Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

108 km sonrası şikayetler

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında orkun tulu tarafından paylaşıldı.

1. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bugün ilk defa bu kadar uzun bir tura çıktım
    108 km süre 5 saat 33 dakika bisikletim scott p6

şu soruların cevaplarını bilenler yanıtlarsa sevinirim

1. ayaklarımın spd ye denk gelen yerlerinde yanma oldu hatta sürüş esnasında arada uyuşuyordu acaba neden ?
    2. avuçlarımın sağ ve sol alt köşeleri ağrıyor barend le bu sorun çözülür mü?
    3. bu tür turlarda redbull tarzı içeceklerin faydası veya zararı olur mu?

2. silas

silas Üye

Seviye:
    1- Bende yanma veya uyuşma olmadı. İşin gerçeği nasıl bir çözüm önerebilirim bilmiyorum.

2- Bende aynı soruna sahibim. Ancak Barend bu soruna mutlak çözüm değil. Barend (eldiveninizin zaten olduğunu varsayarak) bile olsa gene ağrı ve uyuşma oluyor.

3- Kısa vadede redbull tarzı içecekler iyi geliyor. Ama sonraki günde 100+ giderseniz sıkıntı olabilir. Uzun vadede izotonik içecek ve müsli aynı performans artışını sağlamasa da daha sağlıklı.

orkun tulu bunu beğendi.
  3. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    1. sorun bendede olmadı sadece 120 km sonrası baş parmağım ağrıyor..

2. sorun bendede vardı brend işe yaradı bende aldığımdan beri farklı şekilde gidonu tutuyorum hep aynı şekilde tutmayınca geçiyor.. yada daha az ağrıyor.

3. sorun hakkında yine bir bilgim yok.

orkun tulu bunu beğendi.
  4. dbr

dbr Üye

Seviye:
    Spd aynı yere bastığı için uzun turlarda böyle sorunlar olabiliyor.Ayakkabı tabanı yumuşaklığındanda olabilir.
    1-Ayakkabının spd bastığı yeri sert olanı.
    2-Linkteki parçayı takıp arada düz kullanmak.http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2899,DeltaBisiklet,2361
    3-Linkteki pedal türlerini kullanmak.http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2896,DeltaBisiklet,2359
    4-Jel destekli eldiven kullanmak.http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2860,DeltaBisiklet,2332

orkun tulu bunu beğendi.
  5. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam enerji içeceklerinin tansiyonu yükseltiğini duydum.bu sıcak yaz günlerinde sakıncalı olabilir, onun yerine izotinik içeceklerin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

6. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende enerji içeceği yerine maden suyu içiyorum kaybolan tuz miktarını karşılıyo ve birde serinletiyor..

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    1.Ayakkabı ayarlarını gözden geçirin.Büyük ihtimal yanlış ayarlı.Ayakkabının kayışlarını yada bağcıklarını fazla sıkmayın.
    2.Gidonunuz açısı iyi ayarlı değilse uyuşma olur ve kolaltı kası felcine sebebiyet verebilir.Gidonunuz kol açısına göre ayarlayın.Jelli eldiven kullanın ve ellerin tutma şeklini sürekli değiştirin.
    3.Enerji içecekleri zararlı zaten.Gereksiz vücudu zorlamaya gerek yok.Maden suyu+sıkılmış mevye suyu+bisküvi parçacıklarıyla karışım yapın.Tavsiye ederim.Karışım sıcak havalarda suya atlamış gibi serinletiyor.

8. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: