kadar indim, tabii baktım git gide çelimsiz olmaya başlıyorum sporla beraber 77 kiloya çıktım, o açıdan artık zayıflamayın derim kas kütleniz üzerinde yoğunlaşın.
Onun dışında zayıflamanın belkide en can sıkıcı yanı çatlaklar ve sarkmalar gördüğüm kadarıyla sizde pek yok belli ki spor yapmışsınız,kendini belli ediyor zaten :) zayıflayacak olan arkadaşlara sporu asla ihmal etmeyin derim sonrasında vücuttaki deformasyonları düzeltmek için çok çok uğraşmak gerek...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
valla helal olsun hüseyin ,
beraber formulaya gittiğimizde valla senin bi zamanlar 107 kilo olduğunu bilse idim şaşkınlıktan dilim düşerdi ,ama hakikaten çakı gibi olmuşsun, tebrik ederim seni,,

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Kudret abim çok teşekkür ederim. :)

Diğer tebrik eden tüm arkadaşlara birkez daha teşekkür ederiyorum. :)
@Kudret Kurtcebe

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Hayatınızın bu güzellikte devam etmesi dileğimle .

Tebrikler.

• Beğen

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Tatillerde kilo verip okul ve sınav zamanında (heleki sınav zamanlarında.. opfofpfo ) kilo alan biri olarak öğrenciler diyet yapmasın... Çoğunlukla diyet yapan öğrenciler derslerinde düşüş yaşıyor. Bkz: Ben :) Ancak abimi tebrik ederim büyük bir iş başarmış... o kiloyu vermek üstün azimin göstergesidir...