Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000ytl ye kadar race bike tavsiyesi 0-2.el

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ozgun_a tarafından paylaşıldı.

1. ozgun_a

ozgun_a Yeni Üye

arkadaşlar bisiklet sporuna yeni giriş yapacağım.hızı seven birisiyim.daha önce race motorsiklet te kullandım ama öğrenci halimizle motorsiklet alacak durumum yok ancak 1000 ytl ye kadar racebike alacak durumum var.tavsiyelerinizi bekliyorum. fiyat/performans olarak en iyisi ne olur 2.el-0-toplama(tabi varsa bu fiyata :) )

not:konumum ankara

2. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    En güzeli o paraya 2. el full tiagra ama zor,birkaç parçası sora olsa da 2. el kaliteli birşey bulabilisin,araman lazım.

3. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bende geotech air modeli var vites sistemi 9 lu tiagra ve aşşağı yukarı 1000 ytl gibi bişeydi aldığımda haberin olsun...

hız bunu beğendi.
  4. ozgun_a

ozgun_a Yeni Üye

delta nın race i için ne dersiniz. alıp zamanla parçaları değiştirsem?

5. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    biraz daha bekle sezon açılsın, hem biraz daha para biriktirmiş olursun, sonra peşin parayla güzel indirimler olabilir,

sprint ve GdBAR bunu beğendi.
  6. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    1000ytl bütçe ile elle tutulur bir yol bisikleti bulmak Türkiye şartlarında çok zor. Fatih arkadaşın söylediği gibi, biraz daha bekleyip bütçeyi biraz daha yükselterek güzel bir 2. el kovalamak bencede çok daha mantıklı.

GdBAR bunu beğendi.
  7. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence Delta'nın modelini alıp parça yükseltmekle uğraşma,çok da masraflı olur yine de tam istediğin noktaya gelmeyebilir.Bence en iyisi şu durumda temiz bakılmış bir 2. el yol bisikleti.

Süleyman Uzunköprü ve GdBAR bunu beğendi.
  8. GdBAR

GdBAR Aktif Üye

Seviye:
    Yukarıda yazılanlara katılmamak mümkün değil;kesinlikle sabret,sık biraz dişini,hemen almam gerek diyip,ucuza kötü kadrolu bisiklet alma.

9. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Delta nın race i için bir şey diyemem. Acemiler için iyidir, ama sonradan komponent artırırım derseniz bisikletin kadrosu dahil hiç bir parçası kalmaz. Eğer ben sadece bisiklete bineceğim bu bana yetecektir derseniz o zaman olur. :)

Şerif Şentürk bunu beğendi.
  10. omertokatli

omertokatli Üye

Seviye:
    arkadaşım bendeseninle aynı durumdaydım bi ara forumda süper bi yol vardı 950 liraya amoeba yol bisikleti ama sonra sahibi kendi kulanacağı için ilanı geri çekti istersen o ilanı bul bi görüş benim nakitim olmadığı için alamadım ama çok idaal bi bisikletti
    yannış hatırlamıyosam amoeba yol bisikleti gibi bişeydi ilanın ismi

11. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    2. el bölümünü inceleyin.Mesela en güncel ilanlar arasında bu kadroyu alıp toplyabilirsiniz.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=34768
    Ya da bu kadroyu almanızı öneririm forum içerisinden.Satan kişi güvenilirdir.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=35615
    Tabiki öncelikle kadro boyunun uygun olması gerekli.Bu yüzden apış aranıza bir kitap sıkıştırın ve çıplak ayakla yerden apış aranıza kadar olan mesafeyi cm cinsinden yazın.Ona göre size uygun olan kadroyu söyleyebiliriz.
    Tabiki komple almak daha ucuza mal olacaktır.O yüzden böyle birşey alarak işe başlayabilirsiniz.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=33921

Kadro boyunu bulmak çok önemli dediklerimi yapıp buraya yazarsanız sizin için daha iyi olur.

12. hız

hız Bisikletkolik

Seviye:
    bana sorarsan,tabiiki yeni başlangıç olarak,geotech AİR çok iyi,hem fiyat açısından,hemde sistem olarak zaten shimano sora 9lu sistem var gayet yeterli
    şuanki fiyatı,550 euro civarında:)

13. ozgun_a

ozgun_a Yeni Üye

bugün delta bisiklete gittim.gördüğüm ilgi beni çok memnun etti. bir süre bana uygun olan bisikleti bulmaya çalıştık.yetkili bana mtb nin daha uygun olacağı daha çok zemine uyum sağlayacağını(lastik değişimi ile) belirtti.turlara katılma vs konularını konuştuk. söylediği mantıklı geliyor ama içimdeki hız tutkusundan vaz geçemiyorum. ve o yüzden varsın her zeminde kullanamayayım ama 80-90km ye(şimdilik :D ) çıkayım. o spor pozisyonu alayım yol ile bütünleşeyim :)

tercihim sanırım geotech air olacak. onuda ancak gelecek aya alabilecem gibi görünüyor. bakalım zaman ne gösterecek... :)