Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1000W 48volt Katlanır Bisiklet (20kg-35km hız-20 km menzil)

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında mustall165 tarafından paylaşıldı.

1. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhabalar.Elimde iptal olan başka bir proje için almış olduğum Golden Motor Magic Pie 20" 1000w lık elektrikli bisiklet çevirme kiti var.Bu kiti katlanır bisiklet üstünde değerlendirmek istiyorum:)Kit http://www.goldenmotor.com/magicpie/magicpie.html linkteki 20" liklerden.Kutusundan bisikleti çevirmek için gereken herşey çıkıyor.Resimlerini de çektim.Motor kiti disk frene uygun.Ne arka ruble takma yeride var.Buyrun kitin resimleri;http://imageshack.us/g/812/img0180lb.jpg/

Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    1-Ne tür lastik kullanmalıyım?Standart bmx lastiği işimi görür mü_
    2-http://www.goldenmotor.com/magicpie/compare.html Burada yazılana göre kitin genişliği 135mm.Bu durumda katlanır bisikletlerde bu jantı direk kullanabilir miyim?
    3-Jant ne yazıkki sadece disk freni destekliyor.Bisiklette yalnızca ön fren olması tehlike yaratır mı?
    4-Kiti katlanır bisiklete takarsam eğer bisikleti katlamada sorun çıkarır mı?Sonuçta motor arka çatal arasında kalıyor ve dışarıya taşan hiç bir kısım yok.Ancak yinede sorayım.
    5-BONUS SORU :p Dahon Eco-3,Kron FD1000(7 vitesli olanı) ve SCHWİN World bu modeller ve eğer önereceğeniz aynı fiyat aralığında bisiklet(arka vites göbekten olmamalı) varsa hangisini almamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.İyi akşamlar iyi pedallamalar.

Not:Kit arka lastik içindir.

Not2:20 km menzil ve 35km hız 8A lık batarya ile pedalsız alacağı menzil ve hızdır.Odun değiliz biraz pedallarız heralde :D

2. Ahmet Miura

Ahmet Miura Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba,

Fren ve arka aks genisligi sorun olacaktir. Katlanir olmasinin bagajda tasinmasi disinda bir getirisi olmayabilir, zira 25 kg uzerinde bir katlanir olacaktir. Yaniniza alip merdiven cikmak ya da toplu tasimaya girmek istediginizde ciddi bir kulfet olacaktir ki elektriksiz bisiklete binmeyi tercih edebilirsiniz. Kendi agirlinizla birlikte yuk ozellikle arka tekerde artacak. en azindan 35-38mm kalinliginda bir yol lastigi takip dusuk basincla kullanmak lazim. Elinizdeki jant 20" ama iki tip 20" jant var. Benim Bianchi bisikletim de 20" ama jantlari Dahon'unkinden daha buyuk. Bunu uzerinde 406 veya 451 yazilarindan ayirdedebilirsiniz. 406 daha yaygindir ve kucuktur, 451 ise recumbentlerde, eski katlanir bisikletlerde ve Uzakdogu'da hala aktif olarak kullaniliyor. Yanlis janta yanlis bisiklet almamis olursunuz.

30-35km hiz yapabilen bir motor ile sadece on fren KULLANMAYIN. 15km hiz bile sadece on fren icin tehlikeli. Mutlaka arkada disk destekleyen bir kadro kullanmaniz lazim. Yalan yanlis da olsa arkada janta basan bir fren kullanmanizda fayda var. Arka fren durdurmaktan ziyade dengeyi saglamaya yarar. Denge saglayiciniz yoksa frende on taraf kolaylikla yon degistirir, ya da sizi bisikletten atar. Tabi agir arka teker kolay kolay havalanmayacaktir ama bu isin yokusu da var. Katlanir bisikletlerin geometrileri cok oynak oluyor, bu da tehlikeyi daha da buyutur. Benim 20" bisikletim katlanmiyor, bu nedenle geometrisi yol bisikletlerinden farksiz. Yokus asagi son derece stabil 75km/s inebiliyor, bir katlanirla bunu yapmaya kalkmak korkunc olabilir. Maliyeti yuksek ama Cannondale Hooligan gibi bir kadro aramaniz lazim, 20" ve disk frenli, katlanmaz.

Gunluk kullaniminiz kisa mesafede ise sadece pedal cevirerek de gidebilirsiniz, hem saglikli, hem hafif, hem de guvenli olur.

Mesut DOĞRU, Ahmetgitar ve hakano bunu beğendi.
  3. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    İyi pazarlar,

Cevap için teşekkür ederim.Aks genişiliği ve katlanma sorunu olacağını pek sanmıyorum.Elime kumpas alıp jantın heryerini ölçtüm.Standart 135 mm genişliğindeki jantlarla aynı ölçülerde.Motorun genişliği bmx jant tellerinin genişliğinden en altta 9mm daha geniş.Eco 3 eğer standart bmx jantını kullanabiliyosa, resimlerinden gördüğüm kadarıyla bu 9 mm ve lastiklerin biraz kalın olmasının katlanmada sorun çıkaracağını sanmıyorum.Ama en sağlıklısı 1 ay sonra bisikletçilere gelecek olan dahonlardan birini ödünç alıp jantı denemek olucaktır ki ben de böyle yapmayı planlıyorum.Sistem ağırlığı şöyle,motor 6.2 kg,bataryalar 2400 gr tutuyor.Çıkaracağım jant nereden baksanız 1-1.5 kg.Bisiklet ise 12.1 kg.(Eco 3ler.)Toplamda 19.5 kg ediyor.Bence taşınabilir bir ağırlık.Ancak merak ettiğim konu şu.Dahon eco 3 ler katlandıktan sonra biryerinden tutulup lastikler üzerinde sürüklenebiliyor mu?Eğer sürüklenebiliyorsa harika olur lakin gitmeyi planladığım bütün güzergahlar,metro girişleri vs. bisikleti katlayıp sürüklemeye çok müsait.

Fren konusunda tavsiyenizi dinleyeceğim.Arka freni bir şekilde takacağımı düşünüyorum.

Şimdi gelelim asıl soruna.Jantta 406 veya 451 yazmıyor.Sağı solu araştırdım hazırda ölçüde bulamadım.İş başa düştü yani.Bu ölçüyü nasıl alabilirim?

Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

http://www.foldingcyclist.com/Dahon-Eco-3-folded2-folding-bike.jpg

4. Ahmet Miura

Ahmet Miura Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bildigim kadariyla Dahon'lar suruklenmiyorlar ama belki bu tur bir model vardir.

Asagidaki linkte bir cizim var, Bead Seat Diameter (BSD) diye gecen kisim iste bu capi ifade ediyor. 406mm ya da 451mm olacak. Lastigin ic capini olctugunuzu hayal edin. Jantta da lastigin ic yuzeyinin oturdugu yerden cap olcmeniz gerekiyor. Dis cidarlari toplam captan duserek ulasabilirsiniz. Iki tip jant arasinda 4.5cm'lik ciddi bir fark var.

http://sheldonbrown.com/rim-sizing.html

19.5 kg sekli kolay tasimaya musait olmayan bir sey icin cok yorucu olabilir. Metrolarda merdivenler ve katlama islemini tekrar tekrar yapmanizi gerektirecek uzun yuruyusler olabiliyor. Denemek icin 20 kg bir agirlikla biraz gezmeyi deneyin. Bavul iyi bir antrenman olabilir.

5. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Jantı tam ölçememekle birlikte 451 e yaklaşmadığını gördüm.Eski bir mezura ile 400 gibi bişey ölçtüm.%90 jant 406 lık lakin jantı millet çatır çatır stok bmx lastiklerle kullanıyor.Verdiğiniz link için teşekkür ederim.

19.5 kg evet fazla ama şuanda elimde 700 liralık motorla yapabileceğim başka birşey yok.Motoru başka bir proje için almıştım,o proje iptal oldu motor ortada kaldı.Satsan satılmaz atsan atılmaz.Bende bisiklete takayım diyorum:)Öngörünüz için teşekkürler fakat gitmeyi planladığım yerlerde ağırlık pek sorun olmayacak gibi.

6. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Jantı tam ölçememekle birlikte 451 e yaklaşmadığını gördüm.Eski bir mezura ile 400 gibi bişey ölçtüm.%90 jant 406 lık lakin jantı millet çatır çatır stok bmx lastiklerle kullanıyor.Verdiğiniz link için teşekkür ederim.

19.5 kg evet fazla ama şuanda elimde 700 liralık motorla yapabileceğim başka birşey yok.Motoru başka bir proje için almıştım,o proje iptal oldu motor ortada kaldı.Satsan satılmaz atsan atılmaz.Bende bisiklete takayım diyorum:)Öngörünüz için teşekkürler fakat gitmeyi planladığım yerlerde ağırlık pek sorun olmayacak gibi.

7. Bisiklettech

Bisiklettech Yeni Üye

Seviye:
    1500 Watt lan Dağ bisikletimde GPS len 57 km görüyorum düz yolda. Pilim 48 Volt 20 amp, ama 30 km menzilli zor görüyorum gaz verdimmi. Bence o mesafe zor görülür gaz a basarsan..
    Diğer konulara uzaktan yorum yapamıyorum yakından görmem gerek ne gibi bir kaliteylen yapılmış parçalar diye. Genellikle ön ve arkada disk frenini olmalı.

Gesendet von meinem Nexus 5X mit Tapatalk